30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polská policie bude nově vybírat pokuty i kartou. Cílem je co nejvíce ....  (Přečteno 3585 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Dnes mohou řidiči v Polsku platit pokuty třemi způsoby, ale pro cizince platí jen možnost zaplatit pokutu v hotovosti.

Nový zákon předpokládá, že i cizinci budou moci pokutu uhradit kartou s tím, že v takovém případě platící ponese náklady transakce, což je dnes zhruba 0,5 procenta z účtované sumy. Domácí řidiči budou mít ještě možnost pokutu zaplatit pomocí mobilu nebo aplikací v telefonu.

http://archiv.ihned.cz/c1-65829570-pokuty-bude-mozne-polske-policii-platit-i-kartou
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Uz jsem platil pokutu v Olomouci kartou... Zadna novinka.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

qwertyuiop: Pokud Vas polska policie pokutovala v OL, tak  to pak moje zprava zadnou novinkou vskutku neni...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Mne spíše udivuje, jak chtějí dosáhnout toho, že poplatek za platbu ponesu já. Pokud vím, v současné době, poplatek je na vrub obchodníka. Buď budou mít nějakou dohodu s bankou, což mi nepřidje reálné, nebo budou přičítat procenta k platbě.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Mne spíše udivuje, jak chtějí dosáhnout toho, že poplatek za platbu ponesu já. Pokud vím, v současné době, poplatek je na vrub obchodníka. Buď budou mít nějakou dohodu s bankou, což mi nepřidje reálné, nebo budou přičítat procenta k platbě.
Jednoduse, vezmou kalkulacku a zaplatite bezhotovostne 1,005x vice, delaji to i tak ve Slovinsku
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Takže budou připočítávat. Zajímavé.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil

Což je samozřejmě v rozporu s obchodními podmínkami většiny bank. Vážně pochybuji, že si dojednali podmínky jiné. Poplatek jde zkrátka na vrub obchodníka.
IP zaznamenána