30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost v obci - Helmut neakceptovan  (Přečteno 20876 krát)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« kdy: 05 Června 2017, 13:25:04 »

Zdravim kolegove motoristi,
tak se nam tu rozmaha jeden nesvar. Urady pouzivaji jedno slovo: VOJEBAT.
Byl jsem zmeren, obeslan. Jako ridice jsem uvedl znameho z Ukrajiny. Ten byl taktez obeslan. I odpovedel uradu, ze v inkriminovanou dobu skutecne vozidlo ridil, nicmene si neni vedom poruseni predpisu a rad by videl spis a dukazy, na zaklade kterych urad obvineni stavi. Dale ticho po pesine.
Ted, cca 1/2 roku po spachani incidentu mi prislo oznameni o spusteni sprdele na mne jako provozovatele vozidla. SO prej ucinil vsechny potrebne kroky a nezjistil skutecnosti oduvodnujici zahajeni rizeni proti urcite osobe.
Postup jasny, zkusim z nich vytahnout kopii spisu, proti rozhodnuti podat odpor a zkusit to rozcupovat pro nekonani SO. Uvazuju spravne ne?
Muzete mi prosim nekdo (asi HH, nebo Opas) pravne vzdelany rict jak napadnout SO pro nicnedelani, popripade za zatajovani dukazu? Nic bych nedal za to, ze komunikace s nejakym ukrosem bude radeji zamlcena a bude receno, ze dotycny nereagoval na vyzvu. Ale to predjimam. Proste mne nasralo jak bohorovne urednice usoudila, ze honit ukrose je zdlouhave, tak to rovnou mrsknout sprdeli na provozovatele. Chtel bych ji to teda dat sezrat.
Zatim postuju oznameni, jak se dostanu ke spisu, nebo dostanu rozhodnuti pridam je sem taky. Uvitam jakykoliv napad jak to tem urednickejm linejm vsim osladit.
Diky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2017, 13:44:48 »

V tuhle chvíli se není moc k čemu vyjadřovat. Ze spisu bude vidět, zda bylo oznámení pyráta kompletní, zda ho úřad obeslal a s jakým výsledkem.
Bohorovnost úřednice neřešte, seká to jak Baťa cvičky a váš případ maximálně hodí bohorovně do koše.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2017, 14:37:03 »

Heh není to náhodou ze Dvora Králové? Řesím naprosto stejný případ :-)
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2017, 15:34:51 »

Nikoliv. Mnou reseny pripad jsou Bucovice. Ale ono to vypada, ze na tento model najizdeji vsechny urady. Prestupek neresit a rovnou to napalit na sprdel provozovatele.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2017, 19:43:50 »

Sice to můžou zkusit rovnou napálit na provozovatele, ale také mohli zkusit obeslat udaného řidiče a vrátilo se jim to - mohli třeba špatně opsat adresu, nebo mohla udělat chybu pošta. To se dozvíte jen ze spisu, nemá smysl nad tím dopředu spekulovat.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2017, 11:43:55 »

Tak Helmut dle popisu se přiznal a tiše doufám, že doporučeně.

Zajistěte si proto podací lístek a číslo zásilky. Na postaonline.cz zjistíte, kdy si úřad zásilku převzal.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2017, 12:35:22 »

Ano priznal se ze inkriminovane vozidlo v inkriminovanou dobu ridil, nicmene chtel videt dukazy na kterych SO stavi. A bylo to samozrejme doporucene. Dal se nic nedelo. Sam jsem zvedavy jak se to vyvrbi. Jak tu procitam forum, tak urady se rozhodly Helmuty ignorovat a mastit to rovnou na sprdele provozovatelu. Jsem zvedav, jestli je nadrizeny organ v tomto podrzi. Viz pripad xmartjan nize. Je to dost podobny.
Dik za tip na overovani zasilek Ceske posty.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2017, 12:57:30 »

Takže stačí porovnat informace od České pošty/podací lístek s obsahem spisu.

Nejsem právník, ale nezařazení dokumentu do spisu, resp. jeho ignorování by mělo mít na sprdel (pro vás) blahodárný vliv.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2017, 11:14:03 »

Měl bych ještě jeden jiný, ale podobný případ...
Na výzvu provozovateli byl napráskán Helmut. Tomu úřad poslal dopis, ale tak, aby se vrátil zpět úřadu. Na to se plně Helmut přiznal a přidal i plnou moc k zastupování podle č.j. a zplnomocnil provozovatele k zastupování před úřadem. Na to úřad znovu odeslal dopis Helmutovi a opět tak, aby se dopis vrátil úřadu...
Poradíte, jestli něco dělat, anebo počkat až na sprdel, což je evidentní snaha úřadu... ?!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2017, 12:11:54 »

xmartjan> Protože Helmut nemá čas se stavit na poštu, předpokládám, že nemá ani čas se zastavit na úřadě. Zajděte tedy na úřad vy a nahlédněte do spisu. Kopii dopisu pak můžete (ale nemusíte) Helmutovi předat.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #10 kdy: 23 Června 2017, 13:29:34 »

A s tím, že pokud dal plnou moc k zastupování, tak by úřad měl obesílat zmocněnce a ne Helmuta.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #11 kdy: 26 Června 2017, 14:53:34 »

Většinou obesílají jak zmocněnce,tak i Helmutha.Alespoň u mne byl postup takový.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #12 kdy: 29 Června 2017, 13:27:22 »

Ahoj vsichni,
tak tu mam maly update. Pozadal jsem o moznost vyjadreni se k podkladum. Jejich urcene ustni projednavani jsem samozrejme nestihl. Neni to v miste myho bydliste a brat si pulden dovolene nebudu. Takze jsem sepsal supliku k vrchnosti:

Žádost o kopii celého spisu

Dle §36 odst. 3 správního řádu bych se chtěl vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí. Z tohoto důvodu žádám o poskytnutí kopie celého spisu a doby k jeho prostudování a vyjádření se k němu. Navrhuji dobu jednoho měsíce od doručení kopie spisu.
Kopii mi prosím pošlete na níže uvedenou adresu.
Díky.


Ze si se mnou vytrou prdel je nasnade. Pripojuji usneseni, kterym mne tak nak posilaj do hajzlu. Kopii samozrejme neposlali.

Co mne zajima, uvitam praktickou zkusenost:
- lze takto, dle mne nesmyslne, urcit 3 dny pro zajisteni si spisu, nastudovani a vyjadreni? Nota bene kdyz to nemam v miste bydliste. Lze to napadnout?

- nezda se mi koser jejich urceni kdy si jako mohu prijit spis ofotit, kdyz maji otviracku
   Pondělí 08:00 - 11:00 12:00 - 17:00
   Úterý 08:00 - 11:00 12:00 - 13:30
   Středa 08:00 - 11:00 12:00 - 17:00
   Čtvrtek 08:00 - 11:00 12:00 - 13:30
   Pátek 08:00 - 11:00 12:00 - 13:30
Mam sto chuti tam dojit neohlasen treba v patek popoledni. Spravni rad prece hovori o povinosti poskytnout spis k nahlednuti a zadnou nutnost predchozi domluvy nespecifikuje. A pokud neukazou, svihnout jim hned podjatost.

- ma cenu se proti tomuto usneseni odvolavat, nebo to nechat bejt, pockat na rozhodnuti a nasledne odpor?
« Poslední změna: 29 Června 2017, 16:03:46 od Tomfox »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #13 kdy: 29 Června 2017, 14:53:04 »

POZOR! Anonymizace je nedůkladná, všechno je k přečtení :-(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #14 kdy: 29 Června 2017, 16:04:10 »

Mam sto chuti tam dojit neohlasen treba v patek popoledni. Spravni rad prece hovori o povinosti poskytnout spis k nahlednuti a zadnou nutnost predchozi domluvy nespecifikuje. A pokud neukazou, svihnout jim hned podjatost.

Podle mně - v pátek v 13:00 dorazit (to je bez diskuzí pracovní doba úřadu) požádat o spis. Vše nahrávat - odmítnutí bude krásný bod do odvolání.
IP zaznamenána