30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání ve vjezdu, neúplný odtah  (Přečteno 7926 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« kdy: 16 Srpna 2017, 10:17:12 »

Situace kamaráda: Stál před vjezdem (nevím ještě jak moc) a přijela odtahovka, ale nestihli auto zvednout. Pokutu vyřešil blokově (njn, já vím…), ale teď ještě musí s odtahovkou vyřešit Neúplný odtah. Ale jak je to s Neúplným odtahem? Nenašel jsem k tomu žádné indicie, jen pokyny od úředníků („platit se musí a basta“). Ale přijde mi, že pokud k odtahu nedošlo, tak by to mohlo jít nějak obejít.

V rychlosti k tomu nenacházíme žádné relevantní podklady, jen kidy úředníků na stránkách obcí.

IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2017, 11:41:58 »

Ahoj, nevím, zda ti to nějak pomůže, ale přidám mojí zkušenost s odtahovkou.
Praha 4 Podolí. Zaparkoval jsem 1/2 svého vozu ve vjezdu. Zaparkoval jsem lidsky, abych vjezd nezablokoval a zůstal tak průjezdný. Mezera mezi vozy byla větší než samotný vjezd do dvora.
Po vyřízení záležitostí v místě cca 60min a příchodu k vozu se kolem mého vozu pohybovali dva opicajti z bezpečné metropole.  Zachoval jsem klid, sedl si naproti do parku, dal si zmrzlinu a kochal se výhledem na ty opičáky, jak hezky tancují kolem mého vozu. Čekal jsem, že si nafotí, vypíšou lísteček a umístí spam za přední stěrač a pojedou do hajzlu.  Ovšem po 15 minutách opičáren se objevil na obzoru zmrd s odtahovkou. Počkal jsem, až zablokuje celou silnici a rozbalí si nádobíčko.
V tu chvíli jsem přiskočil k vozu, slušně přítomné zmrdy pozdravil a s úsměvem na tváři prohlásil, že jdu vůz přeparkovat. 
To se zmrdům moc nezamlouvalo, vidina úspěšného odtahu byla na spadnutí a metropole mohla být zas o něco bezpečnější.
Na otázku opicajta zda je to můj vůz jsem odpověděl: NE!
Otevřel vůz a chtěl odjet. To ovšem zmrda vytočilo do nepříčetnosti. Začal tou opičí hubou mektat něco o tom, že se slušně zeptal, že lžu a vozem jsem určitě přijel já a blablabla  a korunu dodal, že vůz bude odtažen bez milosti.

1.   Opicajta jsem vysmál s tím, že vůz odtáhnout nemůže (pokud je ve vozidle osoba, nebo zvíře nelze odtáhnout)
2.   Předložil jsem OP a TP, že nejsem majitel ani provozovatel (Auto je sice moje, ale z důvodů modrých zasraných zón je psané na jinou osobu.)
3.   ŘP a zelenou kartu jsem odmítl předložit a připomněl opičce, proč to nemůže chtít.
4.   Odmítl jsem, že vozidlo jsem takto zaparkoval já a doporučil opičákům, aby věc řešili s provozovatelem.
5.   Zmrd z odtahovky si sbalil krámy, postěžoval si opicím, že jede až z Malešic a hovno z toho, na což sem mu odvětil. Dobře ti tak šmejde.
         Čím déle tě tu zdržíme tím, naděláš méně škody. Na to zmrd neodpověděl, nasedl do té supovské zmrdokáry a odjel do prdele.   
6.   Opicajti si vyplnili nějakej slint, a předložili k podpisu a vyjádření.  Veškerý volný prostor jsem přeškrtal křížem, vyfotil a odmítl podepsat.
7.   Opicajt mi uraženě vytrhnul výše zmíněný slint z ruky a odjeli někam do hajzlu.

Ve slintu se psalo něco ve smyslu o mém nevhodně zaparkovaném voze, o tom jak odmítám povědět, kdo vozidlo zaparkoval. Ale vrchol byla poznámka v závěru, že si dotyčná opice myslí, že jsem vozidlo zaparkoval já a to z důvodu, že jsem ho později přišel přeparkovat a měl od vozu klíče.
To mi vykouzlilo úsměv na tváři, strážník myslel…… nejlepší vtip měsíce…

Už je to cca půl roku a zatím žádná výzva ticho po pěšince, času mají ještě dost. Tak uvidíme, celkem se těším na tohle správko.

Neznám okolnosti jaké provázeli případ tvého kamaráda. Možná by pomohlo zjistit víc detailů.
Můj názor je takový, pokud je nějaká osoba v blízkosti vozu, nejlépe už uvnitř vozu na odtah nemají právo, tudíž je odtah protiprávní, a tím pádem bych jim nasral!
Ber to ovšem s rezervou, jsem jen obyčejný smrtelník bez právního vzdělání.





« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 11:45:58 od antifizl »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2017, 12:10:56 »

Velmi podobnou situací jsem si prošel osobně a odjezdem Městapáků celá věc skončila a už se nikdy nevynořila, žádná korespondence, žádné správko, nic..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2017, 11:16:10 »

Díky všem. Doplním, co jsem si neuvědomil, že jsem vlastně nenapsal.
  • Odtahovka už měla z části auto zatáknuté (tj. hák přiložen k jednomu kolu),
  • Kamarád neznaje FSM se přiznal, že parkoval, pokudu zapltil, protože 200 Kč < než starosti na obzoru.
  • Načež nastoupil týpek z odtahovky a že chce 700 Kč za neúplný odtah na ruku.
Nedostaly se ke mně ještě nahrávky, fotky z místa, ani kopie bloku ap.

Co mi není jasné:
  • Jakto, že mám platit odtahovce za nedokončený odtah, když jsem ji neobjednal a ještě nevykonala co měla (ideálně jaké právní předpisy tohle řeší). Jak se v takovou chvíli bránit a argumentovat (hledal jsem zde na fóru, možné nevím, jak se zeptat)
  • Co by se stalo, kdyby s ním odmítl jednat a zůstal v autě? Teda za předpokladu, že řešení přestupku a náklady na odtah jsou dvě odlišné věci, můj dotaz směřuje pouze na tu část ohledně nákladů na neúplný odtah

Pokud se tu taková věc řešila, tak budu šťastnej za link.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2017, 11:32:55 »

Jakto, že mám platit odtahovce za nedokončený odtah, když jsem ji neobjednal a ještě nevykonala co měla (ideálně jaké právní předpisy tohle řeší).

Jestli odtah nařídil někdo kdo na to má právo tak to je v pořádku.. protože může nařídit odtah na náklady provozovatele.

Asi projde i částečný odtah protože provozovatel má platit náklady na odtah.. a i za nedokončený odtah nějaký náklad vznikl.. byť menší než za dokončený odtah.

Možná jde rozporovat částka jestli je zjevně vyšší než skutečné náklady na odtah.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2017, 11:58:44 »

Má odtahovka nějaký oficiální ceník?
Je tam neúplný/nedokončený odtah?
Je možné, že sedmiklíště by skončilo u odtahováka v kapse.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2017, 13:02:40 »

Osobně si myslím, že auto je buď odtaženo nebo odtaženo není, žádný polovičatý odtah neexistuje, jedině bychom snad mluvili o Schrödingerově odtahu, proto bych na ně zvysoka kálel.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2017, 17:02:03 »

Věc se stává zajímavou:
  • Pokuta vyřešena blokově (to asi může způsobovat komplikace)
  • Za neúplný odtah "podepsáno" uznání dluhu.

Zajímavost spočívá v tom, že sepsaný formulář Uznání dluhu trpí několika vadami:
  • V čísle dokumentu jsou škrtance a není jasné, jaké číslo dokumentu to je,
  • V záhlaví se tvrdí, že řidič je vlastníkem a provozovatelem vozidla, ale není ani jedno,
  • V adrese trvalého bydliště je chybně uvedeno jiné (podobně znějící) město,
  • Místo podpisu je v kolonce k tomu určené nakreslen smajlík.

Přikládám kopii dokumentu (ale žel všechno uvedené spadá pod anonymizaci).

Jsou takové vady způsobilé k tomu, aby se z listiny stal bezcený cár papíru?
« Poslední změna: 20 Srpna 2017, 00:07:08 od jakubb »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #8 kdy: 18 Srpna 2017, 17:32:04 »

Pokud to nepodepsal provozovatel, je to ve finále bezcenný cár papíru. Ale nelze vyloučit, že odtahovač na to bude mít jiný názor a bude se to muset ukázat až u soudu. Také nelze vyoučit, že odtahovač (resp. jeho zástupce) nebude mít dvojciferné IQ a nepoužije to lejstro jako uznání dluhu ve sporu proti tomu, kdo jej podepsal, ale jako důkaz ve sporu proti provozovateli toho, že tu byly podmínky pro nařízení odtahu na náklady provozovatele.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2017, 17:40:16 »

Pokud to nepodepsal provozovatel, je to ve finále bezcenný cár papíru. Ale nelze vyloučit, že odtahovač na to bude mít jiný názor a bude se to muset ukázat až u soudu. Také nelze vyoučit, že odtahovač (resp. jeho zástupce) nebude mít dvojciferné IQ a nepoužije to lejstro jako uznání dluhu ve sporu proti tomu, kdo jej podepsal, ale jako důkaz ve sporu proti provozovateli toho, že tu byly podmínky pro nařízení odtahu na náklady provozovatele.

No tak to že si smajlíkem podepsali papír si můžou akorát tento... Zbývá jedině věrohodně vysvětlit, kde vzali osobní údaje včetně rodného čísla.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #10 kdy: 20 Srpna 2017, 01:09:19 »

Jak jsem psal, pokutu 200 Kč dotyčný na místě zaplatil, z čehož vyplývá, že měšťačka, která odtahovku zavolala, ho ztotožnila a vypsala mu blokovou pokutu. Tedy ví se, kdo se (nepřímo uhrazením blokuty) ke spáchání přestupku přiznal.

Jen ta listina Uznání dluhu není řádně podepsaná (je tam místo podpisu smajlík) a má další vady. Teď je otázka, jestli je v takovém stavu poplatek odtah vymahatelná (či jak někdo uvedl, zda je vymahatelná po provozovateli, který se ničeho z toho nijak neúčastnil).

Z ceníku na webu odtahovky:
Ceny za nucené odtahy silničních vozidel: za jeden nucený odtah neúplný: 950 Kč
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #11 kdy: 20 Srpna 2017, 09:45:50 »

No to že zaplatíte nemůže znamenat že se k tomu přiznáváte. Kdyby s tím někdo vytáhl do boje tak ho uzemněte se slovy, že za dobu než napíšete odpor proti příkazu v práci vyděláte více a proto to nemělo cenu nijak jinak řešit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #12 kdy: 20 Srpna 2017, 14:48:08 »

No to že zaplatíte nemůže znamenat že se k tomu přiznáváte.

Znamená.. zaplacení na místě znamená souhlas že se přestupek stal a že ho zavinil.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #13 kdy: 27 Listopadu 2017, 16:52:11 »

Nastalo něco, s čím jsem trochu nepočítal, neřešili žádným způsobem sepsané leč nepodepsané Uznání dluhu a obrátili se na provozovatele.

Prosím místní matadory o rychlé zhlédnutí anonymizovaného dopisu, zda je možné to na něčem rozbít. Ve stanovené lhůtě půjdu nahlédnout do spisu a vytáhnout komplet dokumentaci vč. fotek a videí.

Dluh ale vymáhá organizace zřízená obcí, nikoliv přímo obec. Mám stejná práva (nahlížení, ap.) jako při řízení vedeném přímo úřadem?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Stání ve vjezdu, neúplný odtah
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopadu 2017, 10:21:21 »

Toť zapeklitá situace, zkusme si to shrnout:
1) Vy jste zaplatil pokutu na místě, nicméně i přesto MP zavolala odtahovku, s čímž jste Vy nesouhlasil, neb jste situaci chtěl řešit na místě.
2) Ceník poloodtahu, čtvrtodtahu, … Vás nezajímá, Vy jste žádný odtah neobjednával.
3) Zákon zná pouze „odtah vozidla“, a žádný „čtvrt, půl, třičtvrtě odtah“.
4) Uznání dluhu si sami vypsali na základě zjištění Vašich osobních údajů od MP, čímž došlo k porušení Vašich práv a došlo k neoprávněnému zneužití Vašich osobních údajů.
Na Vašem místě bych šel do protiútoku: zneužití pravomocí úřední osoby, zneužití osobních údajů, pokus o podvod a pokus o neoprávněné obohacení! Trestní oznámení a tak dále…
IP zaznamenána