30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l  (Přečteno 21504 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #45 kdy: 02 Února 2018, 21:19:02 »

To nevim jestli to je spravne(spis obhajitelne), nejsem soudni znalec ani pravnik, pouze technik - volba je jako vzdy na Vas.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #46 kdy: 14 Března 2018, 18:09:46 »

Tak jsem to vše sesumíroval, odeslal a včera přišla odpověď, že pokud do 5 dnů nedoplním další důkazy, tak to co mají považují za dostatečné a vydají konečné rozhodnutí. Nic konkrétního k mému vyjádření nepíšou, předpokládám, že se tím stejně jako poprvé vůbec nechtějí zabývat a budu to muset otočit ještě jednou přes odvolání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #47 kdy: 14 Března 2018, 19:12:21 »

30. 1. jsem vám nabízel pomoc přes SZ ...
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #48 kdy: 09 Května 2018, 19:51:36 »

Tak jsem si dneska byl převzít zásilku od MÚ, kde mi oznámili, že 25.4. nabylo rozhodnutí právni moci a už jsem měl dávno odezvdat řidičák. Je takový postup v pořádku? Byl jsem na poště ověřit si bodový stav a opravdu tam mám zapsáno 7 bodů. Nemělo by se čekat na to, až převezmu zásilku? Teoreticky, kdyby mě zastavila hlídka před týdnem, tak mám na krku trestný čin, aniž bych o něčem věděl... Oznámení bylo odesláno 3.5. a doručeno mi bylo dnes. Ještě mi k tomu píšou, že rozhodnutí bylo doručeno fikcí dne 9.4. - nic mi ale nepřišlo. Co s tím teď ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #49 kdy: 09 Května 2018, 20:23:42 »

Doručováno vám bylo jak a kam? Poštou? Bydlíte tam, kde máte i pobyt úředně evidován? Došlo v průběhu řízení k nějaké změně? Pokud došlo k doručení fikcí 9. 4., znamená to, že 28. či 29. 3. byl učiněn pokus doručení a pokud jste nebyl zastižen, měla být zanechána alespoň výzva s poučením.

Jste si naprosto jist, že se to nestalo? Nemohl to někdo vyhodit? Máte funkční schránku?
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #50 kdy: 09 Května 2018, 20:30:18 »

Doručováno vám bylo jak a kam? Poštou? Bydlíte tam, kde máte i pobyt úředně evidován? Došlo v průběhu řízení k nějaké změně? Pokud došlo k doručení fikcí 9. 4., znamená to, že 28. či 29. 3. byl učiněn pokus doručení a pokud jste nebyl zastižen, měla být zanechána alespoň výzva s poučením.

Jste si naprosto jist, že se to nestalo? Nemohl to někdo vyhodit? Máte funkční schránku?

Na místě, kde mám trvalý pobyt, nebydlím, ale mám zaplacenou dosílku vč. skenování došlé pošty a za celou dobu se nestalo, že by něco nepřevzali... Tohle je jak špatnej sen, projet to jen na tomhle, přitom to bylo rozjeté dobře.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #51 kdy: 09 Května 2018, 22:46:40 »

Zjistěte jak to bylo s doručováním a co na poště s tím rozhodnutím udělali..

text rozhodnutí můžete získat nahlížením do spisu.. a pak proti němu podat odvolání s tím že bylo doručeno až tím nahlížením.

Bohužel dosílka nemá vliv na doručení fikcí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #52 kdy: 09 Května 2018, 23:53:27 »

Na místě, kde mám trvalý pobyt, nebydlím, ale mám zaplacenou dosílku vč. skenování došlé pošty a za celou dobu se nestalo, že by něco nepřevzali... Tohle je jak špatnej sen, projet to jen na tomhle, přitom to bylo rozjeté dobře.
Zásadní chyba, pro úřední účely je nutné mít založenou doručovací adresu v registru obyvatel na místo pobytu, tedy tam, kam máte nasměřovanou dosílku. Poté fikce funguje na doručovací adresu. Zmíněno zde na fóru mnohokrát.
« Poslední změna: 10 Května 2018, 00:17:14 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #53 kdy: 10 Května 2018, 03:21:10 »

Nebo si zřídit datovou schránku.
BTW - tu dosílku máte placenou u České pošty ?
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #54 kdy: 10 Května 2018, 07:33:26 »

Na místě, kde mám trvalý pobyt, nebydlím, ale mám zaplacenou dosílku vč. skenování došlé pošty a za celou dobu se nestalo, že by něco nepřevzali... Tohle je jak špatnej sen, projet to jen na tomhle, přitom to bylo rozjeté dobře.
Zásadní chyba, pro úřední účely je nutné mít založenou doručovací adresu v registru obyvatel na místo pobytu, tedy tam, kam máte nasměřovanou dosílku. Poté fikce funguje na doručovací adresu. Zmíněno zde na fóru mnohokrát.

Nejsem si jistý, jestli jsme se pochopili. Mám zřízený virtuální trvalý pobyt, kde mi normálně přebírají poštu. Nad to mám zřízenou službu u dosilka.cz, kde mi veškerou poštu obratem skenují do emailu a já si tam jednou za čas fyzicky vyzvedávám - u nich na pobočce. Na adresu virt. pobytu tedy vůbec nedorazí. Úřad o této mé nové adrese samozřejmě věděl, během řízení si jí sám vyhledal a od té doby mi vše od nich chodilo v pořádku, stejně jako jakákoliv jiná korespondence. Až dosud...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #55 kdy: 10 Května 2018, 17:26:04 »

Tak se zajděte podívat do spisu, na základě čeho nastala fikce doručení. Třeba udělal ouřad nějakou chybu a tím pádem není nic ztraceno.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #56 kdy: 10 Května 2018, 17:35:29 »

Neumím si moc představit jak přebírají dopisy do vlastních rukou. Pokud čekají až na vhození do schránky tak to u fikce může být problém protože vhodit nemusejí - dopis se může nechat vrátit na úřad. Lísteček by tam ale měl být, záleží jestli Vám posílají i sken těch lístečků. Dokázat ale nedoručení může být problém.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
« Poslední změna: 10 Května 2018, 17:37:02 od Cecil »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #57 kdy: 10 Května 2018, 18:05:46 »

Zásilku doručovanou do vlastních rukou v režimu správního řádu lze předat osobě, která předloží příslušnou plnou moc s ověřeným podpisem - § 20(3) SprŘ, žádný přísnější režim typu výhradně do vlastních rukou správní řád nezná.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #58 kdy: 14 Května 2018, 09:03:45 »

Dokázat ale nedoručení může být problém.
Doručení dokazuje odesílatel, v tomto případě SO. Ve spise musí být jasně doloženo jak bylo doručováno a proč nebylo doručeno. Jestli někde máte či nemáte nějaké lístečky a pod. je celkem podružné.Neboli ještě jednou radím - zajděte si pro spis a zjistěte čím úřad dokládá že bylo doručeno fikcí. Jedině od toho je možné odvozovat další teorie.

IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #59 kdy: 15 Května 2018, 18:14:14 »

Dokázat ale nedoručení může být problém.
Doručení dokazuje odesílatel, v tomto případě SO. Ve spise musí být jasně doloženo jak bylo doručováno a proč nebylo doručeno. Jestli někde máte či nemáte nějaké lístečky a pod. je celkem podružné.Neboli ještě jednou radím - zajděte si pro spis a zjistěte čím úřad dokládá že bylo doručeno fikcí. Jedině od toho je možné odvozovat další teorie.

Záhadu jsem vyřešil. Pochybila Dosilka.cz i Česká pošta. Dosílka mi dne 26.3. zrušila službu a to přesto, že byla zaplacena až do konce měsíce. To vše pouze na základě toho, že nedokázali správně spárovat platbu na měsíc následující. Opravdu svérázný postup. Navíc na můj slušně položený dotaz reagovali arogantně, takže s nimi spolupráci po tomto excesu ukončuji.

Česká pošta prý v dané době (28.3.-11.4.) neměla na pobočce aktualizovaný seznam subjektů a osob vyskytujících se na dané adrese a proto se zásilku ani doručit nepokusili. V jejich 2 roky starém seznamu bylo pouze 10 jmen, či firem, přičemž dnes jich je tam přes 200 a to jsem mohl díky fotce poštovní schránky, kterou mi poslal provozovatel virt. adresy, bez problémů doložit. K mému štěstí ale od provozovatele dostali dne 9.4. seznam nový, aktuální, takže doručovatelka v době vrácení zásilky, prokazatelně mohla (a měla) zjistit aktuální seznam subjektů v domě a dopis poslední den vhodit do schránky. V takovém případě bych od provozovatele dostal echo. To se bohužel nestalo, pošta chybu přiznala. Dle Pošty jinak zásilka ničím zvláštní nebyla. Měla se pouze na konci vhodit do schránky a nikoliv vracet odesílateli. Sepsal jsem tedy oficiální stížnost, popsal problém s tím, že Pošta vše uznala a onu stížnost jsem si alespoň nechal potvrdit jako přijatou. Na reakci mají 30 dnů, tak dlouho ale čekat nebudu.

Další postup řeším přes SZ. Průběžně sem budu dávat informace o vývoji.
IP zaznamenána