30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Špinavá hra úřadu (neakceptace Helmuta)  (Přečteno 3087 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Špinavá hra úřadu (neakceptace Helmuta)
« kdy: 06 Června 2017, 07:47:12 »

Chtěl bych se zeptat na váš názor, jak postupovat dále.
Na klasickou výzvu s výpalným jsem udal Helmuta.
Toho teď úřad obeslal dopisem, který si ale nechal vrátit zpět (nebyl vhozen do schránky).
Helmut mi dal plnou moc k nahlédnutí do spisu, dostavil jsem se na úřad, ale úředník mi spis nedal k nahlédnutí, že prý neprobíhá žádné správní řízení a nemůže mi ho ukázat (nahráno na mobil jako video).
Cítím z toho nějaký podraz, určitě to úřad bude chtít hodit na sprdel. U dopisu pro helmuta je nějaké č.j., které je ale odlišné od toho z výzvy s výpalným. Které č.j. mám použít pro přiznání Helmuta nebo je to jedno?
« Poslední změna: 23 Června 2017, 11:16:54 od xmartjan »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Špinavá hra úřadu
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2017, 07:56:48 »

Helmut jim napíše:

Milý orgán,

vy mě psali, ale já nestihl vyzvednout. Vy se asi ptali na ten parking (rychlost, whatever) dne 15.5.2017 16:02 ve vaší díře u hospody, co ja udělal. Já přiznávám že já řídil a já už sypal popel na hlavu u kamaráda.
Já ale moc neumím česky a vaše (nejen) zákony taky hodně debilní, takže já pověřuji zastupováním v případu (zde č.j. z lístečku) můj kamarád:
jméno a adresa provozovatele.

Srdecne vas liba
              Pyrat
« Poslední změna: 06 Června 2017, 07:59:26 od opas »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Špinavá hra úřadu
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2017, 07:58:17 »

dik
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Špinavá hra úřadu
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2017, 08:08:33 »

Helmut mi dal plnou moc k nahlédnutí do spisu, dostavil jsem se na úřad, ale úředník mi spis nedal k nahlédnutí, že prý neprobíhá žádné správní řízení a nemůže mi ho ukázat (nahráno na mobil jako video).
Pokud jste adresátem výpalného, tak jste patrně i provozovatelem a jako takový máte právo na nahlížení do spisu z titulu právního zájmu - § 38(2) SprŘ, že (zatím) neprobíhá řízení není podstatné, ustanovení druhé části SprŘ se použijí přiměřeně i v této fázi.

Ale jinak to je fuk, co je obsahem spisu si lze domyslet, jediná zajímavá věc je konkrétní dokumentace předaná oznamujícím orgánem (tj. nějaké ty fotky, úřední záznamy opičáků, protokoly z radaru ...).
IP zaznamenána