30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakovaná výzva  (Přečteno 12057 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #15 kdy: 13 Července 2018, 23:32:19 »

(ať mě raději zkontrolují a opraví zkušenější, ale) teď už IMHO není potřeba ignorovat, lze podat odpor a přejít do frontálního útoku s jistou výhrou.

1. Nebyla doručena odpustková výzva, bez níž nelze zahájit sprdelní řízení.
2. Sprdelní řízení bylo zahájeno, takže již nelze popotahovat řidiče. Bylo ale zahájeno protiprávně - provozovateli byla upřena možnost to řešit odpustkem, tedy nemůže skončit prohrou.

edit: Moment, ona z úřadu přišla provozovateli odpustková výzva o výpalné 500, která nebyla doručena a tudíž nereflektována a následně přišel řidiči příkaz, ačkoli nebyl nikdo nabonzován?
« Poslední změna: 13 Července 2018, 23:50:45 od Číkus »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #16 kdy: 14 Července 2018, 00:07:22 »

(ať mě raději zkontrolují a opraví zkušenější, ale) teď už IMHO není potřeba ignorovat, lze podat odpor a přejít do frontálního útoku s jistou výhrou.

1. Nebyla doručena odpustková výzva, bez níž nelze zahájit sprdelní řízení.
2. Sprdelní řízení bylo zahájeno, takže již nelze popotahovat řidiče. Bylo ale zahájeno protiprávně - provozovateli byla upřena možnost to řešit odpustkem, tedy nemůže skončit prohrou.

edit: Moment, ona z úřadu přišla provozovateli odpustková výzva o výpalné 500, která nebyla doručena a tudíž nereflektována a následně přišel řidiči příkaz, ačkoli nebyl nikdo nabonzován?

Přesně, 500Kč vhozeno poštou, tj. datovkou ne, ignorováno. Následně již příkaz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #17 kdy: 14 Července 2018, 00:10:59 »

Nějak mi to nesedí.

Pokud po zjištění přestupku vozidlo zastavili a řidiče ztotožnili, proč posílali odpustkovou výzvu provozovateli? Pokud nezastavili a neztotožnili, kde vzali totožnost řidiče, aby mu poslali příkaz?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #18 kdy: 14 Července 2018, 00:18:31 »

Nějak mi to nesedí.

Pokud po zjištění přestupku vozidlo zastavili a řidiče ztotožnili, proč posílali odpustkovou výzvu provozovateli? Pokud nezastavili a neztotožnili, kde vzali totožnost řidiče, aby mu poslali příkaz?

Nebyl jsem zastaven a ztotožněn. Předpokládám, že měřili z ruky nebo ze stativu, úsekovka tam není. Pak bylo 5 výzev od PČR (4 z Benešova, poslední z místa trv. pob.) a žádost o odpustek z úřadu na adresu trv. pob.. Pak od března nic. Včera příkaz z Benešova. Dopis nemám v ruce (přečetla mi to máti), vhozen v místě trv. pob. Nechám si to oskenovat a přeposlat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #19 kdy: 15 Července 2018, 14:20:50 »

následně přišel řidiči příkaz, ačkoli nebyl nikdo nabonzován?

Asi myslel provozovateli.

Teď může provozovatel s překvapením zjistit že dostal poštou příkaz.. protože nejde fikce tak může být doručen libovolný den.. a podat odpor.
Protože nemají doručený odpustek tak WIN.

Když by je napadlo poslat znovu odpustek do DS tak stačí udat libovolného řidiče.. přestupek je už promlčený.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #20 kdy: 15 Července 2018, 21:42:27 »

Tady je to celé v pdf
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #21 kdy: 15 Července 2018, 22:04:09 »

Jen pro jistotu..
víte určitě že máte správný druh DS.. třebas provozovatel FO a DS FO a ne podnikatelská.. a že nejde prokázat vyzvednutí výzvy ani příkazu??

..jestli ne tak včas podat odpor..
..jestli ano tak taky můžete podat odpor.. můžete podat odpor i později a tvrdit že jste příkaz dostal až před odporem.. a nebo je varianta i pokračovat v ignorování..

ale když budete dál ignorovat tak úřad asi začne vymáhat to o čem si bude myslet že je pravomocná pokuta.. a tak bude lepší podat odpor s argumentem že podle zákona měli poslat výzvu k uhrazení určené částky a žádnou jste nedostal.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #22 kdy: 15 Července 2018, 22:49:06 »

Jen pro jistotu..
víte určitě že máte správný druh DS.. třebas provozovatel FO a DS FO a ne podnikatelská.. a že nejde prokázat vyzvednutí výzvy ani příkazu??

..jestli ne tak včas podat odpor..
..jestli ano tak taky můžete podat odpor.. můžete podat odpor i později a tvrdit že jste příkaz dostal až před odporem.. a nebo je varianta i pokračovat v ignorování..

ale když budete dál ignorovat tak úřad asi začne vymáhat to o čem si bude myslet že je pravomocná pokuta.. a tak bude lepší podat odpor s argumentem že podle zákona měli poslat výzvu k uhrazení určené částky a žádnou jste nedostal.

Dík. Ano mám DS jako FO. Prokázat vyzvednutí výzvy ani příkazu nelze, nic jsem nepodepsal. Obálky byla vhozeny.

Předpokládám, že podáním odporu nemohu nic pokazit, v dané chvíli, že?
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #23 kdy: 16 Července 2018, 10:45:55 »

"Důkazem, že se policisté řešením přestupku zabývali, je oznámení o přestupku."
Taky se mi líbí, jak si myslí, že rozmezí pro pokutu je 0-10.000,- Kč.

Ale v Benešově mě to ani nepřekvapí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #24 kdy: 16 Července 2018, 11:23:22 »

Předpokládám, že podáním odporu nemohu nic pokazit, v dané chvíli, že?

Správně.. a i když se běžně dává odpor bez zdůvodnění tak tady bych zdůvodnění napsal.. a naservíroval jim že podle zákona měli nejdřív poslat výzvu k zaplacení určené částky a třebas jim i prozradit existenci datové schránky.

Hardcore varianta "kočkování se SO" by byla třebas za měsíc poslat "včera jsem dostal tohle a tak podávám odpor"   :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2021, 09:32:17 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána