30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nový radar na D1 ??  (Přečteno 11402 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Nový radar na D1 ??
« kdy: 26 Června 2017, 14:18:52 »

Včera jsem jel na výlet do Prahy. Na dálnici D1 před Prahou je rozestavěný úsek Ostředek-Šternov (sjezd 34 až 41) a ve směru do Prahy je umístěn nový stacionární radar (???). Cedule Měření rychlosti a asi 50 m za ní je po pravé straně taková oranžová budka s kamerou a bleskem. Dalších 50 m byla zhasnutá cedule (viz. foto z Googlu) a za ní značka Konec měření.

Jedná se pouze o ukazovatel nebo ostrý radar? Bohužel nemám autokameru, tak jsem to nemohl vyfotit.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2017, 15:13:18 »

To se dozvíme záhy, neboť jsem kolem toho jel tak kilo  :)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2017, 15:55:46 »

Musíte to vidět politicky. Z logiky věci to asi nebude opravdový radar. Umístit něco okatě a varovat řidiče dopředu znamená nižší nebo nulový výnos.
To co je z dálky vidět a ukazuje to rychlost nebo SPZ bude fakt jen varování. Správný radar poznáte podle blbého pocitu. Rovný úsek s nesmyslným limitem a hustou vegetací :-)
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2017, 16:04:08 »

Musíte to vidět politicky. Z logiky věci to asi nebude opravdový radar. Umístit něco okatě a varovat řidiče dopředu znamená nižší nebo nulový výnos.
To co je z dálky vidět a ukazuje to rychlost nebo SPZ bude fakt jen varování. Správný radar poznáte podle blbého pocitu. Rovný úsek s nesmyslným limitem a hustou vegetací :-)

No, před Klimkovicema taky asi půlrok varují a teď už budou kešovat.
http://dfens-cz.com/klimkovice-speed-mindfuck/
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2017, 21:43:36 »

Tudle sem jel na Brno a samá čára a budky nikde :) Všichni nasáčkovaní vpravo, naštěstí (pár exotů co vyjeli celejch 10 cm za zadní nárazník kamionu se našlo, no nakonec pochopili že nic a uhnuli), tak se dalo jet 110-120 :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2017, 22:32:19 »

Tudle sem jel na Brno a samá čára a budky nikde :) Všichni nasáčkovaní vpravo, naštěstí (pár exotů co vyjeli celejch 10 cm za zadní nárazník kamionu se našlo, no nakonec pochopili že nic a uhnuli), tak se dalo jet 110-120 :D

Takže čepy na saabovi vyřešeny? V pátek jsem skoro odřel š. Rapid na německý dálnici, kdy paní v omezení chtěla jet 70 v pravym pruhu, no i ten na ní byl moc úzkej tak se držela při středu, já se tam v 85kmph sice vecpal, ale ta š. se kterou jsem jel se tak rozplavala že jsem ty betonový svodidla nevzal jenom díky velkýmu štěstí, bylo to tak 2 cm po obou stranách. Od pátku vím, že s cizíma autama v omezení jen vpravo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #6 kdy: 27 Června 2017, 05:06:49 »

No, zatim to dočasně řeším jízdou na dálnici 150+, kdy se to dostane do rezonance a vibrace zcela ustanou :D Co mě zaráží (ale ne v negativním smyslu) je, že se sám „opravil“ motor a navíc většina chyb ustala poté, co jsem dolil elektrolyt do akumulátoru ( :o). Ještě doleju, pořád není tak tvrdej jak býval. Takový věci pravděpodobně nenapadnou ani lidi přímo ve fabrice… Ale zajedu tady do servisu určitě, ať to aspoň omkrne a řekne mi co je asi blbě, mám tu teď Svobodu pár kilometrů…a konečně je čas :D

Vo paní škoda slov, nějaká ve fóbii se hrnula přede mnou suterénně vlevo, najížděla do zúžení velkým obloukem 60 a stejně pak málem zabrzdila, to troubili už i za náma. Já nevim, se tam vejdou s takovou kraksnou a tady jsou všichni úplně mimo. To neuměj kroutit volantem nebo co? Fakt 98 % se bude radši táhnout v zácpě za kamionem do kopce 60…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #7 kdy: 27 Června 2017, 10:11:57 »

Dovolil jsem si onen předmět vyfotografovat (za jízdy mobilem, takže neqalita tomu odpovídá). Kdo je povinným subjektem pro 106-dotaz v oblasti tohoto prapodivného technického vybavení dálnice - ŘSD, MD, PČR?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2017, 10:35:20 »

Ta tabule je ŘSD a ta budka podle mě taky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #9 kdy: 27 Června 2017, 10:43:02 »

Kdo je povinným subjektem pro 106-dotaz v oblasti tohoto prapodivného technického vybavení dálnice - ŘSD, MD, PČR?
Nejspíš všichni. Určitě MD, neboť to vykonává u dálnic a rychlostních silnic působnost silničního správního úřadu. Patrně i ŘSD jakožto složka státu pověřená správou dálnic a výkonem vlastických práv státu (z tohoto titulu by určitě mělo disponovat informacemi o boudě umístěné na „jejich“ pozemku). PČR pak za předpokladu, že to buď přímo provozují, nebo se k tomu vyjadřovali v rámci nějakého řízení (např. stavebního), ve kterém je vyžadováno projednání/souhlas PČR.

Obecně si u InfZ není třeba s identifikací povinného subjektu příliš lámat hlavu. Stačí vystřelit (klidně i více střel) přibližným směrem a žádost se buď chytí, nebo, bude-li PS mít dojem, že se to nevztahuje do jeho působnosti, musí ji odložit s uvedením odůvodnění a proti tomuto postupu je přípustná stížnost. V odůvodnění odložení či rozhodnutí o stížnosti by se tak v případě, že se žadatel netrefil do správného PS, měl v 99 % dozvědět, kam tedy žádost poslat ...
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2017, 13:56:28 »

Len sa mi mari, alebo je to na koleckach od rudlu ?! To chce vylet ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #11 kdy: 27 Června 2017, 15:58:01 »

Jsem zvědavý, za jak dlouho to hnědočeši zrecyklujou do sběru :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #12 kdy: 27 Června 2017, 19:48:20 »

Ano Bobře, to je přesně ono.

V tom zúžení vždycky ta doprava jede ve dvou pruzích, vpravo jede vláček max. 80 km/h + kamiony a vlevo si to hasí rychleji jedoucí řidiči. Jednou jsem škrtl o svodila a ozvalo se takové pískání. Jelikož to byla omlácená Felda, tak by mi škrábanec ani tak nevadil. Naštěstí nebyl.

Předevčírem večer jedu zase z Prahy a shodou okolností v úsekovém měření Psáře-Soutice kolona přes celý úsek, protože pár vocasů tam jelo tak 60 km/h vepředu, další auta za ním 40 km/h a o pár metrů dál až do začátku stavebního úseku stály oba pruhy !!!

Jiná historka zase o měsíc dříve, že jedu v zužení, vpravo auto , přede mnou auto, za mnou auto nalepený na nárazník. Nic příjemného by nebylo bourat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2017, 23:09:53 »

Len sa mi mari, alebo je to na koleckach od rudlu ?! To chce vylet ...
jo ale s rolí alobalu
vidím tam nějakou anténku a gps v tom bude určo taky
osobně bych to viděl na pár dobře umístěných 7,62x39
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nový radar na D1 ??
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2017, 09:54:44 »

Anténka nahoře připomíná malou kompaktní 5GHz směrovku/sektorovku - pravděpodobně je to ta, která posílá RZ a naměřený údaj do toho přívěsu s displejem.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita