30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabránenie natáčania TV.  (Přečteno 5833 krát)

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Zabránenie natáčania TV.
« kdy: 31 Května 2017, 17:48:57 »

Dobrý deň, mám zatiaľ hypotetickú otázku. Ide nejak zabrániť tomu, aby TV publikovala záznam mojej osoby?

Konkrétne mi ide hlavne o situáciu, keď ma zastaví PaCH alebo MP a sú prítomní aj pisálci z TV. Tí sa pýtajú samé sugestívne otázky typu: Prečo ste šiel rýchlo? Bolo to nutné? Kam ste sa ponáhľali? Výsledkom celého pikniku je potom veselá reportáž vo večernom spravodajstve a ja nemám záujem hrať tam hlavnú rolu. :o Predpokladám, že sa budú opierať o §89 NOZ. Ide tomu nejak rozumne na mieste zabrániť?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2017, 18:28:22 »

Už se mi to jednou stalo, buzerační kontrolní kontrola se štábem ČT.

Fízl mi ukázal ať zastavím, zastavil jsem asi o 20 metrů dál než chtěl. Stáhnul jsem o tři centimetry okýnko, dal jsem si před xicht desky s papírama a než stihnul cokoliv říct tak řvu na fízla ať jdou s těma kamerama dopr**** že mě to nezajímá že nechci být v televizi že jinak odjíždím, ještě jsem popojel o půl metru dopředu, to samý jsem zopakoval kameramanovi a byl jsem odhodlanej už vystoupit a udělat to samý co Řepka v Teplicích (https://www.youtube.com/watch?v=EntcS634Y4c), přiznám se že jsem byl hodně přehnanej, štáb odešel, já mu dal papíry a na otázky typu: Proč jste jel rychle a podobný k těm ani nedošlo, byly rádi že se mě zbavili.

Tím neříkám že to je ale takto v pořádku ale nevím co jinýho chcete poradit.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2017, 19:24:18 »

Tak tam by neměl být problém zapnout taky kameru na telefonu a zmínit se o tom že nebudete na nic odpovídat a nesouhlasíte se zveřejňováním čehokoliv. Předpokládám že natáčet budou jen lidi co rádi zaplatí cokoliv, třeba že pospíchali pro děti do školky, aby se tomu další ovečky večer u televize vysmáli, ovce sobě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2017, 09:18:17 »

Podle mne by mělo stačit nedat jim souhlas. Respektive, jak píše kolega t4455, vyjádřit nesouhlas s natáčením. Přeci jen tu máme UOOU, ne?
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2017, 09:41:33 »

Ja som vzdy zil v tom, ze vsetky tie reportaze su hrane, minimalne som k tomuto nazoru dospel u reportaze pardubickych idiotov pri odhalovani laserovej rusicky pred x rokmi... Pokial to tak nie je, tak je na mieste otazka, ako je to z pohladu prava. Nesuhlas vyjadrit asi mozete, ale ma to pravny zaklad? Existuje mraky reportazi, kde reporter stoji na ulici, nieco zvatla a okolo kracaju stovky ludi. Alebo rozne tie vyhrotene situacie typu Macura, ked mu strkali kameru az do xichtu a doslo aj na nejake tie stuchance ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2017, 10:10:03 »

Pokud natáčený řidič není třeba hradní protokolář (či obecně politik, celebrita atp.), nedá k té šaškárně souhlas (resp. vyjádří výslovně nesouhlas) a zároveň nelze dovodit skutečný veřejný zájem na vzniku takové reportáže (ve skutečnosti jde jen o snahu o atraktivitu a zacílení na nízké pudy divácké obce), tak je to z pohledu práva vcelku jednoznačné.

Viz např. https://www.uoou.cz/stanovisko-c-5-2009-zverejnovani-osobnich-udaju-v-mediich/d-1517
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2017, 10:47:44 »

Dobrý deň, mám zatiaľ hypotetickú otázku. Ide nejak zabrániť tomu, aby TV publikovala záznam mojej osoby?

Taky můžete jejich otázky ignorovat a říct něco jako..
Ničeho jsem se nedopustil a toto je buzerační kontrola.. proto nebudu vypovídat ani nic podepisovat a budu trvat na správním řízení. Více informací na 30kmh tečka cz

Můžete se spolehnout že to neodvysílají  ;D
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2017, 12:32:51 »

 ;D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2017, 21:33:13 »

Taky můžete jejich otázky ignorovat a říct něco jako..
Ničeho jsem se nedopustil a toto je buzerační kontrola.. proto nebudu vypovídat ani nic podepisovat a budu trvat na správním řízení. Více informací na 30kmh tečka cz

Můžete se spolehnout že to neodvysílají  ;D

Odvysílají, jen vystřihnou že nebude vypovídat a podepisovat a doplní to komentářem že řidiči se čím dál víc vyhýbají přestupkům a využívají mezery v zákoně a proto je potřeba zakázat se jim bránit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2017, 06:33:24 »

Naprosto si to dokážu představit, spolu s tím mít vlastní záznam a ten pak zveřejnit a okomentovat to na pár novinách jak ta televize lže, pak se všichni diví že tomu nikdo nevěří a je třeba přijmout zákon co zreguluje lhaní médií :D Jako co, jsou to pěkní zmrdi, no a proti zmrdovi nejlíp bojovat jeho vlastníma zbraněma, ať si nemyslej, šmejdi…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2017, 14:49:23 »

Ja si bohužiaľ práve dokážem predstaviť situáciu, že to odvisielajú komplet celé pre pobavenie publika s tým, že nebudú očakávať nejakú prípadnú dohru.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2017, 16:59:31 »

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/video-z-nocniho-zatahu-v-centru-prahy-lovili-kuraky-chytili-opilce-32375?seq-no=3&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Tenhle borec na lavičce evidentně taky nesouhlasil s tím aby ho natáčeli, jak říkám, dle mého nestačí to pouze říct, je potřeba si to vynutit.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabránenie natáčania TV.
« Odpověď #12 kdy: 02 Června 2017, 20:24:48 »

Tenhle borec na lavičce evidentně taky nesouhlasil s tím aby ho natáčeli, jak říkám, dle mého nestačí to pouze říct, je potřeba si to vynutit.

Žaloba.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.