30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Značka "neobjížděj autobus"  (Přečteno 7224 krát)

Tranzer

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Značka "neobjížděj autobus"
« kdy: 26 Května 2017, 13:20:00 »

Ahoj všem,

 rád bych se zeptal, jak je to vlastně s touto značkou?
V seznamu platných dopravních zanček není. Co jsem si na netu dohledal, tak vychází z místní vyhlášky.
To je opravdu možné, aby si magistrát a město tvořil vlastní dopravní značení?

Díky.. :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2017, 13:32:09 »

Jakou značku máte na mysli? Bohužel telepatický nástavec na klobouk mám momentálně v opravě.

Jestli něco takového https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neobj%C3%AD%C5%BEd%C4%9Bj_tramvaj_a_autobus.jpg tak ta ve značkové vyhlášce jde, jedná se o C 14a „jiný příkaz“. Jinak obecně, provádět místní úpravu provozu na PK jinak než dopravními značkami (vycházejícími z vyhlášky, k jejímuž vydání je v ZPPK delegace pro Ministerstvo dopravy) nelze, stejně tak není možné rozhodnutí o umístění DZ jinak než procesy vycházejícími z příslušných zákonů. Např. nedávno ÚS zrušil pokus upravit vjezd na jakousi silnici obecně závaznou vyhláškou (jednalo se o tuším nějakou prdelní obec na Semilsku).
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2017, 16:10:30 »

Jakou značku máte na mysli? Bohužel telepatický nástavec na klobouk mám momentálně v opravě.

Jestli něco takového https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neobj%C3%AD%C5%BEd%C4%9Bj_tramvaj_a_autobus.jpg tak ta ve značkové vyhlášce jde, jedná se o C 14a „jiný příkaz“. Jinak obecně, provádět místní úpravu provozu na PK jinak než dopravními značkami (vycházejícími z vyhlášky, k jejímuž vydání je v ZPPK delegace pro Ministerstvo dopravy) nelze, stejně tak není možné rozhodnutí o umístění DZ jinak než procesy vycházejícími z příslušných zákonů. Např. nedávno ÚS zrušil pokus upravit vjezd na jakousi silnici obecně závaznou vyhláškou (jednalo se o tuším nějakou prdelní obec na Semilsku).

Nedeaří se mi zobrazit Váš odkaz, nicméně možná měl zadavatel na mysli tuto značku
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2017, 16:24:13 »

Odkaz mi připadá funkční, nicméně vkládám jako obrázek. Jestli je daný záměr realizován pomocí C 14a „jiný příkaz“ nebo B 32 „jiný zákaz“ mi v daném případě připadá ekvivalentní (systematicky je asi vhodnější zákaz, protože příkaz něco nedělat není nic jiného než zákaz). Ani z hlediska sankcí není rozdíl, obojí by byl jen zbytkový přestupek (porušení DZ), objíždění stojícího vozidla není předjíždění.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2017, 16:52:11 »

Mates - U plynárny, tam to vymysleli fakt "skvěle"  :x
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2017, 16:54:35 »

t4455: přesně .. několikrát jsem raději šlápl na plyn abych "podjel" bus, který jel už po kolejích, než vjede na zastávku.
Samozřejmě hlavně bezpečnost.
Nicméně jsem se chtěl zeptat na tuto značku. Co když jsem cizinec, který neumí česk ya tedy nerozlíčuju co to po mě vlastně chtějí.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2017, 16:58:11 »

Ano ano a kokůtek v tramvaji nebo v busu hned troubí a zvoní jako kdyby mu patřila celá praha  :D
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Značka "neobjížděj autobus"
« Odpověď #7 kdy: 13 Června 2017, 00:45:52 »

Ano ano a kokůtek v tramvaji nebo v busu hned troubí a zvoní jako kdyby mu patřila celá praha  :D...
¨
.... není to jen Pražský folklór - Brno i Ostrava jsou na tom stejnějc...
IP zaznamenána