30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ  (Přečteno 2535 krát)

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ
« kdy: 17 Července 2017, 18:05:26 »

Ahoj, nevím, kam napsat, ale třeba mě nasměrujete.

Podnikám v zemních pracích.

Mám pojištěný válec u Kooperativy. Stejně jako všechnu svojí techniku, nikdy nebyl problém, nikdy se nezdráhali zaplatit.

Až teď, když se u válce urval spoj. Technik přijel situaci nafotit až po měsíci (????), poté dlouho nikdo nebral telefon, přehazovali si mě jako horkej brambor a až teď přišlo vyjádření z pojišťovny, že se jednalo o únavu materiálu. Přitom na tento spoj se nevyvíjí téměř žádný tlak a i v servisu v Caterpillaru toto viděli poprvé a nový kus přišel až z Kanady. Prostě evidentní vadný kus - na což mám výslovně sjednanou pojistku. Servis už je přes kilo a to už je pro mě dost. Jak postupovat? Mám sepsat nějaké "odvolání" či nesouhlasný dopis či nesouhlasné vyjádření jako reakci k tomu cáru, co mi poslala Kooperativa? Máte podobnou zkušenost či zkušenost s nějakou společností, která spolehlivě vymůže Vaše nároky?

Díky všem za každou odpověď.
« Poslední změna: 17 Července 2017, 18:27:19 od nesnasimfizly »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2017, 18:08:57 »

Já bych v tomhle případě jednoznačně sháněla advokáta se zkušeností s pojišťovnami. Nejspíš bude stačit pohrozit žalobou, ale chce to mít připravené doklady, případně nějaké vyjádření od servisu apod., aby se na tom dal později postavit třeba znalecký posudek.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2017, 19:27:44 »

Ještě bych si zkontroloval výluky z pojištění  a podle toho si nechal napsat u CAT vyjádření.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2017, 20:45:26 »

až teď přišlo vyjádření z pojišťovny, že se jednalo o únavu materiálu. Přitom na tento spoj se nevyvíjí téměř žádný tlak a i v servisu v Caterpillaru toto viděli poprvé a nový kus přišel až z Kanady. Prostě evidentní vadný kus - na což mám výslovně sjednanou pojistku.
Tak pokud by nebyl namahan, tak by nepraskl, ze?  ;)

Patrne tedy namahan byl nejakym zatizenim, jestli to je vibracni valec, takse hned jedna unava nabizi.

Ciste technicky:
- existuji i jine namahani jako je krut, tah, smyk a kombinace
- cyklicke namahani, vruby, nespravny material a nebo spatne technologicke zpracovani apod. dokazi divy napr: unavovy, krehky, silovy, creepovy lom apod.
- dnes neni duvod vlastne proc by melo neco praskat, pokud vyrobce neco umyslne nepoddimenzovat, nezanedbal atd.
- duvod proc to ruplo se zjisti posudkem - jde to pomerne presne poznat a patrne na to dojde

... nevim na co mate pojistku a od toho jsou tu jini
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin