30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc  (Přečteno 3745 krát)

Montgomery

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« kdy: 12 Července 2017, 19:10:50 »

Zdravím. Vypadá to, že máme problém. Zakoupili jsme auto, složili kupní cenu, máme od něj velký i malý techničák a kupní smlouvu. Ale prodávající slíbil zaslat plnou moc k převodu vozidla, a ta dosud nepřišla. Vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že nás tak trochu napálil s cenou, začínám mít obavy, že ani žádná plná moc nepřijde. Teď mě ovšem nenapadá, jak se dá vzniklá situace řešit. Na jednu stranu je to jeho problém, sankce za neprovedení převodu padají na jeho hlavu, ovšem co když si prodávající nechá udělat duplikáty techničáků, a potom s vozidlem v registru provede, já nevím co. Není mi z toho dobře. Jak bych měl, pokud opravdu žádná plná moc nepřijde, postupovat?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2017, 19:27:20 »

Máme tu nový zákon

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4675.0

běžte na magistrát s papírama co máte a trvejte na tom ať konaj
IP zaznamenána

Montgomery

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2017, 19:40:14 »

Výborně. Nejsem si jistý, jestli jsem znění zákona správně pochopil. Můžu tedy hned jít na úřad s dosavadníma dokladama a zažádat o přepis, nebo se musí nejdříve počkat, než uplyne ta desetidenní lhůta pro "normální přepis"? Tak nějak mi totiž ta novela vyzněla.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2017, 19:58:04 »

Odkaz na 10denní lhůtu v § 8a je třeba číst tak, že úřad začne v tomto „nouzovém“ režimu konat až po uplynutí té standardní lhůty, tj. nebude druhému účastníkovi převodu posílat vyrozumění podle odst. 3 a výzvy k dodání dokumentů, pokud mu ještě neuplynula standardní lhůta, to by nedávalo smysl. Rozhodně to ale neznamená, že by dříve podanou neúplnou žádost měl odmítnout/zamítnout, ostatně oba aktéři převodu mají povinnost žádost v dané lhůtě podat, za nesplnění jsou přestupkově odpovědní atd.

Takže tam klidně dojděte hned. Kdyby vás chtěli vyhodit, tak trvejte buď na podání žádosti, nebo alespoň na nějakém písemném potvrzení o tom, že jste tam v dané věci byl a co vám bylo sděleno (což vás pak bude chránit před případnou následnou buzerací).
IP zaznamenána

Montgomery

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2017, 20:09:34 »

Velice Vám děkuji, moc nám to pomohlo a uklidnilo nás. Přesně takhle se tedy zachováme. :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Koupě vozidla - prodávající neposlal plnou moc
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2017, 20:17:00 »

A od vstupu na úřad nahrávejte.
IP zaznamenána