30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 97997 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #15 kdy: 20 Listopadu 2017, 20:45:15 »

Známý Rakušan, si zařídil firmu v ČR a na ni přihlásil svoje auta, se kterými jezdí po Vídni. Radary a parkování mu bylo ukradené, nikdy si z toho nic nedělal. Jenže mu začali chodit do Čech dopisy, nejprve chodily na firmu, teď chodí na adresu jednatele. Má tam pokuty za 3000 EUR. Všechny zatím ignoruje. Jsem zvědav jak to bude pokračovat, budu informovat.

Tak to vám budeme vděční. Budu se těšit.
IP zaznamenána

Mirek.pp007

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #16 kdy: 22 Listopadu 2017, 03:07:26 »

Takze panove v lete dovca chorvatsko zpatky v Rakousku nekde asi o 15km/h vic prislo mi to 2x do schranky a jednou asi doporucene nevyzvedl jsem ale co se nedeje

Dneska mi vola skryte cislo a frajer z kriminalky dokonce z bartarny ze jestli jsem ten a ten mam tento vuz a ja rikam ze jo ze by mi chtel predat neco z rakouskeho statniho zastupitelstvi


Ja cumel jako oparenej

A ted babo Porad
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #17 kdy: 22 Listopadu 2017, 06:47:42 »

Tak to sem pak nahrajte, protože se mi to zdá trochu přitažené.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #18 kdy: 22 Listopadu 2017, 11:20:52 »

Dneska mi vola skryte cislo a frajer z kriminalky dokonce z bartarny ze jestli jsem ten a ten mam tento vuz a ja rikam ze jo ze by mi chtel predat neco z rakouskeho statniho zastupitelstvi
S policajty se nebavíme.
Lze ověřit, že volal ten, za koho se vydává - nelze.
Bylo vám něco dle zákona doručeno? - nebylo.
Pokud chce něco doručit, tak ať využije poštu nebo DS a pak se teprve uvidí.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #19 kdy: 04 Prosince 2017, 16:24:49 »

Jen pro zajímavost, dnes dorazily na firmu dva dopisy na moje auto, vždy rychlost o 15kmh více na dálnici, Německo pokuta 20€ a Rakousko 70€, dopisy nedoporučeně.
Musím říct, že Němci mi přijdou výši pokuty hodně korektní...
IP zaznamenána

Ridic1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #20 kdy: 19 Prosince 2017, 12:29:08 »

Nejdřív musím říct, že auto je na firmu a ta v případě zahraničí předá dopis, ať si to vyřešíme sami.

V mém případě přišel nejdřív dopis na 75E kvůli 105 na 80 ze zúžení dálnice ve Vídni - vypadá stejně jako zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5382.0 Trochu mě to nas..., hlavně kvůli tomu, že když pokutu uděluje policajt je to standardně něco přes půlku, ale než jsem si vše pořádně prostudoval, tak termín 14 dní byl fuč a zbýval jen ten 4 týdenní limit na výpalné, auto je na firmu, nevěděl jsem jestli přišlo obyčejně nebo doporučeně, taky to v poměrně hustým provozu nebylo nic, čím bych se mohl chlubit, tak říkám OK jsi blbej, příště si dám pozor a zaplatil jsem...

Ještě než jsem zaplatil, přišel druhej dopis, na 55E kvůli 91 na 80 na dálnici v tunelu v 1h v noci opět ve Vídni, ale v opačném směru. To už mi přišlo celkem přitažený za vlasy, a taky mám dojem, že v prvním případě jsem zaplatil už dost i na oba přestupky...

Takže jsem v prvé řadě poslal doporučený dopis jménem firmy, na kterou je auto, že já jsem ten, kdo zná totožnost řidiče, abych z toho vyloučil firmu. Minulý týden přišel doporučený dopis s dodejkou, který jsem převzal (pro jistotu kvůli firmě, nikdo asi neví jestli se to nemůže vrátit zpět). Dopis je stejně jako v předchozím případě dvojjazyčně, ale je nadepsán LENKERERHEBUNG Policejní pokuta - pátrání po řidiči a už neobsahuje možnost zaplatit výpalné nebo nahlásit osobu povinnou podat informace (i když zvrzali překlad odpovědního formuláře, kde v nadpise je tato možnost zmíněná stále). Ovšem formulář pro udání nově vylepšili o kolonky pro vyplnění údajů o ŘP, kde se má vyplnit skupina, číslo, vystaveno kým a platnost.

Pro jednoduchost je zřejmě nejlepší Honza nebo Helmut. Co doporučujete?

Znám Honzovo adresu trvalého bydliště i datum narození, jak bylo v původní výzvě, ale řidičák už zřejmě nezjistím, když mezi tím zemřel a doklady už jsou odevzdané. Dopis posílají doporučený a pokud si ho někdo nepřevezme, tak se podle jiných zde zmmíněných případů snaží doručit prostřednictvím PČR nebo SZ, takže i když by pošta vrátila bez info o úmrtí, tak je určitě bude informovat PČR nebo SZ. Jediná možná komplikace by mohla nastat, pokud by pošta vydala dopis někomu z příbuzných a ten by chtěl řešit i jinak, než jen že adresát je po smrti - taky bych nechtěl, aby je to otravovalo. Nevíte jestli je ten doporučený dopis s dodejkou do vlastních rukou, aby tato možnost byla vyloučena? Chci poslat rovnou i smuteční oznámení, abych jim ušetřil práci a tím předešel možnému obtěžování příbuzných, ale mám radši posichrované všechny varianty, pro případ, kdyby se něco zvrtlo...

A co Rakousky Helmut? U něj podle předchozích zkušeností pošta zjišťuje, zda je ještě na živu, takže zbytečně neotravuje příbuzné, ale u něj si nejsem jistej, jestli se mi povede zjistit jeho adresu trvalého bydliště a mám poněkud obavy, že pokud bych ji neuvedl správně, tak že Rakouska policie dřív než bude něco posílat, tak si osobu prolustruje sama a je otázkou co se stane, když sice zjistí, že už je Helmut po smrti, ale adresa jaksi nesedí, zda se spokojí s úmrtím a nebo bude řešit dál - a jak vlastně...
« Poslední změna: 19 Prosince 2017, 12:33:41 od Ridic1 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #21 kdy: 19 Prosince 2017, 14:19:39 »

Napište mimo kolonky česky, že nevíte, protože řidič mezitím zemřel. Když to budou chtít řešit, tak se do toho nejspíš zamotají.
IP zaznamenána

Ridic1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #22 kdy: 27 Prosince 2017, 17:37:54 »

To s tím někam to tam poznamenat mi bylo jasné, spíš šlo o názor na Honzu vs. Helmuta a jestli někdo tuší, zda je ten doporučený dopis do vlastních rukou? Už mi končí lhůta, tak jdu napráskat Honzu...
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #23 kdy: 22 Ledna 2018, 12:21:44 »

Zdravím vespolek,

mám prosbu ohledně pozdravů z Rakouska, ve zkratce - Linz, o 25km/h více, - přišel první nedoporučený dopis /Anonym.../, neřešil jsem, poté přišel druhý opět nedoporučený /Straf.../ - pokuta se zvědla o 10€ a přibyla možnost jít si sednout na den a 13hodin, což mě nesmírně pobavilo.

Zajímá mě pár věcí, vyhrožují tady exekucí, pokud nezaplatím - nezaplatím, ale je vůbec právně možné, aby po mě něco vymáhali? Rozhodně je mi jasné, že na základě nedoporučených dopisů asi těžko.
Dál předpokládám bude následovat něco doporučeného - co je lepší, převzít a napsat, že o ničem nevím, připadně že řídil Franta co nešťastně o víkendu zemřel nebo to ignorovat?
Promlčecí lhůta v Rakousku je 1 rok?

A jedna bonusová, na jaře hodlám žádat o hypotéku, nerad bych kvůli týhle srandě měl nějaké trable. To by bylo asi jediný, co by mě donutilo se na to vykašlat a rezignovat. Nepředpokládám ovšem, že by bankovní instituty měly přístup k dlužným pokutám...

Předem díky!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #24 kdy: 22 Ledna 2018, 15:48:22 »

No, takže doporučeně nic. Tedy vám nic nepřišlo a další dotazy jsou tedy irelevantní :-)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #25 kdy: 22 Ledna 2018, 18:51:07 »

Nedoporučený dopis je nedoručený dopis. V klidu můžete jít do té banky.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #26 kdy: 22 Ledna 2018, 19:48:27 »

Zatím díky! ... ozvu se až se vytasej s něčím dalším.  ;)

Každopádně jak je to stim promlčením? Když nepřijde do roka od spáchání nic dašího, sem z toho venku?
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #27 kdy: 19 Února 2018, 12:13:47 »

Tak tu máme pokračování  :)

Přišel třetí, tentokráte doporučený dopis. Sranda je ta, že to poštačka dala sousedce a ta jí to podepsala  ;D

Je mi jasný, že tím pádem mi nic nebylo doručený a nemusí mě to vůbec zajímat. Na druhou stranu je ve mě nějakej pitomej pocit, že nechci nijak komplikovat život ani sousedce a kupodivu ani pošťačce ...

Otázka zní, co stím? Co byste udělali na mém místě?

Opět díky!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #28 kdy: 19 Února 2018, 12:15:58 »

Nic nepřišlo.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #29 kdy: 28 Února 2018, 10:27:47 »

Tak tu máme pokračování  :)

Přišel třetí, tentokráte doporučený dopis. Sranda je ta, že to poštačka dala sousedce a ta jí to podepsala  ;D

Je mi jasný, že tím pádem mi nic nebylo doručený a nemusí mě to vůbec zajímat. Na druhou stranu je ve mě nějakej pitomej pocit, že nechci nijak komplikovat život ani sousedce a kupodivu ani pošťačce ...

Otázka zní, co stím? Co byste udělali na mém místě?

Opět díky!

Co v dopise stojí? Jak reagovali na Honzu pyráta?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10