30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku  (Přečteno 13459 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2017, 19:21:28 »

tak se snažili do oznámení uvést  svědky

To nemyslíte vážně  ;D ;D Fízly vůbec svědkové kteří by ještě byly na straně řidičky vůbec nezajímali, prostě odmítla zaplatit na místě tak začla klasická šikana, ukažte povinnou výbavu, všichni v autě občanky a podobný keci
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #16 kdy: 17 Července 2017, 21:58:31 »

Podle mě a to fakt nehájím policajty, když ta právnička řekla, že chce do správního, tak se snažili do oznámení uvést  svědky, což spolujezdkyně byla. Asi bych logicky čekal, že si o tu občanku řeknou, jak tedy postupovat?

Ad 1) se jedná o zaujatého, tedy naprosto irelevantního svědka. Ad 2) ano, mohou požadovat občanku, nicméně policista musí uvést důvod, proč ji chce. Doba, kdy fízl může jen tak bez udání důvodu "legitimovat" občany je dávno za námi.
Jako vhodná reakce mi připadá "občanku nemám a žádám, abyste o tomto úkonu sepsal úřední záznam".
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #17 kdy: 17 Července 2017, 22:37:20 »

Taky ji mít nemusí, jenom poskytne údaje.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #18 kdy: 18 Července 2017, 01:05:54 »

Ad 2) ano, mohou požadovat občanku, nicméně policista musí uvést důvod, proč ji chce. Doba, kdy fízl může jen tak bez udání důvodu "legitimovat" občany je dávno za námi.
Jako vhodná reakce mi připadá "občanku nemám a žádám, abyste o tomto úkonu sepsal úřední záznam".

reakce fízla ..
- podobáte se hledané osobě
- občanku nemám, prohlašuji že jsem xxxx xxxxx nar. xxxx, rod. č. xxxxxxxx
- děkuji, tyto údaje si ověříme, bohužel s námi tedy musíte na služebnu, jelikož ve vozidle nemáme potřebné vybavení ..

a hodina v prdeli ...

jo a že by si jednoho fízla vodila jak na provázku a pak by tvrzení vypadalo účelově je taky pořešeno, vstup 2. fízla, příp. prostřídání hlídek.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 230
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #19 kdy: 18 Července 2017, 07:32:57 »

a hodina v prdeli ...

8x denne takovy uvedomely obcan a 3 kreteni to muzou zabalit, pokud se budou venovat prestupkum, je vhodne take navstivit nadrizeneho a podat stiznost  ustne s tim si uzijete to jejich psani...
Stížnost lze ve smyslu ustanovení § 175 odst. 3 správního řádu podat písemně nebo ústně; je-li podána ústně stížnost, kterou nelze ihned vyřídit, sepíše o ní správní orgán písemný záznam.

nejlepe je vhodne jim to diktovat, kde se muzete po strance cestiny vyradit(i/y s/z) - to maji mazlicci radi.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #20 kdy: 18 Července 2017, 07:48:57 »

Když je to jednou za život tak to i pobaví, ale když je to ob tejden tak je to spíše zlo. Jednou jsem tam šel s tim že jsem si udělal záznam, po tom co ten pán psal jeden odstavec 30 minut a celkové cca hodině a něco ťukání do klávesnice jsem vyšel před budovu PČR, záznam smazal se slovy že tohle už znova nedam. No a za 10 minut mi ten dement volá ať se vrátim že ještě něco zapomněl. Taky jsem zjistil že provádět tyhle věci je lepší ve dne, protože tam je menší koncentrace dementů než ve 2 ráno.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #21 kdy: 18 Července 2017, 07:54:20 »

tak se snažili do oznámení uvést  svědky

To nemyslíte vážně  ;D ;D Fízly vůbec svědkové kteří by ještě byly na straně řidičky vůbec nezajímali, prostě odmítla zaplatit na místě tak začla klasická šikana, ukažte povinnou výbavu, všichni v autě občanky a podobný keci

To já vůbec nevylučuji, že to tak bylo.

Ale my vůbec nevíme, jaký přestupek jí vykonstruovali, respektive možná nějaký už řešili, když ji stavěli,ačkoliv to podle popisu moc nevypadá.

Policajty prudím stejně, jen jsem řekl, že si teoreticky dokážu představit situaci, kdy auto staví pro nějaké již zaznamenané jednání, ala stopka,  telefon a pak bych i očekával, že rovnou i z pohledu relevantnosti jejich verze ověří ostatní  přítomné.
A zajímal mě  teoreticky  postup na místě spolujezdce, jak jim to odmítnout. 
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #23 kdy: 18 Července 2017, 10:28:12 »


reakce fízla ..
- podobáte se hledané osobě
- občanku nemám, prohlašuji že jsem xxxx xxxxx nar. xxxx, rod. č. xxxxxxxx
- děkuji, tyto údaje si ověříme, bohužel s námi tedy musíte na služebnu, jelikož ve vozidle nemáme potřebné vybavení ..

Mám nebo nemám možnost se v tu chvíli zeptat "jaké hledané osobě, komu?" a musí mě policajt odpovědět, nebo ne?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 076
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #24 kdy: 18 Července 2017, 10:31:09 »

Myslím, že pokud příslušník uvede důvod (dle zákona), v podstatě nemáte šanci se prokázání totožnosti vyhnout - a navíc v článku zapomněli na osobu zdržující se v prostoru, o kterém lze důvodně předpokládat, že se v něm zdržují cizinci bez povolení opravňujícího k pobytu na území České republiky, a že tam patří například silnice v Brně nebo D1 si nějak obhájí.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #25 kdy: 18 Července 2017, 16:36:36 »

Docela trefný komentář.

Jeden z mála příčetných, od Fendrycha. Překvapil.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 674
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #26 kdy: 18 Července 2017, 20:16:19 »

tak se snažili do oznámení uvést  svědky

To nemyslíte vážně  ;D ;D Fízly vůbec svědkové kteří by ještě byly na straně řidičky vůbec nezajímali, prostě odmítla zaplatit na místě tak začla klasická šikana, ukažte povinnou výbavu, všichni v autě občanky a podobný keci
Tak tak, je to hezká výmluva, ale jinak jenom nátlak na řidiče. Apropo, takovou věc sem zažil (kam šly následně vztahy s osobou kterou takhle buzerovali netřeba říkat), ale puča na správním to vzala stejně skoro rychlíkem, jako obvykle, honem honem rozhodnutí, o nějakejch svědcích nebyla nikde řeč (teď dokonce ani už nevim, jestli vůbec něco takovýho uvedly opice v oznámení, hrabat se v tom teď nechci), takže je myslím evidentní, k čemu to je. Případ už nějakej pátek leží na kraji, hádám, že uběhne rok od rozhodnutí než si to vůbec přečtou a tak to do prekluze spadne už tak, aniž bych musel čekat až do maxima 2 let.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 674
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #27 kdy: 18 Července 2017, 20:17:40 »

Ad 1) se jedná o zaujatého, tedy naprosto irelevantního svědka. Ad 2) ano, mohou požadovat občanku, nicméně policista musí uvést důvod, proč ji chce. Doba, kdy fízl může jen tak bez udání důvodu "legitimovat" občany je dávno za námi.
Jako vhodná reakce mi připadá "občanku nemám a žádám, abyste o tomto úkonu sepsal úřední záznam".
Legitimace svědka je regulérní důvod, nevim, co víc jako chcete uvádět.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #28 kdy: 19 Července 2017, 00:48:07 »

A žádám potvrzení o provedeném úkonu, ať si pěkně ochutnají tu vlastní polívčičku.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 674
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku
« Odpověď #29 kdy: 19 Července 2017, 06:18:13 »

Můžete si s náma zajet na služebnu, takový papíry sebou nevozíme ;D :x
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky