30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odmítnutí nahlédnutí do spisu  (Přečteno 5813 krát)

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« kdy: 27 Července 2017, 10:55:59 »

Potřeboval bych poradit ohledně vedení správního řízení. Cca pred tydnem jsem se stal podezrelym z prestupku proti verejnemu poradku - urazka policisty. Byl jsem zadrzen na CPZ a po propusteni mne policiste hned pozadali o podani vysvetleni. Ja jsem je vyzval pred timto ukonem o nahlednuti do spisu - odmitnuto. V podani vysvetleni jsem jim sdelil, ze pred nahlednutim do spisu odmitam vypovidat a v protokolu nechal zapsat, ze mi dany policista odmitl spis poskytnout. Tuto sobotu jsem se na oddělení zastavil znovu s žádosti o náhlednutí do spisu - zamítnuto z důvodu víkendového provozu - tuto argumentaci mám zachycenou na audiovizuálním zaznámu. Nyní několik dotazu.

1/ je to standardní postup? Je možné se nějak bránit?
2/ Mám strach o fixlování spisu proto ta urgence s nahlížením.
3/ Je dnes možné tento přestupek dovést zdarně do prekluze (novela přestupkového zákona atd.)

Předem díky za jakékoliv rady
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2017, 11:15:51 »

Pokud není zahájeno řízení tak na nahlédnutí do spisu není nárok.
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2017, 11:41:16 »

Pokud není zahájeno řízení tak na nahlédnutí do spisu není nárok.

A kdy je řízení zahájeno?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2017, 11:51:55 »

Řízení se zahajuje sdělením o zahájení řízení. Podání vysvětlení není zahájení řízení.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2017, 11:54:03 »

Citace
Pokud není zahájeno řízení tak na nahlédnutí do spisu není nárok.

Obávám se, že nemáte pravdu. Osoby, které mají právo nahlížet do spisu podle § 38 (1),(2) SprŘ mohou nahlížet kdykoli v pracovní době. Stačí, že spis existuje.
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2017, 12:26:43 »

Citace
Pokud není zahájeno řízení tak na nahlédnutí do spisu není nárok.

Obávám se, že nemáte pravdu. Osoby, které mají právo nahlížet do spisu podle § 38 (1),(2) SprŘ mohou nahlížet kdykoli v pracovní době. Stačí, že spis existuje.

A co je teď pracovní doba, otevření konkretních dveří nebo provozní doba služebny
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #6 kdy: 28 Července 2017, 10:42:07 »

Citace
Pokud není zahájeno řízení tak na nahlédnutí do spisu není nárok.

Obávám se, že nemáte pravdu. Osoby, které mají právo nahlížet do spisu podle § 38 (1),(2) SprŘ mohou nahlížet kdykoli v pracovní době. Stačí, že spis existuje.

Můžu poprosit o info, kdy je tedy pracovní doba. Případně kde namítat, že mi bylo do spisu opakovaně zabraněno nahlížet?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #7 kdy: 28 Července 2017, 15:52:26 »

Ještě jste se nezmínil, o jaký spis se jedná. Správní řád se vztahuje na správní spis. To by ale už muselo být jako přestupek předáno od policajtů na příslušný správní orgán. Pokud to policajti nepředali, tak nemám zkušenosti na to, abych si domýšlel všechny varianty, v které fázi to řízení je a o jaký spis nebo dokument se  jedná a na každou připravil odpověď, protože u vyšetřovacího nebo trestního spisu je to jinak, ten taky se můžete dostat k nahlédnutí až u soudu. Nehledě na to, že ptát se na pracovní dobu na fóru je poněkud uhozené, to se ptejte na úřadě.

Pokud se jedná skutečně o přestupek, tak se s policajty nebavte a počkejte si, až to předají příslušnému orgánu. Pokud to ale s vámi policajti mermomocí chtějí řešit, tak to třeba není přestupek, ale trestný čin a najměte si právníka. To by vám ale měli sdělit.

Novela přestupkového zákona není příliš laskavá, protože za urážku je tam nově až 10.000,- Kč.

A pokud se podívám do vedlešího vlákna, jak k té "urážce" došlo, tak se nedivím, že se tady nikdo v radách nepředhání. O dopravní téma nejde a řešit někoho zjevnou blbost se asi nikomu nechce...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #8 kdy: 28 Července 2017, 16:42:55 »

Nesouhlasím, jednalo se o policejní šikanu, zachoval bych se stejně jako autor, s tím že bych jim tu CPZ ještě zech..al, ze..al a zeblil.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #9 kdy: 28 Července 2017, 20:03:50 »

Člověk, který policajtům ve dvě v noci oznámí, že se podobají "čů...m" a že zrovna jde  "pí...t starou" jednoho z nich, aby jim pak enventuelně tu jejich CPZ ještě zech..al, ze..al a zeblil, tak takový člověk radit skutečně nepotřebuje.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí nahlédnutí do spisu
« Odpověď #10 kdy: 28 Července 2017, 20:59:09 »

Já si myslím, že pořád můžeme být na jeho straně než na straně fízlů, i když spor sám vyhrotil a zachoval se zbytečně agresivně. Škoda se žádná nestala, tak by byla blbost nechat úřad smlsnout pokutu. Navíc bych tipoval, že se těm čů... vážně podobali. ;-)
IP zaznamenána