30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Finanční správa  (Přečteno 11958 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2017, 08:48:19 »

Ne. Je mým zájmem si řešit věci které řešení vyžadují a nešvejkovat tam, kde to nemá smysl. Finančák mi každý rok vrací pár desítek tisíc, takže je mým zájmem nezdržovat.
U dopravních předpisů je mým zájmem na ně více či méně kašlat, protože to šetří čas, nervy i auto (nebudu brousit brzdy u každé značky).

V případě, že vám je dvacet, studujete, neživíte rodinu a máte spoustu času na kraviny mi nezbývá než popřát, ať vám to dlouho vydrží :-)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #16 kdy: 24 Června 2017, 09:38:12 »

Ano řešit důležité  věci, které řešení vyžadují... o tom to je.. Ale v případě FS jsou i věci dosti nedůležité až zvláštní.

např. s odběratelem s kterým mám cca 10 fa do roka, tak nám oběma loni došla výzva ke změně, doplnění nebo potvrzení údajů-
jednalo se o překlep na jeho straně a částka nesedla o cca 20 Kč v jeho neprospěch.. On byl zrovna na cestách ( Gronsko) a tak jsem mu raději poslal i SMS , že je tam nějaký problém ( on to  řešil z Gronska a stálo ho to celkem dost peněz - podstaně víc než rozdíl 20,-Kč :-)  ) Ale O.K. stihl to vše ve lhůtách opravit..
Letos v únoru opět výzva od FS vůči stejnému odběrateli...-  rozdíl 0,47,-Kč !!!!!!!!!  to už jsem já nedal a napsal na FS , co to jako je , že přece takové zanedbatelné částky musí být naprosto neekonomické řešit.. ( pokud není účel jen nachytat někoho na prošvihnutí lhůty a platba 30 tis pokuty). Neodpověděli mi..
No a minulý měsíc mi volá opět ten stejný odběratel, že mu přišla výzva za duben, že tam nesedí mé 2 faktury. Mě žádná výzva nepřišla.Zkontrolovali jsme si to a zjistili, že to oba máme na halíř správně. Má účetní pro jistotu tedy volá na FU o co jde, když výzva došla jen jednomu, jestli se třeba někam neztratila ( přece jen se to posílá obyčejným e-mailem) . Nevěděla- dala číslo na Pardubice nebo Hradec - už nevím- kde se to prý vše zpracovává.. Tam taky nebyli schopni odpovědět proč posílají výzvu jen jednomu , navíc když tam žádná chyba není... Odběratel tedy poslal jen potvrzení, že u něj je to O.K.... a dál už se nikdo neozval.. 
Tak je toto normální??
Začínáme mít paranoiu, že si odběratele prostě vytipovali, jako že hodně cestuje a je větší šance, že prošvihne nějakou lhůtu..
A aby se nedal "varovat" protistranou, tak prostě pošlou výzvu jen jemu.


A ještě k tomu neformálnímu přístupu od FS.. / oni mají tel na moji účetní i na mne, email také na účetní i na mne/
nechápu tedy logiku, že volají účetní a email , že se ji nemohou dovolat pošlou mne..
Proč nepošlou rovnou neformální e-mail účetní - s  popisem problému a hotovo.. Vždyt tu tetu na FS to taky musí zatezovat x krát denně vytáčet číslo,poslouchat vyzváněcí ton, nadávat u toho že to zase nebere.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #17 kdy: 24 Června 2017, 10:01:20 »

Ta teta z finančáku je jen pipina, který je šumák, jestli bude sedět u hluchého telefonu, nebo zalévat kytky. Za efektivitu není placena a ani to nechápe. Pro mě je zásadní, že napřed zkusí neformální řešení, protože u něj nehrozí, že si na ni budu stěžovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #18 kdy: 24 Června 2017, 10:20:20 »

Ne. Je mým zájmem si řešit věci které řešení vyžadují a nešvejkovat tam, kde to nemá smysl. Finančák mi každý rok vrací pár desítek tisíc, takže je mým zájmem nezdržovat.
U dopravních předpisů je mým zájmem na ně více či méně kašlat, protože to šetří čas, nervy i auto (nebudu brousit brzdy u každé značky).

V případě, že vám je dvacet, studujete, neživíte rodinu a máte spoustu času na kraviny mi nezbývá než popřát, ať vám to dlouho vydrží :-)

Takže neřešíte princip, pouze své blaho, zisk a pohodlí, pak OK. Někdo to tak ale nemá, ač mu není 20 a nechová se jako prodejní ..... To není nic osobní, jenom jsou pak lidé, na které tady "nadáváme", že se chovají jako ovce v dopravě a nebrání svá práva a přitom jenom jejich míra blaha, zisku a pohodlí je nastavena tak, že dodržují předpisy, když se spletou, zaplatí a poděkují. Pro ně jste švejk, jako třeba pro někoho já, že zaprudím i finančák, ač mě to může stát hodně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #19 kdy: 24 Června 2017, 17:12:27 »

Když jde o princip, jde o ..., no však víte. Vůbec nelze porovnávat procesní situaci řidiče pyráta vůči státu a daňového otroka v Babištánu. Za pyrátem stojí LZPS, byť různými SprDelními svinstvy těžce okleštěná, jejíž zásady respektují všechna sankční ustanovení, a teoreticky se může dovolávat svého práva ještě u ESLP. Daňový otrok má úzké mantinely překážkové dráhy vytýčené daňovým řádem a rozmanité stále zákeřnější překážky tvoří 20 x ročně se měnící zákony širokého spektra různých daní, které se občas navzájem popírají; je vystaven rozmarům počasí metodických pokynů, za zády mu nestojí LZPS, ale Janečkova popravčí četa*) a ani teoreticky se práva dovolávat nemůže, protože daňové zákony mu žádná nepřidělily, pouze povinnosti. Stěžovat je mu milostivě dovoleno na adrese lamparna@babistan.cs (to není překlep).

Samozřejmě i berňák lze prudit, ale je to mnohem méně výnosnější, než hazard (na straně hráče), považoval bych to za nákladného koníčka či uspokojení ega. Proč ne, patrně každý z nás vydává prostředky (i čas jsou peníze) pro zábavu a pohlazení ega **).

*: která dostala k dispozici dvě další zbraně hromadného ničení
- na podnikatele plátce DPH zajišťovací příkaz,
- na FO zákon o prokazování původu majetku s retroaktivní platností 3 roky teoreticky (možnost daňové kontroly), prakticky však 10 let (povinnost prokázat původ majetku).
S oblibou používá maskovací sítě na překážky ve formě přenesené daňové povinnosti na neustále se měnící komodity. Jen tak ze zábavy postřeluje otroky výzvami ke KH, pozdržením vratky DPH a robotní povinnost rozšířila pro další nesystémové jedince formou EET.

**: tímto povzdechem nad zkurveností podmínek pro podnikatele jsem pohladil vlastní ego za cenu nezanedbatelného množsví času, který jsem mohl strávit jakkoli jinak, nepochybně účelněji.

OT
Moje žena razí heslo "svůj čas dokáži zpeněžit, ale za peníze si čas nekoupím" a s časem zachází mnohem opatrněji, než dříve.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #20 kdy: 24 Června 2017, 17:31:37 »

Já nic z toho nepopírám, pouze jsem se snažil naznačit, že je to otázka přístupu a toho, že co pro jednoho je už moc, pro jiného být nemusí. Ani já nejsem sebevrah, abych nepodával KH, DPH, DP, neplatil jim, ale neznamená to, že už jsem je neprudil, když "toho bylo moc". Nepomohl jsem si, ale nešlo jinak, vnitřně bych si to vyčítal:) Např. já bych jim neřekl, že jsou píčusové, což naopak jeden klient udělal:) Tam už byl zase on nad hranicí mou:)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #21 kdy: 24 Června 2017, 19:23:14 »

Např. já bych jim neřekl, že jsou píčusové, což naopak jeden klient udělal:) Tam už byl zase on nad hranicí mou:)

Já teda zase jo a už jsem to jednou taky udělal, je to efektivnější a rychlejší než na ty starý báby psát stížnosti a ten jejich ksicht když se chováš jako oni (nepozdravíš, nezaklepeš) je k nezaplacení.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #22 kdy: 24 Června 2017, 19:39:10 »

He, nedělám pro Vás náhodou?:) Jsem myslel, že takový je jenom jeden:)

Jistě je to pohled zajímavý, ale tak nějak bych to pokládal za něco pod úroveň. A to je ono, každý má hranice jinde, někdo se jde udat, když jede 55 na 50 a pokládá to správné, protože pravidla to říkaji, jiný jim tu dopravní značku ohodí blátem:)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #23 kdy: 24 Června 2017, 20:40:13 »

To víte no, já jsem dle Mládka jen obyčejnej OSVČ parazit a slovník jako kunda, svině, zkurvenej zákon, hovno jsem okoukal od našeho pana prezidenta, sorry jako  ;) :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #24 kdy: 24 Června 2017, 21:07:31 »

Tak abych nevyčníval z davu prazitů a zlodějů, asi se začnu chovat stejně:))
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #25 kdy: 24 Června 2017, 21:25:05 »

hele, nechcu být za ovcu, ale zatím jsem neměl sebemenší důvod se k úředníkum FU chovat nějak špatně. Naopak. Vždycky jsem se choval slušně a oni na oplátku byli maximálně vstřícní a slušní ke mně. Jednou dokonce když mi hrozila nějaká pokuta (díky mé vlastní blbosti), tak mi sami dali papír, nadiktovali co mám napsat za žádost, aby mi pokuta byla prominuta. Řekl bych, že to bylo v přímém kontrastu s úředníky z magisrálu, kde naopak koukají, jak ty prachy z lidí dostat a za nic!

Zkusím to trochu obrátit — dokážete si představit situaci, kdy přijdete na magisrál projednat přestupek a úředník by vám řekl: „hele, to je fakt blbost, ti měšťáci už ani neví, co by všechno pokutovali. Ale tam takhle parkují všichni, protože to jinak ani nejde. Vite co, já vám tady domluvím a zkuste příště zaparkovat někde jinde či o kousek dál. Ať vás příště nějaký horlivec zase nebuzeruje. Mějte se hezky…“ a včil — taky byste úředníkovi začal házet klacek pod nohy, chtěl po něm spis, podával na něj stížnost a tak? Byl by „z principu“ k tomu fakt vážný důvod?!
Achjo, vím jaká je realita, ale zasnil jsem se, jak by měl fungovat úředník (pokud pominu to, že by danou věc mohl rovnou shodit ze stolu do koše, ale to by zase nebyl ten správný příklad, který jsem chtěl použít)…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #26 kdy: 24 Června 2017, 21:56:05 »

ViktorN - Ale to je jasný, všechno je to o lidech. Já jsem třeba začátkem roku na jednoho úředníka dopravně správních činností někde z Domažlic nebo kde to bylo poslal mailem obecnou pochvalu jeho vedoucímu, prostě mi lidsky pomohl a ušetřil mi spoustu času s velmi složitým přepisem auta, i když mě mohl vyfakovat a říct mi nejste účastník řízení apod..

No a pak je úředník FÚ co vám dá pokutu 2000kč za neposlání DP datovkou a za měsíc vám pošle stejnej úřad dopis klasickou poštou i když má sám povinnost jí poslat právě do tý datovky. Při slušné osobní otázce s úsměvem na tváři zda to myslí vážně nebo se jedná o skrytou kameru vám odpoví s vážným výrazem na tváři že na to nemají systém jak to zjistit zda máte datovku.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #27 kdy: 24 Června 2017, 22:15:40 »

t4455: Hodně dobrej fór!

Podle interního infa z jednoho magistrátu prý mají přístup do (databáze obyvatel, v níž jsou i datovky) jen oprávněné úřední osoby. Tudíž nováčci, zástupy za mateřskou, nebo kdo nemá OÚO z jiného důvodu apod. ne.

Vedoucí nejmenovaného finančního úřadu v jedný neokresní prdeli se dokonce nebojí po neformálním telefonu propiskou opravovat znalecký posudek soudního znalce na cenu nemovitosti. To je fakt síla. Zavolala, jak to musí opravit, aby jí to sedělo se systémem a pak si to sama opravila.
Šlo o koeficient dostupnosti služeb v obci pro výpočet daně z převodu nemovitých věcí.
Provolali jsme si spolu asi dvě hodiny v součtu, v různé dny.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Finanční správa
« Odpověď #28 kdy: 25 Června 2017, 00:19:12 »

Jako inspirace kousek ze takové jedné stížnosti na finanční úřad:
  • Zástupce stěžovatele odmítl provádět neodůvodněnou kontrolu nastavení EET, takže ji nakonec provedla s pracovnicí finančního orgánu.
  • Po prověření dat dostupných v systému EET (viz příloha) stěžovatel zjistil, že informace obsažené ve výše uvedeném upozornění finančního orgánu jsou lživé a postrádají jakýkoli reálný obsah.
  • Jde tedy evidentně o další nedostatek celého nekoncepčně a diletantsky zavedeného systému EET, který je primárně navržen tak, aby omezoval a šikanoval podnikatele, a pokud možno při odstraňování případné technické chyby s ním co nejméně spolupracoval. Je nepředstavitelné, aby systém, který si dal za cíl evidovat pro stát každou utracenou korunu, nebyl schopen jednoznačně identifikovat případnou technickou chybu v zadání provozovny, a nutil podnikatele pracovat metodou pokus-chyba.
  • Stejně nepředstavitelný a neakceptovatelný je postup, kdy finanční orgán uvádí stěžovatele v omyl lživými informacemi a naprosto zbytečně nutí stěžovatele kontrolovat údaje, které jsou v naprostém pořádku a současně jsou pro stěžovatele zcela bezvýznamné a slouží pouze k vytvoření možnosti dalšího penalizování stěžovatele. Všemi těmito způsoby tak finanční orgán stěžovatele zcela zbytečně zatěžuje.
  • Nad rámec tohoto případu stěžovatel konstatuje, že vlastní přihlašování do webové aplikace EET, provozované státním úřadem a vybavené „ochranou“ s americkými dopravními značkami, výklady vykřičených domů z Honolulu a anglickým návodem, je možné považovat za vrchol idiocie. Stěžovatel navrhuje, aby kontrola přihlašování byla realizována pomocí českých reálií, například skládačkou portrétu odpovědného ministra.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Finanční správa
« Odpověď #29 kdy: 25 Června 2017, 06:41:35 »

Todle má ovšem jednoduchý řešení. Všechny firmy zakládat někde, kam místní zmrd nedosáhne, tady nechat maximálně dva můstky (plátce a neplátce) a pak si všechno valit mezi nima. Můstky nemaj žádnej majetek, nic, takže když budou dělat nějaký problémy, tak se založej jiný.

Aktuálně asi budeme zakládat něco dalšího v UK, dál se uvidí, možná to časem bude chtít jít mimo uhniji. Ostatně, webhostingy a podobný služby už zásadně jenom na jiným kontinentu, kam úřední svoloč nedosáhne. Bureš a další kriplové si můžou jít vysrat voko…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky