30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda se zraněním  (Přečteno 5769 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Nehoda se zraněním
« kdy: 15 Července 2017, 15:43:39 »

Známý položil mašinu, on i jeho přítulkyně mají zlomeniny s léčením na několik týdnů. Varoval jsem ho protože 125c 1h (http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1h.html). říkal že zasahující policisté mu řekli, že pokud jim přítulkyně nedá souhlas s přístupem k zdravotní dokumnetaci, nemá se prý čeho bát a o papíry by neměl přijít.
Přítulkyně samozřejmě souhlas nedala (a nedá) ale pro jistotu se ptám zkušených matadorů zda opravdu může být v klidu, nebo co dalšího mu ještě hrozí (tedy krom toho že naštve přítulku a ta se na něm začne hojit). 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda se zraněním
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2017, 00:45:38 »

Ten „souhlas k přístupu ke zdravotní dokumentaci“ je asi nějaké policejní ptydepe, protože skutečnost, že přítelkyně byla účastna té nehody a došlo ke zranění lze jistě dokázat i jinak než zdravotní dokumentací. To, co pachatele chrání před stíháním, je nutnost souhlasu poškozené, je-li tato jeho blízkou osobou, srov. § 125c(10) ZPPK a v návaznosti na to § 79 PřesZ/2016. Ve staré úpravě byla trochu jiná terminologie (rozlišovaly se přestupky stíhané ex offo a na návrh, a že dopravní nehoda se zraněním je návrhový přestupek nebylo uvedeno v ZPPK, ale přímo v § 68 PřesZ/1990), ale jinak to fungovalo stejně.

EDIT: Až teď jsem si všimnul toho několikatýdenního léčení, tedy to zranění patrně splňuje kritéria pro ublížení na zdraví v trestěprávním smyslu (§ 122 TZ), takže nelze vyloučit ze strany PČR ani aktivitu jdoucí tímto směrem (nejspíše k § 148 TZ). I zde ale nelze pachatele stíhat bez souhlasu poškozené (viz § 163 TŘ).
« Poslední změna: 16 Července 2017, 01:04:46 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda se zraněním
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2017, 17:58:01 »

hh : Děkuji.
Takže kupodivu tentokrát policisté oba účastníky poučili pravdivě a férově.
S tou dokumentací to bylo zjednodušené - ptali se jí zda dá souhlas se stíháním a zda dá souhlas k přístupu do dokumentace.
Souhlasy nedala, takže asi mohou být po této stránce v klidu.
« Poslední změna: 16 Července 2017, 18:00:16 od pk202 »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda se zraněním
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2017, 19:06:58 »

Stalo se mě něco podobného. Doktor se v nemocnici se zeptal přítelkyně jestli může sdělit policii její zdravotní stav. Ta to zakázala a tím to skončilo... Pak se řešila jen nehoda a ikdyž jsem prohrál tak to bylo jen za peníze bez bodů...
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda se zraněním
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2018, 10:44:51 »

PČR si u nehod se zraněním si nechává vypracovávat posudky od znalce s odborností na zdraví. Tedy pokud nemá befel od ošetřujícího lékaře, nemá si co nechat posuzovat a vařit z vody nemůže. Jen doufejte, že po celou dobu řízení až do jeho ukončení bude přítulka držet s vámi. Já to štěstí neměl, ze začátku pohoda, pak mi to s tou mojí začalo skřípat a na závěr mě podělala :)
IP zaznamenána