30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedokončený polopřevod po 30.6.2016  (Přečteno 4579 krát)

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« kdy: 11 Července 2017, 21:06:52 »

Zdravím, známý má problém. Je to lajdák a nedokončil polopřevod po leasingovce a zjistil až nyní, že auto úředně neexistuje (do dneška s ním jezdil bez problému). Vzhledem k tomu, že auto nemá zanedbatelnou zůstatkovou cenu, chtěl by ho uvést do "normálního" stavu.

Je nějaký způsob, jak dosáhnout opětovné registrace? Napadlo mě z fleku auto prodat do zahraničí a zpět prodat do tuzemska, ale nemám to nijak promyšlené, zda by to vůbec šlo.

Děkuji za každou radu nebo aspoň navedení, jak postupovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2017, 11:13:02 »

U zánovních aut jsem četl že je cesta nechat auto znovu schválit k provozu.. jako když by bylo nově vyrobené.. ale musí plnit současné normy.. takže pro starší auto to není reálné.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2017, 12:58:41 »

Nešlo by to přes zápis technické změny v registru? - tedy koupit doklady od shodného modelu a "přestavět" - tedy změnu karoserie, včetně VIN a změnu motoru?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2017, 13:25:52 »

VIN nejde změnit. Proto je to VIN. Leda pak nahlásit, že se poškodil identifikátor nebo tak něco. Ale bude to pěkný opruz.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2017, 13:59:05 »

Vím o případu kdy to šlo (cca 10let zpět).  Heslo pro google: změna VIN náhradní technologie
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2017, 14:07:51 »

To je obnova, ne změna. Proto říkám, že to zkusit leda na to, že se původní při opravě poškodil a dát tam jiný. Je tam ale riziko, že při důkladné kontrole se přijde na jiný (skrytý) identifikátor a může z toho být pěkný průser.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2017, 15:02:03 »

Myslim si, ze zmena VIN neni mozna. Obzvlaste na novych autech, kde je VIN na vice mistech. Napr. na mem aute jsou celkem 3 na ruznych mistech a kdo vi, kolik jeste skrytych. Takze pokud by se nejaky poskodil, tak by jej urad nechal stej y a nechal by ho vyrazit nahradni technologii. Navic, VIN prideluje vyrobce vozu, ne urad. Takze urad nemuze jen tak dat nove VIN.

Ja vidim jedinou moznost. Sehnat doklady ze stejneho vozu (typ, motor, idealne i rok vyroby)  a prerazit c
vsechna cisla. Tzn. sikovne vyriznout, navarit na druhe auto a zahladit to tak, aby to neslo videt. Parkrat jsem to del na starych 120 a byl to celkem zahul, aby to neslo poznat.

Pak je legislativne slozitejsi a me neznama cesta. Na doklady z druheho auta vyridt povoleni vyrazeni VIN nahradni technologii a narazit to na vase auto a doufat, ze to nikdo nepozna. Ale netusim, co to obnasi za papirovani.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2017, 15:30:21 »

Převařit vinko šlo na >20letých autech.. dnes by se muselo předělat absolutně všechny výskyty VINu a v leckterých autech bývá i zanesený v OTP chipu v řídicí jednotce (OTP = one time programming - nelze změnit), v současných autech je to o průser.

Povolení vyražení VIN náhradní technologií je možné např. u fyzicky zničených částí auta s VINem po bouračce, kde se v rámci opravy dává nový díl nebo se hodně poškodí při rovnání. Reálně to funguje tak, že se zbytek původního VINu zakřížkuje písmenem X a někam poblíž se vyráží nové. Mimochodem je s tím hodně velký problém, když to náhodou kontrolujou němečtí fízli..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2017, 15:52:44 »

Úřad přidělit VIN může a také tak dělá. Je to při zániku původního VIN, ne vždy se razí stejné, jako bylo předtím.

Ale obávám se, že tady se řeší změna něčeho, co oficiálně neexistuje. Teorií na tohle téma je na netu dost, některé fantasmagorické, některé vypadají slušněji - např. prodej a zpětný odkup ze státu mimo EU.

U před-předchozího vozu jsem prošel výměnou karosérie (koupě dokladů z bouračky), ideální je identická výbava a motorizace "dárce dokladů".
Takže postup by mohl být následujíci:

-potvrzení od výrobce/dovozce, že lze karosérii vyměnit (zapomeňte na spolupráci jakékoli koncernové značky)
-přestavba (tady jen fiktivní) plus kontrola originality v autorizovaném servise plus evidenční kontrola plus kontrola technikem s oprávněním "K"
-na všechno doklady (dodací listy, faktury)

Pak vlastní zápis. Něčím podobným jsem sám prošel (přestavba 4místného náklaďáku na 5ti místný osobák) a trvalo mi to cca pár měsíců lítání a papírování, a to mi importér a autorizovaný servis šli na ruku jak jen to bylo možné. Finanční náklady do deseti tisíc.

-edit - učesání, doplnění drobností
« Poslední změna: 12 Července 2017, 15:57:46 od asmodeus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2017, 15:57:20 »

Možná pomůže toto z konce 90tých let:
Známý měl auto (druhé v rodině pro manželku), to mu ukradli, když po třičtvrtě roce našetřil na nové a procházel autobazary tak podle určitých znaků našel to své ukradené - přelakované, vylepšené, s dost amatérsky přebroušenými a přeraženými čísly karoserie i motoru a jinými doklady, zavolal policii a ta právě díky skrytému WIN potvrdila jaho vlastnictví a po roce garážování v policejní garáži mu auto slavnostně vrátili (samozřejmě toho bezdomovce co mu patřilo dalších 50 aut v dotyčném bazaru nikdy nenašli), no a vystavili mu na to nový TP a přidělili asi 6 znakové úřední číslo karoserie. To bylo normálně vyťukané na podběhu klasickými razníky. Já od něj to auto koupil a když dojezdilo, přitáhl jsem si dvě ty samé nepřihlásitelné z Rakouska a utrhnul jsem štítky a vyrazil čísla na podběh. Pak jsem jenom přehazoval SPZky a jezdil čím bylo zrovna potřeba....

Takže šikovná krádež by možná pomohla, ale nutno počítat že nalezené auto nevydají obratem. 
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2017, 15:59:27 »

pk202 - nepomohla, ukradnou plechovou skulpturu, ne něco, co je schopné provozu po komunikaci :-(
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Nedokončený polopřevod po 30.6.2016
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2017, 16:00:36 »

To je obnova, ne změna. Proto říkám, že to zkusit leda na to, že se původní při opravě poškodil a dát tam jiný. Je tam ale riziko, že při důkladné kontrole se přijde na jiný (skrytý) identifikátor a může z toho být pěkný průser.
Přesně takto to tehdy prošlo, ale byl to Favorit rv91. Ten asi další identifikátory neměl.  ;)
IP zaznamenána