30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Voda, alkohol  (Přečteno 11464 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Voda, alkohol
« kdy: 10 Července 2017, 15:33:55 »

http://forum24.cz/za-alkohol-na-slapadle-muzete-zaplatit-pokutu-100-tisic-nebo-skoncit-ve-vezeni/

Mám dotaz na fundovanější:

1) Když scházím od hospody k lodi a dole jsou fízli, kteří dávají všem dýchnout, nejsem v tu chvíli řidič, ani vůdce malého plavidla. Podle mě nemám vůbec žádnou povinnost jim kamkoliv foukat, jsem prostě civil. Správně?

2) Jak probíhá foukání na lodi? To ke mě přirazí policejní člun a nějakej vohnout v uniformě po mě něco bude chtít? Vždyť já u sebe na vodě ani nemám doklady.

3) Platí zákaz pití alkoholu jen pro vůdce plavidla, nebo pro všechny na palubě? A pokud pro všechny, jaktože existují hospody a různé beer pointy, tj. místa, kam se dá dostat jedině lodí a které prodávají pouze pivo v kelímku, takové jakože "sail-through"?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2017, 16:18:41 »

A pokud pro všechny, jaktože existují hospody a různé beer pointy

Taky existují vinařské cyklostezky..
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2017, 16:19:45 »

Připojuji se k dotazu:

vůdce šlapadla bude vždy můj malý synek, který jim na požádání dokonce i rád foukne. Já se pouze vezu, maximálně mu trochu pomáhám se šlapáním.

To samé na kanoi, synek jí řídí zepředu, já se vzádu pouze vezu a tu a tam mu trochu pomáhám pádlovat. Netušíme, že se kanoe řídí hlavně zezádu a proto to děláme úplně špatně, ale to snad není trestné !

Nebo?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2017, 16:28:08 »

a) co jsem načetl tady na fóru, jsem povinen poslechnout pokynu oprávněné osoby a zkoušku podstoupit /další dokazování je pak samozřejmě na nich/
b) ano /btw. i osoby hledané mohou být na vodě ;)/
c) to jsme rozebírali na vodě...večer... naprosto laicky jsme dospěli k názoru, že kdo se podílí na provozu lodi (např. na kanoi háček a zadák) tak oba, kdo se veze uprostřed, nikoli. To samé, pokud má jen jeden pádlo a veze dva našrot, tak to že je také v pořádku. Třeba zase na raftu že se to týká všech, co pádlují.. Neshodli jsme se u oplachtěné pramice.

Říkali jsme si, že když bude na břehu policie, tak budeme řvát všichni Ahóój a mávat do té doby, než zmizíme z dohledu, anebo se spolehneme na pár spolubojovníků z kriminálky, co jezdí občas s námi.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2017, 16:53:43 »

Připojuji se k dotazu:

vůdce šlapadla bude vždy můj malý synek, který jim na požádání dokonce i rád foukne. Já se pouze vezu, maximálně mu trochu pomáhám se šlapáním.

To samé na kanoi, synek jí řídí zepředu, já se vzádu pouze vezu a tu a tam mu trochu pomáhám pádlovat. Netušíme, že se kanoe řídí hlavně zezádu a proto to děláme úplně špatně, ale to snad není trestné !
Patrne to neklapne https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-114/zneni-20170701#p43-3-c-1
Nejsem pravnik, takze to berte s rezervou...

update
Napada me varianta, nez dojedou byt ve vode a nepodilet se na rizeni plavidla, proste plavete vedle ditete na slapadle a mate nad nim dohled.
« Poslední změna: 10 Července 2017, 20:04:58 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2017, 19:59:04 »

V tom případě by ale pořád měla existovat poslední linie obrany - odmítám způsob provedení zkoušky, chci na krev. Já vím, nepomůže to, pokud dotyčný skutečně pil a i kdyby ne, zkazí mu to den, ale pořád to ty hajzly zabaví na pár hodin a nikomu dalšímu už neuškodí?
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2017, 20:25:35 »

Rozšířil bych diskuzi i na lodě, kde je více osob na palubě, člun, jachta, atd..

Podle § 43 odst.3 c)
Vůdce plavidla nebo člen posádky plavidla se dopustí přestupku tím, že:
v rozporu se zákonem upravujícím opatření k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami
1. vede plavidlo nebo vykonává činnost spojenou s plavbou ve stavu, ve kterém je jeho schopnost k vedení nebo k vykonávání uvedené činnosti ovlivněna požitím alkoholu nebo užitím jiné návykové látky, nebo
2. při vedení nebo obsluze plavidla se odmítne podrobit lékařskému vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn požitím alkoholu nebo užitím jiné návykové látky.

Vůdce plavidla je jasný. Pokud loď ale stojí, tzn. fízlové ji nezastaví přímo když jede, vůdce plavidla tam třeba vůbec být nemusí ? 

Člen posádky by neměl být každý, kdo je na lodi. Tzn. na ostatní, mimo vůdce plavidla, by se to vztahovat nemělo ?

Ve výsledku pokud neví, kdo je vůdce plavidla, tak dýchat nebude nikdo, na krev nepojede nikdo a hotovo ? :)



IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #7 kdy: 10 Července 2017, 20:26:46 »

Co když budou všichni na lodi tvrdit, že nejsou vůdci plavidla.Podle jakého klíče určí SO, kdo byl vůdcem. Já osobně bych volil variantu muž přes palubu.Těžko mi budou prokazovat,že jsem se aktivně podílel vedení plavidla. Pochybuji, že budou disponovat videozáznamem.


IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #8 kdy: 10 Července 2017, 21:34:42 »

Vůdce plavidla (Helmut von Plaváček) skočil přez palubu a uplaval když viděl policii, já jsem pouze zastavil loď abych zabránil hmotným škodám atd. i přez to že jsem věděl že jsem pod vlivem ale nechtěl jsem aby neovládaná loď srazila maminku s kočárkem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2017, 08:51:38 »

No myslím že nejlepši postup by byl ten, že při nějaké takové kontrolní kontrole všichni dýchnou - pachové budou chtít pokutovat - nikdo na pokutu nepřistoupí a pošle se to do správního. Do vyjádření všichni napíšou. "V uvedenou dobu jsem nebyl vůdcem plavidla a nevykonával jsem žádnou činnost spojenou s plavbou".

No a až budou předvoláni k vysvětlení, kde z nich budou chtít vylámat kdo byl "vůdcem" tak odpoví "Dle základní listiny práv a svobod využívám svého práva odmítnout v této věci vysvětlení, protože bych mohl sebe nebo osobu blízkou vystavit riziku postihu".

A tím si myslím že na 99% vše skončí....pokud ne, tak bude velmi zajímavé na čem postaví SO svoje obvinění.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2017, 09:24:43 »

Tohle jednou skončí zavedením sprdele na provozovatele malých plavidel … ::)
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #11 kdy: 11 Července 2017, 10:07:43 »

No myslím že nejlepši postup by byl ten, že při nějaké takové kontrolní kontrole všichni dýchnou - pachové budou chtít pokutovat - nikdo na pokutu nepřistoupí a pošle se to do správního. Do vyjádření všichni napíšou. "V uvedenou dobu jsem nebyl vůdcem plavidla a nevykonával jsem žádnou činnost spojenou s plavbou".

No a až budou předvoláni k vysvětlení, kde z nich budou chtít vylámat kdo byl "vůdcem" tak odpoví "Dle základní listiny práv a svobod využívám svého práva odmítnout v této věci vysvětlení, protože bych mohl sebe nebo osobu blízkou vystavit riziku postihu".

A tím si myslím že na 99% vše skončí....pokud ne, tak bude velmi zajímavé na čem postaví SO svoje obvinění.


Má nějaký smysl dýchat ? Za odmítnutí krve, pokud nejsem vůdce plavidla, člen posádky, nevykonávám činnost  atd... přece nic nehrozí
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #12 kdy: 11 Července 2017, 10:21:26 »

Nově hrozí uhrazení nákladů za odborné lékařské vyšetření a dopravu, ikdyž budete naprosto střízlivý.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65/zneni-20170531#p43-1-1

Ze zákona také vypadla magická formulka o odmítnutí způsobu orientačního vyšetření.
Nějak mi tahle novinka úplně utekla, je to docela silné utažení šroubu.

Edit: Odpověď se týká odmítnutí dýchání.
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2017, 10:28:52 »

Nově hrozí uhrazení nákladů za odborné lékařské vyšetření a dopravu, ikdyž budete naprosto střízlivý.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65/zneni-20170531#p43-1-1

Ze zákona také vypadla magická formulka o odmítnutí způsobu orientačního vyšetření.
Nějak mi tahle novinka úplně utekla, je to docela silné utažení šroubu.

Edit: Odpověď se týká odmítnutí dýchání.

Dýchnutí odmítnu jako způsob provedení zkoušky, za to nehrozí vůbec nic. - resp. píše se tam jen o krvi, o dýchání ne.
Za odmítnutí krve by mi hrozilo ( 43 3c 2. při vedení nebo obsluze plavidla se odmítne podrobit lékařskému vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn požitím alkoholu nebo užitím jiné návykové látky )

Ale pouze pokud jsem vůdce plavidla, nebo člen posádky. Tzn. pokud nejsem nehrozí nic, ne ?
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Voda, alkohol
« Odpověď #14 kdy: 11 Července 2017, 10:42:54 »

No hrozí Vám to, že ten Váš názor, že nejste vůdcem plavidla, budete muset obhajovat třeba až před soudem.

Připomenul bych případ, kdy "řidič" odmítl vyšetření několik hodin po jízdě sedíce u piva v hospodě.
IP zaznamenána