30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Národní park - výzva  (Přečteno 3186 krát)

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Národní park - výzva
« kdy: 11 Června 2017, 21:33:05 »

Za cca deset let jsem dostal už třetí lísteček a z toho dva jsou během 14ti dní :(.

Takže... Přehlédl jsem ceduli v národním parku - Krkonoše a nechal jsem tam stát auto - asi 150m za cedulí. Po procházce samolepka na dveřích a tam..

Výzva

Pro řidiče - osobu podezřelou z protiprávního jednání

Datum.. místo.. vozidlo..

Popis jednání: porušením podmínek vjezdu vozidlem na území KRNAP - par. 87 odst. 2 písm. i) zák.č. 114/1992 Sb. a porušení předpisů o provozu na pozemních komunikacích.

Dostavte se do 5 dnů na informační centrum Správy KRNAP v xxxx . Nedostavíteli-se, věc bude podstoupena ke správnímu řízení příslušným orgánům.

Postup bude asi takový, jestli je vůbec někdo ozve že? Není to od městapa ani od státňáků.

Díky :).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Národní park - výzva
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2017, 21:44:32 »

Je to od KRNAPu, nereagovat, pak se možná ozvou z národního výboru příslušné obce.
IP zaznamenána

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Národní park - výzva
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2017, 06:48:31 »

Super - děkuji. Při případném dopisu se ozvu. :o
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Národní park - výzva
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2017, 08:04:50 »

Je to ekvivalentní lístečku od MP. Pokud jsem něco nepřehlédnul v zákoně 114, tak projednat přestupky podle § 87 přísluší úřadu ORP, stejně jako přestupky v dopravě. Správa parku jako taková o nich rozhodnout nemůže, ale konkrétní osoba ve funkci stráže přírody (§ 81) je může projednat v blokovém řízení. Což je přesně ten důvod, proč si vás zvou na pokec do infocentra.

Každopádně to „přírodní“ obvinění zní na porušení návštěvního řádu parku, je to přestupek, musel by být prokázán konkrétní osobě, tedy stačí vyčkat, zda něco nepřijde z obce a pak jen zatloukat (odepřít podání vysvětlení ze zákonných důvodů).

Vedle toho to budou prověřovat i jako přestupek podle ZPPK, nejspíš porušení DZ, k tomu je toho zde dost. Nějaký zákaz by neměl být sprdelizovatelný, ale nelze vyloučit, že se o to úřad pokusí.

Jestli to bylo někde v lese, tak by připadala v úvahu i klasifikace jako přestupku podle zákona o lesích, ale viz výše, musel by to úřad prokázat konkrétnímu pachateli.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Národní park - výzva
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2017, 11:30:40 »

Před pár lety jsem něco podobného řešil se Šumavou. Nešlo o sprdelizovatelnou věc, 2x poslali pozvánku na podání vysvětlení, které při nejlepší vůli nešlo vyhovět (první termín asi 4 dny před vyzvednutím na poště, druhý v den vyzvednutí). Vysvětlení podáno elektronicky bez jakéhokoliv ověřeného podpisu (Ve smyslu LZPS odmítám podat vysvětlení).
IP zaznamenána

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Národní park - výzva
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2017, 11:56:57 »

Je to klasická asfalt cesta, kdyby to bylo na nějaké polní cestě, tak bych si toho byl vědom.

Počkám tedy na nějaké lejstro.. :)
IP zaznamenána