30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost v obci - Helmut neakceptovan  (Přečteno 20874 krát)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #30 kdy: 24 Července 2017, 14:04:39 »

Diky Grave a Opasi, meli jste samozrejme pravdu. Naklusal jsem na urad, nechal se zavest k nadrizenem a ten ani nepip, jen jestli muzu prijit jindy. Kdyz jsem rek, ze ne, vytah spis od sebe (!) ze skrine a dal uz to bylo bez problemu. Zjevne tedy cekali, ze se kouknu jestli mi kecaj, a prijdu.
Ziskal jsem tak kopii spisu a zajimalo by mne, zda je relevantni na zaklade Ev. karty ridice a dotazem na PCR zda neni dotycny v evidenci, postavit tvrzeni o neexistenci Helmuta. Vzdyt kdyz nema cesky ridicak, nemuze mit EK ridice a pokud nic nespachal, nebude ani v evidenci PCR. Nebo ne? Poradite jak to dal navliknout?
Taky jsem v mapce umisteni radaru zaznacil priblizny uhel snimani radaru. Zda se mi to teda o dost vic, nez v manualu uvádených max 22stupnu. Tak nejmin 40 a pokud vezmu v potaz to, ze je vozidlo vyfoceno az za stredovou osou radaru, je uhel spis 45 stupnu. Pokud vezmu udaje z manualu pro Ramer10T, tak by vozidlo melo byt foceno ve stredu paprsku, ktery svira s komunikaci uhel max. 22 stupnu. Takze mereni se mi jevi jako neprukazne. Toto bych taky dal do odvolani.
Nebo mate jeste nekdo dobrej napad?
Dekuji.
« Poslední změna: 24 Července 2017, 14:44:37 od Tomfox »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #31 kdy: 24 Července 2017, 14:41:11 »

Úhel je v pohodě, na tom to nezboříte. Spíš to můžete otočit na tom, že podle manuálu k Ramer 10 by měla být na snímku dopočtená délka vozidla (klidně ten manuál přiložte).

A máte blbě anonymizaci - na snímku z radaru je RZ.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #32 kdy: 24 Července 2017, 14:51:12 »

Diky, opraveno.
To jsem prave myslel. Delka vozidla a z toho vyplyvajici spatny uhel a z toho vyplyvajici zkreslene mereni.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #33 kdy: 24 Července 2017, 14:52:05 »

Ne úhel je ok. Spočítejte si to z poměru relativní šířky a dálky auta na snímku.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #34 kdy: 25 Července 2017, 05:39:14 »

Na fotografie jsem nekoukal, ale úhel kamery je oproti radaru posunut o 3° (je 19°)
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #35 kdy: 25 Července 2017, 08:25:20 »

A to je dovoleno? Ale mozna je, protoze na fotce je vyznacen radiovy svazek. Oni to tak asi maji proto aby to mohlo fotit z obou smeru.
Zatim teda hodlam zpochybnit zastaveni stihani prestupku na zaklade vypisu z EKR a dotazu na policii, chybejici udaj radaru a z toho mozne spatne nastaveni, nebo manipulaci s daty radaru, tudis neplatnost dukazu.
Jeste nekoho napada nejakej vhodnej bod pro odvolani?
Diky.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #36 kdy: 18 Září 2017, 14:31:11 »

Ahoj vsichni,
mam tu dalsi update. Doslo mi rozhodnuti kraje o odvolani a je pro mne docela prekvapive. Cekal jsem, ze jim to shodi na zaklade zpochybneni udaju mereni (chybejici delka vozidla na fotografii z Rameru), ale kraj se s tim vubec nesral a sfouk jim to hned na prvnim bode odvolani, tedy neposkytnuti kopie spisu a casu k vyjadreni. To je pro mne tedy pomerne prekvapive, protoze jsem to tam psal spise jako podpurnou namitku, aby na kraji vedeli, jak se SO1 chova a jak si diktuje co chce, vcetne lzi a vymyslu.
Dle meho se mi tim otevira docela slusne pole pro obranu, protoze mne moc nenapada, co muze SO1 jeste udelat. I kdyz se nejakym rozumnym zpusobem vyporada s tim proc mi nechtela dat spis a cas (kdyz to nejde copy&paste uz vidim jak tam urednice neco smoli z vlastni hlavy), tak pak nastava bod dva, kdy musí nějakým rozumným zpusobem obhajit zastaveni prestupku. Mam na to schovanej peknej rozsudek NSS k dorucovani fikci. SO1 totiz zadal zasilani dokumentu zpet a nikoliv jejich doruceni do schranky po uplynuti doby k vyzvednuti jako obvykle. Pak totiz nelze uplatnit doruceni fikci, protoze se dokumenty vratily uradu.
Na a pak jeste mi stale zbyva bod 3, zpochybneni dukazniho materialu.
Plyne mi z toho, ze na kraji nesedi blbci a dokonce se domnivam, ze obce co si vybudovaly zlaty claimy z rychlostnich pasti, docela dost nesnasej. Hlavne jejich copy&paste metody obhajovani a vyporadani se se vsim.
Myslim, ze se z pozice fifty-fifty zvolna sunu do pole win.
Jestli se nekde krute mylim, vyvedte mne z omylu prosim.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #37 kdy: 18 Září 2017, 15:00:01 »

Hm, je fakt že u nás ve městě s rozšířenou působností dělají na dopravním starý policajti a měštáky nesnáší, ochotně při osobním jednání snižují pokuty na minimum a jednou mi poradili argumentaci, jak se na s 90 km/h na začátku obce měřených za bukem vykroutit zcela bez trestu a odložil to.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #38 kdy: 18 Září 2017, 15:02:04 »

Citace
Mam na to schovanej peknej rozsudek NSS k dorucovani fikci. SO1 totiz zadal zasilani dokumentu zpet a nikoliv jejich doruceni do schranky po uplynuti doby k vyzvednuti jako obvykle. Pak totiz nelze uplatnit doruceni fikci, protoze se dokumenty vratily uradu.
Pozor, tento rozsudek byl překonán rozsudkem rozšířeného senátu. Právní věta: Na uplatnění fikce doručení dle § 24 odst. 1 správního řádu nemá vliv skutečnost, zda po uplynutí úložní doby došlo ke vhození doručované písemnosti do schránky adresáta. Detaily a vazby http://www.nssoud.cz/main2col.aspx?cls=RozsirenySenat&ros_id=233&menu=268.
« Poslední změna: 18 Září 2017, 15:06:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #39 kdy: 18 Září 2017, 15:37:27 »

Ahaaa... :-( Tak to diky Enzyme. No nic snad to vyjde i tak.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #40 kdy: 06 Listopadu 2017, 11:48:12 »

Dobrý den všem,
takže SO1 se rozhodl to nenechat prekludovat, ale ještě se snaží bojovat. Strategie jak se bránit je celkem jasná.
- napadnout dobu od doručení k projednání (2dny), následně vyměření druhého termínu a určení k vyjádření na 3 dny
- neposlání spisu poštou ani Helmutovi, ani mně
- jejich tvrzení o úředních dnech
- materiální znak přestupku
- doplnění manuálu pro Ramer10T
- nastavení přístroje (jsou tam klasicky ADMIN a RADAR ADMIN)

Přesto mám pár otázek, tak kdybyste třeba nějak poradili...

- Je povinnost na oznámení o řidiči vozidla uvádět státní příslušnost? Má cenu teď ještě doplnit nějakou Helmutovu zahraniční adresu?
- Když SO v odůvodnění uvádí, že jsem v dostupné vzdálenosti 20 km, má cenu je nějak prudit s náhradou nákladů? Mám na mysli vyúčtování benzínu + nějaký můj čas co jsem strávil na cestě a focením spisu.
- Vysvětlení materiálního znaku mi taky hlava nebere. Jeho naplnění již samotným vytvořením potenciálně nebezpečné situace?
- Co když má SO opravdu manuál k Rameru10T, kde není délka vozidla taxativně vyjmenována? K jaké verzi manuálu pak bude kraj přihlížet?

No jestli někoho ještě napadne něco výživného do odvolání, budu rád když napíše.
Díky.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #41 kdy: 27 Prosince 2017, 18:27:43 »

Zdravím,
kraj nečekaně podržel SO1 a zamítl mé odvolání. Proti tomuto rozhodnutí prý již není možnost odvolání. Znamená to, že už nemůžu nic dělat? Jak dál? Hodím sem to rozhodnutí kraje jak to zanonymizuju. Jde mi o to, abych neprošvihl nějakou odvolací dobu. Díky za pomoc.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #42 kdy: 27 Prosince 2017, 18:48:45 »

Do dvou měsíců můžete podat správní žalobu, správní poplatek je 3 000 kč
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #43 kdy: 08 Ledna 2018, 12:02:11 »

Tak jsem konečně anonymizoval rozhodnutí kraje. Můžete na to prosím někdo znalej kouknout, jestli má cenu podávat správní žalobu, nebo si to kraj vyargumentoval dostatečně a já jsem prohrál? Moc děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #44 kdy: 13 Února 2018, 11:44:09 »

Takže mi nikdo nic neporadíte? Nikdo kdo by reálně zhodnotil šance pro správní žalobu?

Alespoň si tedy ujasním:
- pro Jihomoravský kraj podavám žalobu k KS Brno, Rooseveltova 648/16?
- stačí to normálně dvojmo poslat na podatelnu?
- následně mne vyzvou k zaplacení poplatku?
- v případě, že KS uzná mé argumenty, koho žádat o vrácení poplatku?

Přece jen ještě jednou poprosím někoho kdo již toto absolvoval, jestli by mi nenastínil moje šance.
Díky.
IP zaznamenána