30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidiči se věnují mobilům čím dál víc, nepozornost je největším zabijákem  (Přečteno 3364 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

http://zpravy.idnes.cz/nataceni-se-behem-jizdy-selfie-mobil-za-volantem-policie-prestupky-nehody-1rx-/krimi.aspx?c=A170712_090453_krimi_jkk

Co na tom, že na nehodě u Obrnic měl mobil nulový podíl. Jinak článek plný píčovin, ale to ja na idnes standard.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Měl jsem za to že největším zabijákem je rychlost ale asi jen podle toho kdy se to hodí.

Jediný pozitivní je nárust počtu řidičů co jdou do správního řízení, i tak je to bohužel z celkového počtu ovcí málo lidí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Na té konkrétní sice neměl, ale díky nepozornosti se mohla rozsekat kdykoliv dřív. Když řídim, tak řídim, neladim rádio a nečumim na mobil. A když už musim přepnout track, tak to nedělam jako dement, ale na úseku kde proti mě nikdo nejede a já mám volno.

Ale o tom článek není, ten jen volá po větší represi, takže nasrat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Ve článku mě také zaráží inkonsistence dat v těch 2 tabulkách (krom jiných píčovin).

* Statistiky přestupků, které řešila dopravní policie
např 2016 : 27407+571 = 27978 přestupků řešeno celkem

*Tabulka vychází z každoročních zpráv ministerstva dopravy
Počet přestupků 2016 : 50497

Tomu teď nerozumím vůbec. Znamená to, že fízli zjistili 50497 přestupků a z toho řešili jen 27978? Nebo má MD nějakého třetího, který chodí vždy s dvěma fízly a vede paralelní statistiku? Nebo je zdroj dat suckfinger, jako vždycky?
« Poslední změna: 13 Července 2017, 08:01:59 od papros »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Na té konkrétní sice neměl, ale díky nepozornosti se mohla rozsekat kdykoliv dřív. Když řídim, tak řídim, neladim rádio a nečumim na mobil. A když už musim přepnout track, tak to nedělam jako dement, ale na úseku kde proti mě nikdo nejede a já mám volno.
Ale o tom článek není, ten jen volá po větší represi, takže nasrat.

Tak jistě, rozsekat se mohla kdykoliv. Jinak na ladění rádia za jízdy nevidím nic riskantního, dělám to levou rukou tlačítkem na volantu. Každopádně je zjevné, že tahle konkrétní nehoda skýtá velký potenciál pro prosazení další represe a jsem přesvědčen, že bude takto využita.....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Prapos: vedle PČR máme úřední činnost SO, bonzáky a v neposlední řadě OPicii. Vyplývá z toho, že 23k přestupků v dopravě řešily SO z jiného podnětu, než PČR. A patrně v tom není započítáno zaplacené výpalné, anžto při tomto postupu je případ odložen a přestupek se neřeší - takže by se to ve statstikách MD nemělo vůbec objěvit. Nicméně jak praví klasik Důvěřuji pouze těm statistikám, které si zflašuji sám.
« Poslední změna: 13 Července 2017, 10:39:06 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

IMHO držení mobilu za jízdy nemůže na místě projednat (m/o)picie a vzhledem k těm počtům nevěřím, že by srovnatelný objem, za který PČR dá blok, projednaly SO na základě oznámení. Není klíč k tomu rozporu v tom, že číslo 27978 se týká konkrétně dopravní policie (bílé čepice) a ten zbytek připadá převážně na ostatní složky PČR, zejména pořádkovou?
IP zaznamenána