30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí  (Přečteno 5381 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2017, 19:44:30 »

Tý zkurvený listonošce bych šlápnul do xichtu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2017, 22:53:05 »

Ano, v tomhle případě je adekvátní převést všechny majetky směrem pryč (odborně odklonit) a následně rozpatlat mozkomíšní mok paní pošťačky na několika metrech čtverečních chodníku...

Vážně: Asi by bylo fair počkat na skončení podmínky a srovnat si skóre s rádcem, který paní tak poradil.
V praxi mne napadá akorát nasadit nějaké soukromé očko, jak je dotyčný/á údajně poškozený na plavečáku, aerobiku nebo jak seká trávu (to poslední je vzhledem k náledí jen příklad).

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2017, 23:20:05 »

Jednomu známému se stalo v podstatě totéž. Na náledí, které se dalo v daném místě jen těžko očekávat projel pravotočivou rovně a přitom škrtnul lehce zadek škodárny se staršími manžely. Bylo to tejden před vánocema. On skončil v příkopu a měl vysokou škodu. Bába s dědkem klidně mohli odjet, měli škodu asi za 5000, ale čekali na cajty. Po 3 hod čekání, kdy bába nejevila nijakou újmu najednou po nějakým telefonátu začala skučet a volala si sanitku že jí bolí zápěstí, sanitka přijela babě vynadala že jí volali zbytečně ale ruku jí teda vovázali. Známý neměl povědomí co ho čeká a tak nic nějak nenamítal, vina byla jasně jeho a tak to nechal bejt. Dokonce se babě asi za tři dny jel domu omluvit, ta akorát gruntovala na vánoce a ujišťovala ho , že je všechno OK. Jenže najednou mu po čtvrt roce přišlo aby se dostavil k projednání na SŘ a tam že bylo zranění (v papírech sanitka a ta svině se samozřejmě hodila 3 neděle marod). Dostal 25 kKč pokutu a půl roku papíry v prdeli. Když namítal že baba uklízela, řekli mu že je to účelové tvrzení a konečná.

Takže přátelé pozor nejenom na šimpanze, ale i na nefér účastníky nehod. Podle mne je nutno nahrávat, okamžitě se zeptat na zdravotní stav a v případě že si "poškozený" po delší době "vzpomene" že ho něco bolí, tak zpozorněte, ihned to uveďte do protokolu a pokud to jde tak to hned na místě zpochybněte. Pokud na Vás někdo udělá takovouhle levou, pokuste se zadokumentovat nějaké jeho porušení léčebného režimu a okamžitě ho napráskejte a důkazy předejte na PSSZ. Pokud uspějete  může mu být neschopenka přerušena.

Pokud by mne někdo takto převezl, asi bych nelitoval peněz a snažil bych se přes znalce dokázat že simuluje.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2017, 01:02:40 »

Mně se stalo něco podobného. Mimo přechod mi skočila ženská před vůz - vzal jsem ji pp blatnikem. Odvezl jsem ji do nemocnice, tam ji zrentgenovali, nic. (Doktor byl šikovnej - zeptal se "a jinde jste se neuderila?" a hned to diktoval do anamnézy.

Za pár dní telefonát, že ji bolí noha a že chce uhradit bolestné plus PHM, protože nemůže jezdit MHD. A že když nezaplatim, bude nucena předat věc policii. Jsem odpověděl, že jiné řešení než policii nepřipadá v úvahu (btw. mám tři svedky) a měl jsem klid, akorát mi psala, že jsem ji zklamal.

Tohle jsou prekérní situace, pokud někomu ublizim, není z toho dobrý pocit, zase abych měl sankce a moje pojišťovna někomu dělala hejla, to by mne vzal čert.

Kterej doktor ale bude dneska takovej odvaznik, že napíše do zprávy, že dotyčnému nic není? Žádnej. Blbá situace.

IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2017, 07:52:55 »

Já jsem tohle zažil z druhé strany.

Bylo to večer, někdy na podzim, pršelo a už byla skoro tma. Odbočuji doleva z hlavní na poslední křižovatce mimo naší obytnou zónu.
Projíždí dodávka v protisměru, já ji pouštím, pomalu se rozjíždím a v tom prááásk. Matně si pamatuji, že jsem viděl zadní okno pohledem napřímo,
sletěly mi nohy z pedálů a auto popojelo o dobrých 10 metrů, kde už se mi podařilo nahmátnou brzdu a zastavit. Dvě, tři vteřiny mi trvalo, než jsem si plně uvědomil, co se vlastně stalo.

Pustil jsem výstrahu, odpoutal se a vylezl z auta. Pán z auta za mnou vylezl taky a ještě byl stále na telefonu. Zřetelně jsem slyšel slova: "Hele já ti to položím, já jsem asi naboural...".
Když jsem tedy viděl, že on je v pohodě, začal jsem řešit auta. Já měl zlomený nárazník, několik děr v něm a vytržené úchyty. PZ dveře se dovíraly kov na kov, ale zavřít šly, kufr naštěstí taky. Posléze jsem zjistil, že mám vlnu na plechu v kufru a ďolík v C sloupku. On měl předek celej na maděru, ale nevypadalo to na žádnej únik kapalin. Po domluvě jsme to dali oba stranou a začali sepisovat Euroformulář a to byl moment, kdy jsem s nim začal ztrácet trpělivost. Nejenom že najít ty tři papíry mu trvalo přes 20 minut, suverénně si do toho začal vyřizovat další hovory. Když jsme to sepsali, tak se dušoval, že to hned nahlásí a o nic se nebudu muset starat. To bylo naposledy, co jsem věřil někomu, koho vidím poprvé...

Rozešli jsme se, já se dokodrcal 200m do garáže, kde jsem pak ještě kontroloval, jestli něco neteče. Rozbolela mě hlava, přisuzoval jsem to nachlazení a tomu stresu, tak jsem šel spát.
Ráno se probudím a jsem poloviční Bedřich, můžu hlavou otáčet jen doprava. Jakýkoliv pohyb doleva vyvolá prudkou pálivou bolest. Dopoledne jsem si hrál na hrdinu, ale když přítelkyně viděla, že se pohybuji jako robot, tak mě odvezla na chirurgii. Tam mě půl dne vyšetřovali a nakonec poslali na rehabilitaci s krční páteří, kam jsem chodil 3 měsíce. Na bolestném jsem dostal asi 5 tis., což mi stejně nakonec pokrylo podstřelení odhadní ceny ze strany pojišťovny. Sice se kroutili, ale nakonec zaplatili. Domnívám se, že viník žádný flastr nedostal, maximálně přišel o bonus od pojišťovny, přičemž za to jak mě pak po telefonu tahal za nos by zasloužil za uši...

Ale to už je na jiné vyprávění...

IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2017, 08:41:59 »

...
Vážně: Asi by bylo fair počkat na skončení podmínky a srovnat si skóre s rádcem, který paní tak poradil.
V praxi mne napadá akorát nasadit nějaké soukromé očko, jak je dotyčný/á údajně poškozený na plavečáku, aerobiku nebo jak seká trávu (to poslední je vzhledem k náledí jen příklad).

To soukromé očko je dobrý nápad, to by se mohlo vyplatit. Ale muselo by se začít ihned po nehodě. Nejlépe objednat ještě ten den.
Ale musí takový důkaz soud vzít. Tedy bude to legálně pořízený důkaz??
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2017, 08:56:38 »

Citace
Spurná paní pošťačku na jednu stranu chápe, třebaže je přesvědčená, že si zranění vymyslela. „Má dvě děti, hodilo se jí být s nimi měsíc doma, věnovat se jim a mít pracovní úraz. Navíc kolik si na České poště můžete vydělat? Ani mi tolik nevadí, že přijdu o řidičák

Takže je všechno vlastně v pořádku. Paní ji chápe a je normální si něco vymyslet.
Jinak já bych tipl na masáž PaCH. Když si ji vzali do auta jako první a samotnou.
Je možné v tomto případě trvat na mé přítomnosti u sepisování?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2017, 09:08:21 »

Ne. To sepisování v autě je jen podání vysvětlení. U toho nemáte právo být.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2017, 09:50:07 »

Já jsem tohle zažil z druhé strany.

Tak tohle je o něčem jiném než jsem psal já...pochopitelně pokud k úrazu dojde, není důvod se na dotyčného zlobit.....a máte pravdu nemusí k tomu dojít hned na místě.
No a Váš "pachatel" z toho vyvázl proto, že jste nevolali pachy a nikde nebylo Vaše zranění uvedeno do souvislosti s nehodou.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #10 kdy: 22 Června 2017, 18:23:16 »

Mám v autě odnímatelnou kameru a v těchto případech první slova z mojí strany jsou "Dobrý den, jste v pořádku? Není vám nic?" a to ve všech případech, ne jen v těch, kdy mám pocit, že jsem nehodu zavinil já. Druhá otázka je potom na posádku - vezete někoho, jsou OK, atp. Už mě to jednou zachránilo, ale tenkrát jsem si neuvědomoval, jak velkej průšvih by to byl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 192
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2017, 18:31:18 »

Nejsem si jist, jestli tento dukaz obstoji, nektera zraneni se opravdu projevi(bolesti ci potizemi), az po nehode...

opas: ano to beru
« Poslední změna: 22 Června 2017, 18:43:12 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2017, 18:41:53 »

Tak minimálně to projevuje zájem o stav ostatních a nelze pak tvrdit, že neposkytl pomoc když mu všichni řekli že jsou ok. Takže ke škodě mu to nebude.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #13 kdy: 22 Června 2017, 19:11:58 »

Citace
Mám v autě odnímatelnou kameru
Kameru sejmete, zapnete/nevypnete mikrofon a jdete na věc. Vyžadujete předem souhlas s pořízováním videozáznamu, nebo předpokládáte, že Stanovisko UOOU 1/2005 tento akt pokrývá?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Podmínka a rok bez řidičáku za ťukanec na náledí
« Odpověď #14 kdy: 22 Června 2017, 19:26:01 »

Stanovisko mi bude ukradené, protože pořád ještě platí, že horší problém bude s (přikrášlenými) následky nehody než s případným porušením něčích osobnostních práv či veřejnoprávní regulace pro jejich ochranu. Navíc pokud ten záznam nepoužiju, tak v tom nikdo šťourat nebude, tedy to klíčové rozhodování přijde až v okamžiku použít/nepoužít, nikoliv pořídit/nepořídit.

Věcně ale pořízení takového záznamu za účelem ochrany svých práv bude zcela oprávněné bez ohledu na to, co si případně nějaký ÚOOÚ myslí. To, čím se zabývalo stanovisko, se týkalo systematického pořizování a uchovávání záznamu, které obsahovaly mj. i nějaké ty osobní údaje. Tam to skutečně může být otázkou míry (např. jaká je přípustná doba uchování záznamů, u kterých se bezprostředně nejeví, že by pořizovateli mohly být k nějakému právem aprobovanému účelu užitečné, tedy takových, kde se nic mimořádného nestalo). Pokud už došlo k nehodě, tak jsou nějaké úvahy o proporcionalitě zcela bezpředmětné, tam je to jasné.
IP zaznamenána