30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opičky si opět pohonily v Pze  (Přečteno 14626 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #15 kdy: 11 Srpna 2017, 22:37:31 »

Namátkou si vzpomenu na ten případ jak u Vyškova tuším nahnali toho mladýho do zátarasu. Nebýt ostatních lidí, tak by tam pak chlápek uhořel v autě, opice čuměly do blba a nic nedělaly.

Z nedávné doby tu někdo od záchranky popisoval jak se opicajti u nehody zase drápali v análu, zatímco jim těsně za zádama jezdily kamiony apod.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #16 kdy: 12 Srpna 2017, 20:16:02 »

http://tydenikpolicie.cz/policistum-v-praze-ujizdel-zdrogovany-muz-v-kradenem-aute-naboural-dalsi-ctyri-vozy/

By mě zajímalo kolik fízlaut z celý prahy se tam musí sjet aby to dokázali vyřešit
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #17 kdy: 12 Srpna 2017, 22:10:25 »

Spíš bych řekl že ty auta byly na cestě už v průběhu honění.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #18 kdy: 12 Srpna 2017, 23:43:19 »

Namátkou si vzpomenu na ten případ jak u Vyškova tuším nahnali toho mladýho do zátarasu. Nebýt ostatních lidí, tak by tam pak chlápek uhořel v autě, opice čuměly do blba a nic nedělaly.

Pls 17letý kluk v autě, na kterého si tatínek zavolal fízly, že se jel projet, zařval. http://magazin.e15.cz/auto-moto/tragicka-nehoda-na-d1-naznacuje-velky-problem-a-passat-to-neni-961710
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #19 kdy: 13 Srpna 2017, 00:54:12 »

Otto: tam už se po nárazu moc dělat nedalo, ne?

Článek spíš na závěr řeší techniku zablokování dálnice fízlama, oni by se teoreticky daly zavřít všechny nájezdy (pokud by kluk jel rychleji než všechny ostatní nefízlí auta (tady ovšem vniká množina vozů jedoucích výrazně nad limit, kterou by potkal taky) a pak by k překážce dojel první a zabil se tam třeba taky). Kdyby jel pomaleji než ostatní auta, taky by se to dalo řešit lépe. A pokud by jel jako ostatní, je zátaras stejně k ničemu protože tam pošlou civilní vozy. Chtělo by to video z dashcam fízlů.

Fízlové volili tu (asi pro ně nejjednodušší metodu) a to vytvořit zátaras a víc je nezajímalo.

ad policejní passat, na začátku článku řeší že mezi nahlášením odcizení vozu a honěním byla asi den prodleva, předpokládám že se jednalo o ten systém "LOOK" (nebo jak to tu postoval tuším kverulant), kdy kradené vozidlo bylo vneseno do databáze a po projetí pointu s tímto fízlovacím systémem (kolem passatu, O3, nebo brány) byla hlídka zalarmována? To je jen moje představa, nevím jak je to doopravdy, bude někdo mít konkrétnější info?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #20 kdy: 13 Srpna 2017, 01:06:53 »

A co třeba takto - fízové přece věděli, že to nejsou po zuby ozbrojený lupiči co ujížděj v autě se sto melounama ukradenejma v bance, ale 17 letej syn majitele vozu.  Chápu, že ho chtěli docela normálně zastavit - no a když nezastavil začali ho nesmyslně honit a v tom je ta chyba, že použijou neadekvátní prostředek protože ve chvíli, kdy vědí, kdo v tom autě sedí nemá už smysl ho dohánět, stačí nechat ho být, jet v nějakym rozumnym odstupu za ním, povolat po cestě nějkýho dalšího prasát ze skrytého dohledu, kterej by se za něj nenápadně pověsil a počkat si až někdě zastaví na benzince na kafe a tam ho zajistit. Kluk by si chvíli myslel, že na vopičáky vyzrál a pak bum spadly by klec. Jednou zastavit přece musí.
Jenže to by se ti debilové nesměli dívat na Kobru 11.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #21 kdy: 13 Srpna 2017, 04:13:47 »

pk202, opravdu víme že v době kdy se jim v systému zobrazilo že je auto ukradené .. věděli proč je auto odcizeno, kým a kolik mu asi je? Týhle verzi moc nevěřím, avšak neznám konkrétní detaily toho případu. Podle mě to funguje tak že příjedou fízlové, odvezou fotra na služebnu, ten podá trestní oznámení na neznámého pachatele (s tím že uvede, že pravděpodobně to je jeho 17yo syn, čímž si taky asi nemůže být jist protože ho k tomu mohl dokopat třeba jeho kámoš) a oni evidujou auto jako ukradené. No a další směnu vůbec nezajímá proč a kým, nebo kdo zrovna řídí (což je do ztotožnění jen domněnka) a jedou si to svoje co maj naučený. Jestli během honění měl někdo z nich možnost přečíst víc info z toho hlášení odcizení nevím, ale i kdyby měl tak by to asi moc prioritu nemělo a řešila by se real time situace kdy A6 ujíždí dvoukilem (?) před majákama. Tady do hry vstupuje lidský faktor a jednání pod tlakem (celkem dobře to bylo vidět ve filmu Sully, o kterém psal tu D-F).

Resp. s tím ohlášením jsem to měl takto když auto ukradli mě.

https://is.muni.cz/th/186134/pravf_b/bakal_pr11.pdf
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #22 kdy: 13 Srpna 2017, 15:00:08 »

...

Není to však pravidlem. Jednou jsem někde vytratil RZ, nahlášeno na PČR, dostal jsem potvrzení a ještě ten den večer jsem ji po cestě domů večer našel. Nahlášeno na PČR, vše ok. No ze systému to asi nestáhli. Poté si mě všimla jiná hlídka, jeli za mnou celkem normálně, s odstupem. Já pak zastavil a oni zastavili opodál. Když viděli jak taham z vozejku trámy a že odjíždět neplánuji (a asi že nevypadam jak agresivní fetka), přijeli blíž a začali to řešit. Žádné honění se nekonalo, vlastně ani zastavení v provozu se nekonalo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2017, 16:09:09 »

. Žádné honění se nekonalo, vlastně ani zastavení v provozu se nekonalo.

přesně jak říkám - jde to i bez honění.....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2017, 16:15:16 »

pk202, opravdu víme že v době kdy se jim v systému zobrazilo že je auto ukradené .. věděli proč je auto odcizeno, kým a kolik mu asi je?
No zcela stoprocentně věděli, že to není banda gangsetrů se samopaly ujíždějící z vyloupené banky - tam bych to honění tak nějak akceptoval

.... a řešila by se real time situace kdy A6 ujíždí dvoukilem (?) před majákama.
No a to je právě to ono - buď začnu honění a vyprovokuju tím mnohem větší problém než je a zbytečně ohrozím deítky životů a nebo to vyřeším v klidu viz goyi
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #25 kdy: 14 Srpna 2017, 10:49:43 »

Obecně vzato jsem ten poslední, kdo se jich bude zastávat, ale zase nerazím heslo "nechte ho ujet". Asi to šlo vyřešit trochu víc elegantně nějakou koordinací přes rádio a inteligentním záterasem, ale jsem celkem rád, že alespoň měli snahu kradené auto řešit. Ostatně mě takhle pět let zpátky našli ukradené vozidlo, které mi zmizelo ze Žižkova a o týden později se na cizích číslech objevilo na křižovatce v Holešovicích, následovala menší honička po Praze, kterou utnula až proražená pneu o obrubník. Takže škoda v tomhle případě "nula nula nic" a tehdy auto v ceně 200t Kč bylo zpět. Teda po 14 dnech tahání se s vydáním vozidla z parkoviště PČR :-)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #26 kdy: 14 Srpna 2017, 11:11:37 »

Hodně by se tomu zabránilo kdyby zastavovali auta zepředu, to se pak blbě ujíždí
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #27 kdy: 14 Srpna 2017, 13:49:43 »

Hodně by se tomu zabránilo kdyby zastavovali auta zepředu, to se pak blbě ujíždí

Tak myslim, ze praxe z US je vic nez dost a vlastne, zadna technika, krome ticheho sledovani, az ti blbci vystoupi je celkem naprd:
1. spolujezdec vubec nemusi o tom vedet
2. ridic sice obvykle vi, ale nemusi
3; nahodne obeti na ulici - tak tam uz se stane kdokoliv a kdekoliv deformacni zonou
https://www.youtube.com/watch?v=PjpPxtNXS64

psychologicky je zastavovani polici neprijemne, stresujici a v podstate je to utok - kazdy zivy tvor pouzije techniky:
- zabij
- vyhni  se
- zastras
- predstirej smrt
- utec

Vzdej se znamnena v prirode smrt - a to je hlavni duvod uteku, je to naprosto neprirozena reakce...

Jsou tu asi zasadni techniky:
- pronasledovani-> az se nekde vysype zastavi o neco (sloup/kolona/dalsi vozy..)
- vyjimecne mechanicke zabrany pasy/zatarasy/(omotavky kol*) apod.
- narazeni z boku az se vysype *
- strelba - obvykle to schyta 1. a 3. *



teoreticky pomerne bezpecne:
- elektronicke vyrazeni vozdila *
- mechanicka harpuna *

* neni u nas dovoleno, alespon podle toho co vim, ale uz se lecos stalo




IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #28 kdy: 14 Srpna 2017, 16:35:04 »

... následovala menší honička po Praze, kterou utnula až proražená pneu o obrubník....

aha...a co kdyby to obrubník "nepodržel"  a utnulo by to zrakvení jednoho či více lidí na tom chodníku ?  Bylo by to adekvátní k těm 200 tácům ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Opičky si opět pohonily v Pze
« Odpověď #29 kdy: 14 Srpna 2017, 16:39:12 »

Já totiž doprdele nechápu proč se vopice snažej zastavit auto o kterym vědí že je kradený - to si přece vo honění úplně říká , přitom když pojedou opatrně za ním, využijou vysílačku a další hlídky tak je stoprocentně jasný, že to auto musí jednou zastavit. Jenže to by si Ti kreténští Simírové holt nepohonili.....
IP zaznamenána