30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na chodníku kde je to dovoleno - s pokutou  (Přečteno 7418 krát)

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil

Dobrý den, než obdržím výzvu z Magistrátu chci se poradit ohledně dle mého naprosto absolutního jednání městapa.
A sice přesně zde http://goo.gl/maps/84atK jsem s Fordem Tranzit na chodníku /kde je povolené podélné stání/ zaparkoval tak, že jsem pravou částí dodávky vyčuhoval 20 cm za bílou lajnu. Důvod byl logický abych nezasahoval levou částí do vozovky oproti řadě stojících vozidel. Na chodníku zbývá místo pro pohodlné užívání chodci habaděj...

Čekám tedy SPRDEL - není to mé vozidlo a jsem dohodnutý s majitelem že mě napráská! Tudíž jím musím přestupek schodit na procesních chybách a nebo tím, že se žádný nestal. Prosím tedy zkušenější o potvrzení mé představy.

Pokud místní úprava značením parkování na chodníku umožňuje, nelze to hodit na 125c odst. 1 písmeno k), kde budou chtít použít dle mého par. § 53 (2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

Zde je přeci stanoveno jinak! A to že jsem přes bílou čáru nakreslenou na chodníku nehraje roli? Legislativně zde zaparkovat můžu a kvůli šířce vozidla buď zasahuji spíše do komunikace -> což by přec byl čin mnohem horší nebo zabírám část chodníku mimo lajnu.
Dle mého by mohli použít paragraf na to, že jsem porušil přejetí vodorovného dopravního značení "plná čára" nebo já nevím co?...Ale dát do popisu jednání "stání na chodníku"? Nebo je skutečně někde uvedeno, že stání v případě chodníku je vyobrazeno vodorovným DZ a jakmile se překročí je to přestupek? O tom pochybuji, to asi legislativně nikde není?

Děkuji za Váš názor, by the way stál jsem tam 15minut na vyzvednutí oběda, ppříště to nechám na blikačky přímo v jízdním pruhu a městskej idiot asi bude spokojen!
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku kde je to dovoleno - s pokutou
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2014, 17:52:19 »

Počítal bych s tím, že to nebudou mít kvalitně zdokumentované (nafocené), pokud to skutečně bylo nějakých 20 cm, tak se fotky zřejmě budou dát zpochybnit. Dál bych to hrál na materiální aspekt (bagatelní přesah přes čáru) i na argumentaci se šířkou vozidla (buď budete přes čáru na jedné nebo na druhé straně). Je ale docela dobře možné, že už to nebude pokračovat nijak.
IP zaznamenána