30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autorizovaný servis nezajistil vůz čekající na opravu  (Přečteno 2295 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Po nezaviněné nehodě čeká vůz mého známého v autorizovaném servisu Škoda na opravu (čekací doba cca 2-3 týdny, investorem bude pojišťovna viníka) a zaujalo mě několik detailů:
  • při převzetí bouraného vozu do opravy si technik sebral klíče a řekl, ať se stavíme druhý den pro Potvrzení o převzetí do opravy, že by se s tím musel vypisovat a to se mu nechce…
  • rozbitý vůz je odstaven na venkovním parkovišti, nejdou zavřít 5. dveře a zmačkané plechy vytvořily žlábek, kterým se dešťová voda ze svodů kolem zadních dveří vlévá dovnitř. Auto není nijak chráněno. Bohužel zjištěno až dnes po včerejších masivních deštích :-/
  • to jsme zjistili, když jsme se na bouranýho mazlíka původně ze srandy jeli podívat. Mysleli jsme, že se k němu nedostanem, ale otevřenými vraty jsme drze přijeli jiným autem až na pozemek servisu přímo mezi odstavené vozy a kolem dotyčného odemčeného vozu jsme se motali cca 20 minut bez povšimnutí. Samozřejmě po bouračce v autě nezůstaly žádné osobní věci, ale i tak je tam povinná výbava, která není vůbec levná.

Jsem zvyklý obhlížet totálky, kde je majitelem pojišťovna, takže mi na místě nedošlo, že voda v autě je problém náš a ne pojišťovny. A hned jak to půjde to budu řešit. Zajímá jen problém s vodou v autě. Tuším, že servis vyklepe plechy, vymění pár dílů kolem, ale pokud bude zkurvená výbava a potahy uvnitř v důsledku zapršení, tak se budou kroutit, protože budou vědět, že to jim pojišťovna nezaplatí.

Jakou strategii teď zvolit, abych byl krytej (rspt. majitel vozu) a servis nás nemohl podělat? Jde mi samozřejmě o to, aby servis musel na vlastní náklady vyřešit škodu vzniklou napršením do kufru. Chci být opatrný při jednání, aby si někdo neuvědomil průsel a nezametal stopy…
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Autorizovaný servis nezajistil vůz čekající na opravu
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2017, 14:14:55 »

Zavolej do servisu jestli by na to mohli aspoň hodit plachtu, že máš strach z poškození interiéru. IMHO při vrácení ani nepoznáš že tam někdy nějaká voda byla.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.