30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?  (Přečteno 4412 krát)

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« kdy: 26 Června 2017, 16:21:51 »

Čaute,

potreboval by som poradiť v jednej veci. Ide o to, že som len nedávno zistil, že v bytovke, kde bývam, nie je na schránke moje meno (prenájom). Auto mám príhlásené na adresu tohto prechodného pobytu v ČR.

Kam by som mal zavolať, aby som si mohol byť istý, že na moje auto nie sú uvalené žiadne pokuty a netečú mi penále za nezaplatenie? Zatiaľ som volal len na Magistrát mesta Brno, kde mi povedali, že u mňa neevidujú žiadne pokuty. To sa však predpokladám jednalo len o pokuty udelené mestskou políciou. Dosť často však jazdím po D1 a moje obavy sú z toho, či ma tam náhodou nejaký radar nechytil, aj keď jazdím predpisovo a snažím sa dodržiavať rýchlosť. Mal by som volať na Políciu ČR?

Díky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2017, 17:16:48 »

LOL


No, nezbývá, než obvolat všechny magistráty, okolo kterých jste kdy jel (třeba i jen okrskově/spádově). Budou z Vás mít velikou radost, taková svědomitost se jen tak nevidí…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2017, 17:48:26 »

Zkuste se zeptat na té poště, kde máte to auto hlášené - mohli by mít nějakou evidenci vrácených zásilek. Dále se zeptejte na příslušném obvodním soudě, jestli proti Vám není vedeno nějaké řízení ohledně vymáhání peněz. Oboje jak v místě trvalého tak současného bydliště. Dále si zavolejte na celní správu kde by Vám podle RČ také mohli potvrdit či vyvrátit nějaký dluh.
Jako řešení do budoucna zvažte založení datové schránky.

Stoprocentní je ovšem pouze to co píše ViktorN .....  ???
« Poslední změna: 26 Června 2017, 17:50:25 od pk202 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2017, 18:28:39 »

ViktorN - Tazatel se ptá poněkud nešťastně ale dá se to pochopit. Pokud nemá označenou schránku a nemá datovku je to opravdu nejlepší krok do exekuce.

Pilifo - Na fízly nevolejte, to je směšný. Založte si datovou schránku a domovní schránku potom nepotřebujete, pokud už vám přišel nějaký příkaz který nabyl právní moci tak vás před případnou exekucí budou muset ještě jednou vyzvat k zaplacení.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2017, 00:18:32 »

Díky moc všetkým za rady!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2017, 00:28:15 »

Vypis karty ridice. pripadna exekuce musi byt nasledkem nejakeho spravniho rizeni.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #6 kdy: 27 Června 2017, 00:52:31 »

Díky opas.

Predpokladám, že o výpis karty vodiča by som mal žiadať na Slovensku, keďže vodičák mi bol vydaný tam. Myslíte si, že by tam však mali byť zahrnuté aj prípadné pokuty z ČR?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kde zistiť, či sú na moje auto uvalené pokuty?
« Odpověď #7 kdy: 27 Června 2017, 01:40:11 »

Díky opas.

Predpokladám, že o výpis karty vodiča by som mal žiadať na Slovensku, keďže vodičák mi bol vydaný tam. Myslíte si, že by tam však mali byť zahrnuté aj prípadné pokuty z ČR?
vyhledavace dnes nefunguji?
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p119

http://xkatka.sk/ako-vybavit-vypis-z-evidencie-vodica/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin