30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Služebním pekáčem po D1  (Přečteno 5821 krát)

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Služebním pekáčem po D1
« kdy: 15 Srpna 2017, 13:48:39 »

Zdravím všechny odpůrce silničního fašizmu a nenasytných obecních kas.

Standardní vyděračské dopisy umíme řešit a se soudruhy z vyděračských agent slušně vymrdat! Respektive některý z Helmutů, co u mě přebývají a jezdí mým vozem.

Ovšem v poslední době se nám tady rozmáhá takový nešvar! 
Na staveništi/parkovišti označované dálnice D1 si jistá prdel Vlašim postavila zlatý důl na rýžování peněz  nešťastníků, kteří se rozhodly pro adrenalinový zážitek jízdy na placeném tankodromu D1.
Standardně si s těmito podlidmi a jejich lejstry vytírám prdel jako kdekoli jinde.
 Ale poslední dobou jsem nucen často jezdit služebně na Moravu.  A tady se dostáváme k jádru mého problému.  Služební vozy ať v majetku mého zaměstnavatele, nebo Škofinu nechtějí semnou hrát hru na Helmuta.  V lepších případech se zeptají, zda chci být udán a řešit si sám. V tom horším případě škofin rovnou zaplatí bez jakéhokoli dotazu výpalné té zlodějské prdeli a peníze pak vyžaduje po naší firmě a ta zas po mě (zatím se tak stalo poprvé, odmítl jsem zaplatit, uvidíme jak se k tomu škofin postaví).
Takže věc se zatím má tak: provozovatel mě označí jako řidiče a splní svoji povinnost.
Zatím se mi do datové schránky nikdo neozval, to neznamená, že se neozvou, času mají dost.
A já chci být připraven, neboť štěstí přeje připraveným.

Otázka zní jak z toho: můžu já jakožto označený řidič označit někoho jiného (Helmuta) z důvodu nevolnosti třeba.   Jde mi o to, aby orgán nepřeklopil opět na SprDel a nehodil to na provozovatele.

Případné další rady či postřehy vřele uvítám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2017, 08:56:51 »

Obávám se že máte smolíka, je to celé právě tak vymyšlené, aby to nakonec vždycky na toho provozovatele spadlo. Pokud se jim nepodaří nikoho podojit, vždy to spadne na provozovatele.

Va Vašem případě by asi jediným řešením mohl být javorový list https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4904.msg52158#msg52158 :)
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2017, 15:03:47 »

Řeším úplně stejný problém. Služební auto. Ve firmě je většina stále připravená chlapsky zaplatit a nehledat výmluvy. Bohužel, leasingovka ochotně platí a pak vymáhá po firmě. Pokud se budu moc cukat, můžou tyto situace vést až k odebrání služebního auta. Je to pakárna.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2017, 15:24:12 »

Některé leasingovky si ještě účtujou 300kč poplatek za "zpracování" výzvy k zaplacení
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2017, 19:18:31 »

Žaloba na sprdel s žalobním bodem obsahujícím následující:

... zejména účelová kalkulace zákonodárce a následně správních orgánů a soudů s „možností“ provozovatele využít obecně nízkého právního povědomí zaměstnanců a řešit tento problém autoritativním jednáním, které nutně obsahuje znaky bossingu, šikany, autoritativního nátlaku nebo jiného nezákonného působení na zaměstnance, a tím naplňuje skutkovou podstatu ust. § 177 odst. 1 zák. č. 361/2000 Sb., trestní zákoník, ...

čeká u Krajského soudu.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2017, 19:21:01 »

Pro co se chtějí vzdávat je to relativně rychlý, bezbolestný / bezbodový  přístup.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2017, 20:46:50 »

No je to dosť zle vymyslené.
U nás na Slovensku máme v registri vozidiel položky "vlastník" a "držitel". V pripade leasingovky je táto vlastník a ten ktorý auto používa a platí lízing je držitel a tomu chodia pokuty.
Dlhšie sa zamýšlam nad tým byť majitel vozidla a držitela dat bezdomovca alebo ineho bieleho koňa.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2017, 07:51:29 »

naftaman: V ČR je to stejně.. jmenuje se to vlastník a provozovatel. Odpustky chodí provozovateli.
Ale u služebáku je i provozovatel firma.. a když firma platí odpustky a pak to vymáhá po zaměstnancích tak není moc cesta ven..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2017, 09:42:46 »

naftaman, 2M: ovšem v případě tzv. operativního leasingu je (pokud vím) i jako provozovatel uvedená leasingovka, je to spíše jako pronájem
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2017, 09:46:14 »

Už viem zas o niečo viac.
Keď ŠkoFin nahlási osobu ktorá to auto jazdí a on nahlási ďalšiu tak tak tú už nikto nekontaktuje a ide rovno SprDel?
IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2017, 10:40:22 »

Už viem zas o niečo viac.
Keď ŠkoFin nahlási osobu ktorá to auto jazdí a on nahlási ďalšiu tak tak tú už nikto nekontaktuje a ide rovno SprDel?

To mě právě zajímá, jak to funguje ve skutečnosti.  Dost pochybuji, že úřední poskok nevyužije první možné šance.

Jinak si osobně myslím, že firemní auta tahají z radarů přednostně. Z mého auta mi to chodí cca až po měsíci a ze služebáku do týdne.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2017, 10:47:17 »

Co se stane pokud napráskaný řidič nespolupracuje nebo se nepřizná je zde popsáno několikrát
IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2017, 12:42:03 »

Co se stane pokud napráskaný řidič nespolupracuje nebo se nepřizná je zde popsáno několikrát

To všichni víme, co se stane. Ale když napráskaný řidič bude spolupracovat a udá další osobu jako řidiče?   
Včera jsem zrovna obdržel dvě výzvy z Blanky na manželky auto, tak na jednu jsme udali helmuta a na druhou mě. Teoreticky bych měl obdržet do datovky milostný dopis od zmrdu, a tedy mít možnost vyzkoušet v reálu co se stane.  Ale se zkušeností tento rok asi 30 výzev z Prahy a jen 3x se ptali na totožnost řidiče.  Natož aby helmutovy přišel dopis.
   
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Služebním pekáčem po D1
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2017, 15:51:09 »

To všichni víme, co se stane. Ale když napráskaný řidič bude spolupracovat a udá další osobu jako řidiče?   

Když pak úřad řekne že nemá jasného podezřelého a přehodí to na SprDel provozovatele tak to obhájí.

edit: ale jasný podezřelý z druhého řidiče asi jde vytvořit dalšími důkazy.. třebas když se zároveň sám přizná..
« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 15:53:25 od 2M »
IP zaznamenána