30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 97974 krát)

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #30 kdy: 28 Února 2018, 12:16:44 »

Tak tu máme pokračování  :)

Přišel třetí, tentokráte doporučený dopis. Sranda je ta, že to poštačka dala sousedce a ta jí to podepsala  ;D

Je mi jasný, že tím pádem mi nic nebylo doručený a nemusí mě to vůbec zajímat. Na druhou stranu je ve mě nějakej pitomej pocit, že nechci nijak komplikovat život ani sousedce a kupodivu ani pošťačce ...

Otázka zní, co stím? Co byste udělali na mém místě?

Opět díky!

Co v dopise stojí? Jak reagovali na Honzu pyráta?

Ještě jsem ten dopis neviděl, tím že to podepsala sousedka to moc neřeším, ale tento týden si pro něj zajedu tak dám vědět. Podle mě to bude to samé co poslali podruhé nedoporučeně, jen to tentokrát poslali pořádně. Bohužel nepočítali s Českou poštou :-) ... Byl to ten Strafverblablabla.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #31 kdy: 28 Února 2018, 19:21:18 »

Na to jak jsem slyšel strašení typu soudními dopisy, tak pořád nám tu chybí prakticky zaznamenaný a doložený případ. Stále čekám co se od koho objeví.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #32 kdy: 04 Března 2018, 16:02:02 »

Lehce jsem to řešil se sestrou, je advokátka ve Vídni.
Obecně je promlčecí doba přestupků tři roky a bez doručení doporučeně nemohou nic žalovat ani exekuovat.
Ale oni to obecně platí, nemůže si dovolit kvuli profesi dohadovat se státem.
Co mě zarazilo je, že si myslí, že celostátní databáze projednávaných přestupků existuje a že policajti na silnici umí zjistit, že něco nějaký jiný úřad řeší.
Ověří to. Případně předám kvalifikované dotazy. 
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #33 kdy: 04 Března 2018, 19:37:46 »

Chtělo by to důkazy. Zatím jsou tu jen zaplacené obálky a různé konspirační teorie.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #34 kdy: 04 Března 2018, 20:49:08 »

Dneska jsem si dojel pro ten doporučený dopis co převzala sousedka ... je to úplně to samé jako druhý nedoporučený, ani datum nezměnili. Uvidíme co bude dál.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #35 kdy: 10 Května 2018, 17:30:06 »

Tak dorazil dopis č. 4, "Mahnung".

Velmi stručný dopis - NEDOPORUČENÝ - ve znění cca "Pokuta ve výši ... je stále otevřená, žádáme Vás aby jste částku do týdne uhradil. Pokud jste již zaplatil, považujte tento dopis za bezpředmětný." Nic víc, nic míň, vše jen v němčině.

Ignorovat dál se mi zdá jako nejjednodušší řešení.

Varianta 2: "Dobrý den, přišla mi tato upomínka, o co jde?"  ??? ... ale přijde mi to zbytečné.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #36 kdy: 10 Května 2018, 18:23:17 »

rozhodně bych se držel první varianty a trval na tom, že Vám nebylo nic doručeno a rakousky neumíte…
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #37 kdy: 10 Května 2018, 19:46:00 »

Nahoďte to sem i v originále.  ;)
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #38 kdy: 11 Května 2018, 07:29:29 »

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #39 kdy: 11 Května 2018, 12:04:23 »

Ano, upomínka. Nastává otázkou, co bude dál. Ignorujte a čekejte.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #40 kdy: 29 Května 2018, 10:04:13 »

Narazil jsem na jednom foru za zajímavý pokuty z rakouska, vyhrožují tam až 5000€ pokuty za nespolupraci, setkal se stím už někdo?
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #41 kdy: 22 Srpna 2018, 08:01:15 »

Tak před pár dny uplynul rok od spáchání a souhrn je tedy následující

1) Anonymver ... cca po 2 měsících - nedoporučeně - ignorováno
2) Strafver ... cca po 4 měsících - nedoporučeně - ignorováno
3) Strafver ... cca po 6ti měsících - doporučeně - převzala sousedka - ignorováno
4) Mahnung cca po 8mi měsících - nedoporučeně - ignorováno

Od té doby zatím nic, nepředpokládám, že se ještě něco stane. Řekl bych, že věc je pro mě uzavřená, rok je rok a i když oni mají pokutu za doručenou, ve zkutečnosti doručená není a kdyby přišlo na lámání chleba, tak je předpokládám "no way to loose" ...

V Rakousku jsem během té doby byl normálně svým "pokutovaným" autem, ale nikdo mě nestavěl, tak nedokážu říct.

No a minulý týden na mě něco bliklo ve Francii v tunelu, tak dám zase vědět  ;)

Díky všem za rady a komentáře  :)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #42 kdy: 22 Srpna 2018, 10:41:26 »

Řekl bych, že věc je pro mě uzavřená, rok je rok a i když oni mají pokutu za doručenou, ve zkutečnosti doručená není a kdyby přišlo na lámání chleba, tak je předpokládám "no way to loose" ...

Jeste bych pockal s oslavou. Jiz sem to tady nekde psal, ze v Rakousku maji 2 lhuty pro promlceni (Verjährung):

1 rok pro zacatek uredneho konani (Verfolgung)
3 roky na potrestani (Strafbarkeit)

Pricemz za zacatek konani (Verfolgung) se povazuje jakejkoliv uredna akce cilena vuci konkretni osobe (predvolani, predvedeni, vyslech, zadost o informace, atd). Rekl bych, ze uz "Anonymverfügung" splnuje znaky uredniho jednani (a kdyz ne, pak "Strafverfügung" temer jiste). Blize v Verwaltungsstrafgesetz, § 31 a 32.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #43 kdy: 22 Srpna 2018, 10:55:00 »

Řekl bych, že věc je pro mě uzavřená, rok je rok a i když oni mají pokutu za doručenou, ve zkutečnosti doručená není a kdyby přišlo na lámání chleba, tak je předpokládám "no way to loose" ...

Jeste bych pockal s oslavou. Jiz sem to tady nekde psal, ze v Rakousku maji 2 lhuty pro promlceni (Verjährung):

1 rok pro zacatek uredneho konani (Verfolgung)
3 roky na potrestani (Strafbarkeit)

Pricemz za zacatek konani (Verfolgung) se povazuje jakejkoliv uredna akce cilena vuci konkretni osobe (predvolani, predvedeni, vyslech, zadost o informace, atd). Rekl bych, ze uz "Anonymverfügung" splnuje znaky uredniho jednani (a kdyz ne, pak "Strafverfügung" temer jiste). Blize v Verwaltungsstrafgesetz, § 31 a 32.

Rozhodně je to k zamyšlení, ale přeci "nemůže" být za začátek konání považované to, že úředník (počítač) vyplodí dopis a následně ho "hodí z okna". Doporučený Strafverfügung bych chápal, proto jsem psal, že oni to asi považují za zahájené, tudíž by teď měla běžet ta tříletá lhůta pro "vymáhání". Nicméně předpokládám, že když by mi za rok a půl přišel dopis s nějakým způsobem vymáhání, já jim napsal, že o ničem nevím a oni jako důkaz vytáhli doručenku podepsanou sousedkou, nemají šanci cokoliv vymoci. Ale jak říkám, určitě je to k diskuzi, stávají se i "nemožnější" věci  :)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #44 kdy: 22 Srpna 2018, 11:05:19 »

S logikou tady neuspejes. Zde je definice ze zakona:

"...Verfolgungshandlung ist jede von einer Behörde gegen eine bestimmte Person als Beschuldigten gerichtete Amtshandlung (Ladung, Vorführungsbefehl, Vernehmung, Ersuchen um Vernehmung, Strafverfügung u. dgl.), und zwar auch dann, wenn die Behörde zu dieser Amtshandlung nicht zuständig war, die Amtshandlung ihr Ziel nicht erreicht oder der Beschuldigte davon keine Kenntnis erlangt hat..."

Zejmena davam do pozornosti zaver te moudrosti: "...i tehdy kdyz urad nebyl na toto konani opravnen, uredne konani nedosahlo svuj cil, a obvinenej se o tom vubec nedovedel".

Takze ano, i dopis vyhozenej z okna kterej si nikdy nedostal to splnuje. Staci ze ourada "neco" udela. Je to ciste jen ochrana vuci tomu, aby ourad nenechal neco lezet hluboko v supleti a nevytahl to o par let kdyz se bude nudit...
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 11:14:27 od SimSon »
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10