30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Evergreen: Kupující nepřepsal auto, je semi-kontaktní, ale neschopný (2017)  (Přečteno 30422 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Mou zkušenost s ouřady přidám asi sem.
Zkusil jsem osobně navštívit odbor dopravy abych si zjistil, jaká vozidla mám na sebe napsána. Nedělají to všude, respektive Praha to dělá jen na Vyšehradě.
Systém je zábavný. Přišel jsem 15 minut před polední pauzou, původně jen na kukačku. Mají "kancelář" jen na značky na přání a výpis dat. Téměř nikdo tam nebyl, tedy jsem si naivně vzal lístek a čekal. Ze 4 okének u jednoho seděl jeden pán co chtěl speciální značky. U informací seděla paní a telefonicky řešila čištění auta. Na zbytek jsem neviděl, nicméně probíhala hlasitá debata o čemsi.
Po chvíli dorazil starší pár, kdy pán zmačkl první tlačítko, které viděl (speciální značky). Sedli si a čekali. Po chvíli se zvedli chtěli nějaké informace. Paní tedy ukončila slibně se rozvíjející hovor o tom, jesli vyčistí i vnitřek vozidla a na dotaz jim oznámila, že mají blbé číslo, že potřebují výpis dat, když chtějí informaci o tom, že pán vlastní vozidlo.
Pán si tedy zmačkl další lístek a čekal. Zatím byl doodbaven pán u okénka a rozsvítilo se další číslo. To, které ml v ruce pán. To špatné. Tak chvilku čekal a pak se zvedl a šel jim říct, že si zmačkl špatné číslo. Jenže u otho okénka nikdo nebyl. tak tam postával až se paní na informacích uvolila ho zeptat co potřebuje. Vysvětlil jim to. V tu chvíli infopaní zareagovala, že ale mají teď oběd od půl 12 do 12. A že teď ten výpis z dat nedostane. Na to jsem zareagoval já s dotazem, jestli to okénko n výpis dat vůbec někdy funguje, protože mám lísteček v ruce 10 minut a nic se celou odbu neděje.
Najdnou zjisili, že ta paní co dělá výpisy je "někde nahoře" a jí "měly zavolat, kdyby něco". Takže jí zavolali.
Přišla paní, kterou práce opravdu bavila. Oznámila mi, že neví jeslti to uvidí, když nemám trvalý pobyt v Praze. Tyhle věci mne vždy pobaví, nebo se IT trochu zabývám a když se odkážu připojit do firmaní sítě odkukoliv, případně když dokáže firma zajistit, že všechny pobočky mají přístup na všechna data, tak úřad by to mohl dokázat také. Každopádně paní řekla, že se podívá a potom prý se ZA KAŽDÉ VOZIDLO PLATÍ 50 KČ. Takže podle otho kolik jich uvidí mi řekna kolik mám zaplatit. To mne dost dostalo. Nicméně verdikt zněl 3. Tak si u automatu zaplaťte 150 a pak přijďte sem. A coink .. volá dalšího. Takže jsem během 3 minut byl připraven s lítkem jít zpat. To už tam seděl pán, se kterým vypisovala formulář na to samé. Pak mu řekl stejnou větu - zaplaťte 50 a přijďte. Pán odešel k automatu. Já předal doklad o zaplacení výpalného a odcházím.
Prošel jsem kolem pána, který dost vyjukaně stál u aotmatu, který nebyl úplně nejsložitější, nicméně chápu, že pán byl zmaten. Takže jsem mu poradil co má kam hodit a co zmačknout a raději odešel. Kdybych řekl co si o paních myslím, asi bych nedostal za svých 150 vůbec nic :-D

Takže pokud chcete vědět jaká vozidla na sebe máte napsaná, jedno auto je prý za 50.

Toliko o průzkumu bojem :D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Patrne je vhodne na uradech zmacknout vsechny moznosti a mit vsechny listecky...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Nestačila by tedy ta informace o počtu? Tedy paní mi řekně, že mám zaplatit za 2 auta a protože vím, že mám dvě auta, tak je jasné, že žádné 3. tam není a můžu bez placení odejít. Ale přiznávám, že jsem nezkoumal v jakém rozsahu a za jakým účelem data potřebujete.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Bohužel si nejsem jist, jestli tam není jedno auto hisotricky. Tedy musím počkat na papír. Nicméně paní mi rovnou oznámila, že pokud neuvidí kolik aut, tak mne jen vyzve k zaplacení poplatku. Tedy čekal jsem, že bude chtít poplatek za to, že se podívala.
Teoreticky by informace o tom, že mám nějaký počet aut stačila, ale paní prostě působila tím, že Ty peníze vybírá pro sebe. Takže varianta bez poplatku nepřicházela v úvahu :D
IP zaznamenána

k2dream

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Děkuji za inspiraci i přiložený judikát - prostuduji ho a případně ho zkusím použít, ovšem nedávám tomu skoro žádnou naději (realisticky), toto bych viděl leda tak na soud...

Kdyby vozidlu náhodou upadly SPZ, bylo by to velmi efektivní, ovšem nový majitel by mi dělal nepříjemnosti, protože by s vozidlem nemohl jezdit, pokud bych k tomu nedal já "svolení" formou vystavení nových značek za ztracené, takže definitivní řešení by to určitě nebylo a konflikt by mohl dosáhnout klidně i fyzické potyčky (kdybych se na něj vybodl), kupujícího tělesný objem je cca. 4x větší než můj, takže radši postupuji opatrně.  :D
Jak to nakonec dopadlo? Jsem ve stejne situaci. Na ten urad z rozsirenou pusobnosti jste sel podle sveho bydliste nebo bydliste noveho majitele?
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Jak to ve výsledku dopadlo?

(asi mě to v dohledné době čeká taky)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Pokud jste v podobné situaci, urychleně aplikujte postup podle § 8a zák. č. 56/2001 Sb. Žádná jiná obrana pro tuto chvíli není - a ačkoliv bude žádost téměř jistě nakonec odmítnuta kvůli absenci evidenční prohlídky, Vy budete mít alespoň něco v ruce.

Více informací naleznete zde.
IP zaznamenána