30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc  (Přečteno 5461 krát)

Arnold Robinson

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« kdy: 15 Srpna 2017, 10:20:26 »

Ahoj! Přidám se i já se svým trápením se změnou vlastníka a provozovatele. Jako kupující jsem dnes zahájil proces převodu (podle 63/2017 Sb., paragrafu 8a). Původní majitel nedodal slíbenou plnou moc. A žel, nemohu ho teď dostihnout. Všechny ostatní podklady jsem dodal (velký i malý TP, ev., smlouvu, pojistku). Od koupě je to právě deset dní a úřad (Kolín) tvrdí, že se to potáhne dva měsíce,a bez spolupráce prodávajícího nelze proces dokončit.

V nejbližší době budeme oba úřadem kontaktováni, abychom se k převodu vyjádřili. Začínám mít o prodejci a jeho přístupu pochybnosti.

Zajímal by mne váš názor na možnosti dokončení celé téhle šaškárny. Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2017, 10:55:17 »

Já bych jako kupující takovou situaci uvítal. Je výhodné jezdit autem a nebýt provozovatelem.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2017, 11:16:18 »

Viz Číkus.
Pokud chcete přepis popohnat, projeďte se trochu rychleji kolem automatického měřícího prostředku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2017, 11:24:27 »

Buďte úplně v klidu. Máte auto, máte doklady, můžete jej spokojeně užívat a všechny své povinnosti, kterými vás stát buzeruje (včetně podání žádosti o zápis změn do registru) jste splnil. I kdyby se to táhlo roky, tak vás to nemusí trápit, minimálně pokud to auto zatím nechcete prodat (ne že by ten přepis v registru něčemu bránil, ale mohlo by to odradit potenciálního kupujícího).

Navíc v dané situaci, kdy má úřad k dispozici vše kromě stanoviska původního vlastníka, není problém ten převod dokončit - úřad ho párkrát obešle a když se nic nestane, tak ten převod podle § 8a prostě udělá. I ty 2 měsíce zní jako docela realistický termín.
IP zaznamenána

Arnold Robinson

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2017, 10:28:02 »

Skoro je mi to až líto. Čekal, že si za své peníze užiji alespoň nějakou tu zábavu. Prodejce mi poslal plnou moc. Další děj tak už byl fádní a nudný.

Téměř. Je tu jeden háček, kvůli kterému jsem založil toto vlákno, a ke kterému nikdo nic nenapsal. Varuji. Dnes jsem se na to opět výslovně zeptal vedoucího odboru dopravy. V případě, že jedna strana nespolupracuje, _nelze_ převod dokončit. Já sám se nebudu pokoušet o výklad zákona. To nechám povolanějším.

Pro mě je už celá záležitost uzavřena, ale někoho dalšího může čekat nepříjemné překvapení. Děkuji
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2017, 10:31:09 »

Mělo by to jít ale musí být splněny určité podmínky:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4708.30
IP zaznamenána

Arnold Robinson

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2017, 21:03:10 »

Třebas to půjde, nemusí to být bez boje. Nejde tu ani tak o mě, jsem z toho venku, ale o odpor úřadu k dokončení. Chtěl jsem ostatní seznámit s přístupem kolínského úřadu k věci. Postoj vedoucího je jasný a nekompromisní. Jinde to může být samozřejmě jinak. Také může záležet na tom, co vlastně chybí. Uzavřeny mají tři případy (včetně mého, všechno „plné moci“). Osm je otevřených, kdy přinejmenším u některých chybí podstatné dokumenty. Kdybych plnou moc nezískal, musel bych jít do sporu s úřadem.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2017, 10:34:32 »

To se dá použít na budování skillu.. když postoj úřadu je jasný a nekompromisní tak váš postoj bude taky jasný a nekompromisní..

Ale napadá mě že když se z žádosti o přepis stane taková zombie tak to má výhody.. provozovatel zapsaný v registru neodpovídá za SprDel protože "podal žádost o zápis změny provozovatele vozidla v registru silničních vozidel." ..§125b (6) b) ZPPK.. a když starý i nový provozovatel budou spolupracovat s aktivním přístupem k délce řízení tak vznikne složité řízení které buď orgán sám vzdá a nebo je slušná šance na prekluzi.

Někdo by mohl takový zombie přepis chtít vyvolat i záměrně  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #8 kdy: 18 Srpna 2017, 10:42:21 »

Zombie přepis vůbec není špatný nápad, to by se mi vlastně asi hodilo.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2017, 12:11:23 »

To se dá použít na budování skillu.. když postoj úřadu je jasný a nekompromisní tak váš postoj bude taky jasný a nekompromisní..
Ale napadá mě že když se z žádosti o přepis stane taková zombie tak to má výhody.. provozovatel zapsaný v registru neodpovídá za SprDel protože "podal žádost o zápis změny provozovatele vozidla v registru silničních vozidel." ..§125b (6) b) ZPPK.. a když starý i nový provozovatel budou spolupracovat s aktivním přístupem k délce řízení tak vznikne složité řízení které buď orgán sám vzdá a nebo je slušná šance na prekluzi.
Někdo by mohl takový zombie přepis chtít vyvolat i záměrně  :)

A jak by měla ta možná spolupráce vypadat, když by měli dodržet povinnost dle §8(2) zákona 56/2001? Žádost má být podána do 10 dnů a má být "společná původního a nového vlastníka a nového provozovatele" - oběma tak hrozí 50 tis. Kč za tenhle přestupek při nedodržení lhůty 10 dnů.
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 12:20:06 od gumidos »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozu - Prodávající nedodal plnou moc
« Odpověď #10 kdy: 18 Srpna 2017, 15:12:41 »

Starý vlastník je z toho venku protože žádost podal.. ale pro nového to je trochu riziko..

Ale půjde z toho vybruslit a tohle je tak jako tak taktika pro pokročilé..
IP zaznamenána