30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování (nejspíš)  (Přečteno 2840 krát)

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Parkování (nejspíš)
« kdy: 03 Února 2020, 11:30:29 »

Zdravím, našel jsem pozdrav od městapa za stěračem, ze zdejšího fóra jsem vyvodil to že nemám na výzvu reagovat,což jsem udělal.

Teď pár věcí kterým moc nerozumím, porušil jsem "prý" z 361/2000 sb. §125c odst. 1, písm. k) "jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona" nevím co si s toho vzít, a za co vlastně jsem pokutován, to že jsem špatně parkoval jsem si vyvodil sám :D takže za co můžu být podle tohoto písmena pokutován?

Bydlím ve městě, které má asi 4500 obyvatel a má vlastní městskou policii, jaká je šance že to nechají být?

Další otázka, pokud se to dostane do další fáze, mám už na ni nějak reagovat, například je rozporovat?

Děkuji za odpovědi a trpělivost.

EDIT: Parkoval jsem v obci na křižovatce "T" v křižovatka je vybavena pacholkama, já parkoval až zaněma.
« Poslední změna: 03 Února 2020, 11:57:35 od Selosta »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2020, 11:57:37 »

Teď pár věcí kterým moc nerozumím, porušil jsem "prý" z 361/2000 sb. §125c odst. 1, písm. k) "jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona" nevím co si s toho vzít, a za co vlastně jsem pokutován, to že jsem špatně parkoval jsem si vyvodil sám :D takže za co můžu být podle tohoto písmena pokutován?

Písmeno k) je tzv. zbytkový přestupek, tzn. přestupek mimo množinu těch skutků, které mají vlastní bod v § 125c. Spadá pod něj i nesprávné parkování.

Bydlím ve městě, které má asi 4500 obyvatel a má vlastní městskou policii, jaká je šance že to nechají být?

To je naprosto nepředvídatelné.

Další otázka, pokud se to dostane do další fáze, mám už na ni nějak reagovat, například je rozporovat?

Další kroky mohou nastat dva:
a) Nějaký přípis od MP (někdy si hrají na předvolání k podání vysvětlení). Ten lze bez následků ignorovat.
b) Výzva k úhradě určené částky od SO. Pokud obec aplikuje tzv. turbomodel, je zpravidla vhodné udat řidiče. Pokud ne, je lepší počkat na výzvu (provozovateli vozidla) k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2020, 12:10:07 »

Posílám i fotku z map, jak a kde jsem parkoval.

Ještě dotaz, je uplná blbost dostavit se na policii a říct jim že přestupek odmítám? nebo vážně radši ignorovat lístek za stěračem?
IP zaznamenána

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2020, 12:13:53 »

Citace
Další kroky mohou nastat dva:
a) Nějaký přípis od MP (někdy si hrají na předvolání k podání vysvětlení). Ten lze bez následků ignorovat.
b) Výzva k úhradě určené částky od SO. Pokud obec aplikuje tzv. turbomodel, je zpravidla vhodné udat řidiče. Pokud ne, je lepší počkat na výzvu (provozovateli vozidla) k podání vysvětlení.

Jak poznám zda obec používá tento turbomodel?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2020, 12:29:35 »

Chodit na MP je čistá ztráta času, ba dokonce je to kontraproduktivní, neboť v mnoha případech tím urychlíte předání věci správnímu orgánu.

Zda obec používá turbomodel, poznáte podle jiných řízení. Většinově už jej ale obce používají, takže je vhodné na výzvu k úhradě určené částky reagovat udáním řidiče. Jinak riskujete, že SO zahájí řízení o přestupku provozovatele, v němž je poměrně nesnadné uspět.
IP zaznamenána

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2020, 12:38:39 »

Chodit na MP je čistá ztráta času, ba dokonce je to kontraproduktivní, neboť v mnoha případech tím urychlíte předání věci správnímu orgánu.

Zda obec používá turbomodel, poznáte podle jiných řízení. Většinově už jej ale obce používají, takže je vhodné na výzvu k úhradě určené částky reagovat udáním řidiče. Jinak riskujete, že SO zahájí řízení o přestupku provozovatele, v němž je poměrně nesnadné uspět.

Takže jen si to shrnu, výzvu ignorovat, pokud pošlou výzvu k úhradě říct že parkoval například bratr nebo otec a nebo mám udat klidně sám sebe?

Ještě jeden dotaz, můžu parkovat na křižovatce "T", kterou jsem zde poslal?
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2020, 12:49:49 »

Osobně se domnívám, že na vyznačeném místě parkovat nelze - pravděpodobně nesplňujete vzdálenost 5 m od hrany křižovatky, pokud by vyšly metry od křižovatky... tak s další velkou pravděpodobností nezůstanou volné 3 m pro každý jízdní pruh ( což nezůstává na skoro každé ulici v ČR tj. nelegálně parkujeme skoro vždy a všude).

Vzdálenosti jen odhaduju dle velikostí aut v okolí, nejedná se o exaktní měření tj. to berte s rezervou ;-)
IP zaznamenána

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2020, 12:52:50 »

Osobně se domnívám, že na vyznačeném místě parkovat nelze - pravděpodobně nesplňujete vzdálenost 5 m od hrany křižovatky, pokud by vyšly metry od křižovatky... tak s další velkou pravděpodobností nezůstanou volné 3 m pro každý jízdní pruh ( což nezůstává na skoro každé ulici v ČR tj. nelegálně parkujeme skoro vždy a všude).

Vzdálenosti jen odhaduju dle velikostí aut v okolí, nejedná se o exaktní měření tj. to berte s rezervou ;-)

5 metrů to opravdu nesplňuje ale měl jsem za to že v obci na křižovatce "T" se parkovat může, "na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace"
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2020, 13:16:41 »

Jenže pokud jste parkoval na místě toho červeného fleku, tak jste parkoval na té vyúsťující komunikaci (svislé nožičce Téčka), nikoli na její protější straně (tedy na horní příčce Téčka), kde to zákon dovoluje.
IP zaznamenána

Selosta

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2020, 14:02:30 »

Děkuji všem za rady a trpělivost. Dovolte mi ještě jeden čistě teoreticky dotaz, kdybych policajtovi řekl, že jsem trpěl nějakou náhlou zdravotní indispozici a nemohl jsem tudíž bezpečně pokračovat v jízdě, (hledat parkovací místo), co by se mohlo teoreticky dál dít?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (nejspíš)
« Odpověď #10 kdy: 03 Února 2020, 15:13:36 »

Tak to policajt předá na úřad. Vysvětlení patří opravdu až úřadu, do té doby nemá smysl.
IP zaznamenána