30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zadržený ŘP neodevzdán policií ČR v Pardubicích ani po měsíci na obecní úřad  (Přečteno 7657 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Policie ČR mi při dechové zkoušce v Pardubicích naměřila nejprve v 16:20h 0,40 promile a podruhé 16:26h 0,34 promile a zadržela mi ŘP a já jim přiznal, že jsem si dal před hodinou jedno desetistupňové pivo a myslel si, že alkohol je již odbourán. Sepsali potvrzení o zadržení ŘP, které jsem odmítl podepsat a oni mi sdělili, že ŘP odevzdají magistrátu Pardubic, který to se mnou bude řešit. Nic se nedělo, tudíž jsem na magistrát několikrát telefonoval a vždy mi bylo řečeno, že tam můj ŘP nemají, ať se obrátím na policii, která mi ŘP zadržela. Zadržení bylo 12.5.2017 dodnes, tj. 7.6.2017 na magistrátu ŘP není. Není to nějak dlouho? Jak mám postupovat? Moc prosím o pomoc. Děkuji.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

pro pořádek: "s policií se nebavíme".

Jinak o tom zadržení musíte mít nějaký papír. Pak by mělo stačit na PaChy poslat scan toho papíru s "ostrou prosbou" o okamžité řešení, případně zkusit pošťouchnout stížností na nečinnost podle SŘ.

Pokud vám papír o zadržení ŘP nedali, pak bych asi nahlásil krádež na úřadě, který ŘP vydal (pro zvýšení fun factoru zkusit nahlásit krádež i na PČR :) ), a nechal si vystavit nový.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Přiznat to nealkoholické pivo nebylo úplně taktické. Mezi 0,40 a 0,34 je rozdíl větší než 10 %, zkouška je nepoužitelná pro prokázání ovlivnění alkoholem, protože nelze vyloučit vliv zbytkového alkoholu v ústní dutině. Orgán PČR je zadržený ŘP povinnen zaslat úřadu ORP bez zbytečného odkladu (§118b odst. 1 ZPPK), což znamená tentýž či nejpozději následující den. Pokud to neudělali, jde o nezákonný zásah. Můžete se domáhat ochrany u soudu, můžete požadovat náhradu vzniklé škody, můžete dát (např. stížností) podnět k prošetření a případnému vyvození odpovědnosti policistů ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Policie ČR mi při dechové zkoušce v Pardubicích naměřila nejprve v 16:20h 0,40 promile a podruhé 16:26h 0,34 promile a zadržela mi ŘP a já jim přiznal, že jsem si dal před hodinou jedno desetistupňové pivo a myslel si, že alkohol je již odbourán.

Zacal bych resit nespravny uredni postup, protoze rozdil je vetsi, jak 10% 0,4-0,04= 0,36 > 0,34 , tedy zkouska neni prukazna.
vice na 6. PRACOVNÍ POSTUP PŘI MĚŘENÍ http://road-fens.cz/wp-content/uploads/cmi-metodika-mereni-alkoholu-v-dechu.pdf -

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

úřednící tohoto města oplývají vysokou zparchantělostí.
Vy tedy nemáte nic podepsané a na magistrát jste "pouze" volal. Bylo by zajímavé zjistit, komu jste se dovolal. Řekl bych, že postup úředníků je zcela cílený a úmyslný. Vy máte problém - nemáte řidičák a ani nevíte co policijéé napsala do úředního záznamu.
Buď policijéé neposlala ŘP, jak uváděl hh dle §118b) - což je dosti na hraně a koleduje si o potíže.
Ale umím si představit, že úředníci tohoto úřadu, kteří věděli, že s měřením jsou v háji, projevili tvůrčí invenci při výkladu §118c a např. připravili váš ŘP na podatelně k vyzvednutí a vám stačí si pro něj dojít.
Vycházejte ze zákona a pošlete jim písemnou výzvu k vydání vašeho ŘP, který vám byl neoprávněně odebrán policií dne 12.5.2017, ačkoliv vám alkohol nebyl prokázán a v souladu se zákonem 361/2000Sb ho předala zmíněnému úřadu. Budete mít jistotu, jak se věci mají.
IP zaznamenána