30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Upgrade zon v Praze  (Přečteno 10169 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #15 kdy: 12 Června 2017, 13:39:17 »

Jednoho dne se pár lidí nasere a budou kolektivně jezdit úsekovkama 10kmh a v ranní špičce k tomu, aby si tu zvýšenou bezpečnost všichni hezky užili. Řízení provozu se z toho posere, protože jim začnou zvonit alarmy a třeba se pak nad sebou zamyslí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #16 kdy: 12 Června 2017, 14:57:21 »

Jednoho dne se pár lidí nasere a budou kolektivně jezdit úsekovkama 10kmh a v ranní špičce k tomu, aby si tu zvýšenou bezpečnost všichni hezky užili. Řízení provozu se z toho posere, protože jim začnou zvonit alarmy a třeba se pak nad sebou zamyslí.

Obávám se, že řízení provozu se neposere...horší na tom budou ti ostatní co spěchají do práce, na schůzky, se zbožím atd... ty naserete určitě naásobně více než nějaký paka z řízení provozu, co budou pít kafičko....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #17 kdy: 12 Června 2017, 15:41:39 »

Jízdu průměrnou rychlostí 10 km/h ti zmrdi dělaj každej den na obou stranách tunelů, nic novýho. Když se jim čudlíky naposled rozbily, tak to zavřeli kompletně a taky jim to bylo u prdele.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #18 kdy: 12 Června 2017, 16:29:57 »

opas: To si spíš myslím, že úsekovky potká nějaký patch typu krum- ;)
behemot: jedna věc je, kolik roste úsekovek, druhá pak, jestli Praha bude mít dost lidí na obsluhu jejich výstupů. A je také otázka, jestli něco jako Lafferova křivka neplatí i pro odpustky...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #19 kdy: 12 Června 2017, 22:37:49 »

kamarád se po 6tém dopisu z pavláku - každý za 600,- také zamyslel a příště už tam šel kontaktní ukrajinec...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #20 kdy: 14 Června 2017, 12:03:05 »

behemot: jedna věc je, kolik roste úsekovek, druhá pak, jestli Praha bude mít dost lidí na obsluhu jejich výstupů. A je také otázka, jestli něco jako Lafferova křivka neplatí i pro odpustky...
No vo tom se právě bavíme. Předaj část parkingu, tím se MČ taky nažerou, ale magorsrát o nic nepřijde, skutků na zpracování mají dost.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #21 kdy: 14 Června 2017, 12:58:37 »

kamarád se po 6tém dopisu z pavláku - každý za 600,- také zamyslel a příště už tam šel kontaktní ukrajinec...

To měl výdrž.. 6 dopisů po 600 je 3600.. když by všechny ignoroval tak by asi neplatil nic.. a i když by si na něj vzpomněli a prohrál tak to měl za 2500.. v tom úplně nejhorším případě za 3500..

IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #22 kdy: 14 Června 2017, 13:08:35 »

behemot: skutků ano, ale jestli i dost lidí na zpracování, toť otázka - viz stesky na nezájem o práci u MP, nedostatek tramvajáků, atd. A druhá, kdy se další část ovcí nasere a přestane odpustky platit a výběr rychlostní daně se městu zkomplikuje.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #23 kdy: 14 Června 2017, 17:25:09 »

behemot: skutků ano, ale jestli i dost lidí na zpracování, toť otázka - viz stesky na nezájem o práci u MP, nedostatek tramvajáků, atd. A druhá, kdy se další část ovcí nasere a přestane odpustky platit a výběr rychlostní daně se městu zkomplikuje.
Změřit, vyfotit, sahnout do databaze, odeslat datovou zprávu - to jde i skriptem. I když se část ovcí nasere, pořád to bude málo. Třeba Praha Zálesí vygeneruje 50tisíc odpustků ročně. I kdyby jim nakonec jen půlka z toho poslala 6 stovek, furt si to na tu elektriku vydělá.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #24 kdy: 15 Června 2017, 13:56:47 »

Ale ano. Jen je otázka, kdy se to zlomí. Prostě jsem přesvědčen, že utahovat šrouby donekonečna nejde a zamýšlím se, kdy si Praha ten závit strhne.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #25 kdy: 15 Června 2017, 14:01:47 »

Prostě jsem přesvědčen, že utahovat šrouby donekonečna nejde a zamýšlím se, kdy si Praha ten závit strhne.

Jde, ale snižuje to společenskou úroveň. Už je dávno jasné že nejde o pořádek, ale o prachy.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #26 kdy: 16 Června 2017, 09:09:34 »

Že nejde o bezpečnost, ale o prachy, to je TADY jasné snad každému. Otázka je, kdy to dojde významné části veřejnosti (nemusí jít o většinu). Tedy, kdy z aktuálního módu "Zaplatím odpustek a příště si dám pozor" se dostane do módu "Dopr..., nedá se s tím něco dělat?"
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #27 kdy: 16 Června 2017, 09:50:25 »

Mě osobně to třeba cvaklo, když mi z Židlí přišel odpustek za 52 km/h po odečtu tolerance. Ale ovcí je pořád dost  :D
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade zon v Praze
« Odpověď #28 kdy: 19 Června 2017, 11:33:14 »

Mě osobně to třeba cvaklo, když mi z Židlí přišel odpustek za 52 km/h po odečtu tolerance. Ale ovcí je pořád dost  :D

Tak to je hustý. Vždycky mne zajímalo jak jsou ty úsekovky nastavený, jaká je tam tolerance (4kmh neberu jako toleranci, to je možná chyba měření)
Pokud to bere i 52, tak mají asi toeranci 0. No nenapadlo mne že jsou to až taková kokoti...

Zajímalo by mne např. jak by se dokazoval materiální aspekt přestupku (zvlášť když s ohledem na způsob měření - automatem - nelze ani prokázat okolnosti, např. intezitu dopravy v době "přestupku")
IP zaznamenána