30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky  (Přečteno 21294 krát)

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« kdy: 29 Května 2017, 12:15:46 »

Dobrý den,
dnes mi přišla výzva k uhrazení 500korun (změřen usekovým radarem na ulici Ostravská v Hlučíně jel jsem 62 v 50) jenže místo do datovky mi to přišlo poštou, nevím jsetli to hraje roli ale přijde mi to jako pochybení. Měl jsem to po cestě tak jsem na úřad koukl na fotkách jsem já  za volantem i spz auta krásně vidět. Deadhelmut nevím jak řešit když jsem za volantem vidět jak na jevišti.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2017, 12:28:37 »

No, takže úřad už ví že jste to dostal a tedy doručení je platné. O nahlédnutí do spisu sepsali dokument?
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2017, 12:41:44 »

Nesepsali, paní u okýnka se mě zeptala jak se jmenuju našla si mě v sešitu a ukazala snímky na monitoru.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2017, 14:15:48 »

Tak už tam proboha nelezte a zapomeňte, že jste něco dostal.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2017, 17:43:27 »

Tak to že jsem to dostal vědí tak jako tak z toho jak jsem to převzal na poště. Ok, nereaguju a čekám co bude dál.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2017, 18:18:05 »

Doručení úřad má.

Asi zbývá to, co kdysi zmiňoval jkraus - řídil Helmut, jinak chtít znalecký posudek, že jste na snímku opravdu Vy a ať to úřad dokáže.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2017, 22:16:49 »

Tak rozhodně mě nenapadlo, že "přišla mi výzva" mám chápat jako "vyzvedl jsem si to a ukázal občanku"  ::)
Předpokládal jsem, že to po úložní době vrzli do schránky...
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2017, 07:51:51 »

Ale tak to též není marná situace - úřad má za to, že si zákazník přebírá písemnosti zaslané poštou a třeba jej příště nenapadne lustrovat DS, když bude po úložní době vhozeno do schránky.
IP zaznamenána

Pavko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2017, 13:48:49 »

No, podařilo se mi to stejné, bohužel mě pošťačka zcela náhodou chytla doma, na adrese trvalého bydliště se jinak moc nezdržuji. Ostatně, proto jsem i zřídil datovku.

Předpokládám, že je jedno, jestli je auto napsané na mě jako podnikající FO a datovka je "občanská" (podávám přes ni přiznání k DPH, sociálku a vůbec věci spojené s živnosťákem).



IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2017, 13:51:29 »

úplně jedno to není. Pokud je auto na IČO a datovka na FO, tak platí i fikce doručení dopisem, i doručení do DS. Nejblbější možná kombinace. Aspoň posílat můžete zadarmo. To už si rovnou zřiďte druhou DS na PFO.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2017, 17:40:56 »

Souhlas s předřečníkem DS pouze na FO a ne na PFO je opravdu nesmyslně pitomá kombinace.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2020, 07:47:30 »

opas, pk202
Pánové, tou platnou fikcí u DS myslíte automatické "doručení" po deseti dnech, pokud tam něco přijde? Já "řeším" podobný problém, ale auto je na FO. Přišel jen dopis, ten jsem nepřevzal, ale IMO nebyl doručen fikcí, protože mám DS pro FO. Do té nic nepřišlo, kontroloval jsem to několikrát a už jsem se smál... Že bych se pletl?

Píše se o tom např. tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7839.msg85698#msg85698, takže jsem měl za to, že pokud se nezdržuji tam, kam (prý) hodil pošťák něco do schránky po deseti dnech, protože jsem nebyl zastižen, ale zároveň mám DS, kam úřad nic neposlal...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2020, 08:03:32 »

Pokud máte auto psáno na FO (ne na IČO, což by bylo PFO) a DS pro FO, tak je vše v pořádku, dopisy ve schránce můžete ignorovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli zaslana poštou misto datovky
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2020, 10:24:25 »

Vhozené do schránky ano, ale nelze ignorovat ty jejichž doručení jste nějakým způsobem podepsal a pozor na to, že pokud na úřadě nahlédnete do spisu tak máte všechny písemnosti tím datem doručeny.

Jinak platí, že pro OSVČ je při zřízení jen jedné ze schránek velmi problematická situace. Není nejmenší důvod proč si nepořídit obě.
IP zaznamenána