30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] BUS nádraží  (Přečteno 4988 krát)

BUSchyba

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] BUS nádraží
« kdy: 05 Září 2017, 10:25:20 »

Předem bych chtěl poděkovat za toho forum, čtu ho občas a teď přišla řada i na mě.

Svojí neznalostí a patrně i ne moc viditelnou značkou "zákaz odbočení vpravo mimo BUS" jsem odbočil doprava a při zjištění, že se nacházím na autobusovém nádraží jsem se chtěl otočit a vyjet zpět, ovšem co čert nechtěl, když jsem se otáčel a chtěl vyjížděť, tak po hlavní silnici projela hlidka MP a hned spustila majáky. Nic jsem nepodepsal ani nic neřekl, akorát se MP cítil být uražen, když jsem s ním odmítl mluvit. Pokutu, kterou se mi rozhodl dát byla 500Kč, s čímž jsem nesouhlasil a moje otázka tedy zní.

1) Zákaz odbočení vpravo nebo zákaz vjezdu mimo BUS - je to sprdelizovatelné? Respektive pokud me MP neviděla tam vjet a viděla mě jen uvnitr zakazu a vyjizdet, melo by stacit pripadne odmitnout podat vysvetleni ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2017, 10:55:01 »

Uvažujete zcela správně, není to parkování, takže pokud to co vás zastavilo nebyl automatizovaný strážník, tak to sprdelizovatelné není.
IP zaznamenána

BUSchyba

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2017, 11:11:55 »

Děkuji, to jsem chtěl slyšet :-) nehodlám jim dát 500 za to, že jsem omylem někam odbočil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2017, 11:29:58 »

Možná nebude stačit jen nevypovídat, ale bude potřeba vypovědět že jste tam neodbočil a jen vyjížděl ven.

Jestli z toho něco bude.. třebas budou tušit že to takhle skončí a ani se nebudou namáhat..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2017, 12:18:11 »

Byl jste ztotožněn na místě, odmítnutí vypovídat nebude stačit.

Bude to klasický SŘ které začne příkazem.
« Poslední změna: 05 Září 2017, 12:22:26 od t4455 »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2017, 12:41:01 »

A co materiální aspekt? Kterému autobusu jste překážel? :)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2017, 13:05:25 »

"O žádném zákazu nic nevím, kolem žádného jsem neprojel. Jízdu jsem započal na nádraží. Víc nemám co bych k tom řekl."
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2017, 13:32:51 »

Moc nespěchat. BUS nádraží bývají pod kamerami.

Záznamy se uchovávají různě dlouho, např. v městě husitů nám MP tvrdili něco o dvou měsících.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:BUS nádraží
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2017, 09:51:22 »

Máte zkušenost, že kamerovej záznam někdy odněkud vytáhli a použili? Rádi se tím čepýří ve snaze ovci snáze donutit k ostříhání, ale když to člověk reálně potřebuje i k lehčím TČ, tak nikdy nic nikam nevede. Smysl mi uniká, používají to k různýmu šmírování, ale nejsou ochotni/schopni z toho vytáhnout nic ani když by z toho mohli vytřískat pokutičku, natož ve prospěch ovčana, ke kterýmu to tam oficiálně je namontovaný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2017, 13:11:16 »

Znovu píšu, že osobní zkušenost s vytažením záznamu z městského systému mám. I když jim to nepomohlo.
Takže počkat je opravdu na místě.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #10 kdy: 13 Září 2017, 15:36:49 »

V nedopravní věci, právě v Táboře, nebyl problém a záznam byl k dispozici. Kvalita tedy nebyla žádný zázrak...
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:BUS nádraží
« Odpověď #11 kdy: 17 Září 2017, 12:12:30 »

Behemot> Taky mám osobní zkušenost se záznamem použitým u SŘ - byl na CD, byl součástí spisu, bylo jim to prd platné a bylo to díky "účasti" záznamu nebývale zábavné. :-)
IP zaznamenána