30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Projednání v nepřítomnosti  (Přečteno 4555 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Projednání v nepřítomnosti
« kdy: 23 Května 2017, 01:16:58 »

§ 74 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích:
Citace
(1) O přestupku koná správní orgán v prvním stupni ústní jednání. V nepřítomnosti obviněného z přestupku lze věc projednat jen tehdy, jestliže odmítne, ač byl řádně předvolán, se k projednání dostavit nebo se nedostaví bez náležité omluvy nebo důležitého důvodu.

Nápad:

Co když se sprostý obviněný dostaví, legitimuje a ihned odejde? V takovém případě IMHO nejsou naplněny podmínky, aby bylo možno věc projednat v jeho nepřítomnosti (dostavil se, neodmítl).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2017, 09:54:50 »

§ 74 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích:
Citace
(1) O přestupku koná správní orgán v prvním stupni ústní jednání. V nepřítomnosti obviněného z přestupku lze věc projednat jen tehdy, jestliže odmítne, ač byl řádně předvolán, se k projednání dostavit nebo se nedostaví bez náležité omluvy nebo důležitého důvodu.

Nápad:

Co když se sprostý obviněný dostaví, legitimuje a ihned odejde? V takovém případě IMHO nejsou naplněny podmínky, aby bylo možno věc projednat v jeho nepřítomnosti (dostavil se, neodmítl).

Jiný nápad - dostavte  v černých brýlích a s bílou holí a na papíře mějte napsáno: "Ráno jsem při vstávání upadl na roh nočního stolku a udeřil jsem se do hlavy. Od té doby v podstatě neslyším a mám problémy s viděním - rozeznávám pouze stíny. Jsem objednán k odbornému vyšetření, ale vědom si své povinnosti dostaviti se k ústnímu jednání, jsem zde. Ukončení ústního jednání mi prosím oznamte poklepáním na paži." Poté si sedněte a již se pouze usmívejte......

Případně po provedení lustrace vaší občanky si odskočte na WC s odkazem na intenzivní nevolnost.... a odejděte. Vraťte se 10 minut před koncem pracovní doby. Jestliže se jedná o velký magistrát, můžete klidně tvrdit, že jste na jednom z WC strávil 7 hodin.....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2017, 21:26:55 »

A když tam maj kamery tak na tom hajzlíku skutečně sedět, že :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2017, 20:01:07 »

Jak to tedy je v takto extremnich pripadech? Plati neco jako zasada zdraveho rozumu, nebo zakon je zakon? Myslim tim, ze rozbalim bivak na hajzliku na magosi abych vyrobil chybu ourady nebo to nahle opusteni po perlustraci. To by bylo brano jako obstrukcni jednani, no ne?
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2017, 17:45:27 »

Nebudem zakladat nove tema skusim to tu.
Zajtra idem na ustne pojednavanie.

Predbiehal som neoznaceny passat, namerana rychlost 115kmh, rychlost passatu bola podla radaru 89kmh.

O tom co bude mam zhruba predstavu, ale neviem jak sa mam ja vyjadrit a ci vobec k tomu jak sa to stalo z mojej strany.
Jaku zvolit vypoved?

1. Auto predomnou slo pomaly predbehol som ho ale som si isty ze som pri tom neprekrocil MPR.

2. Priblizoval som sa k passatu predomnou ktory siel pomalsie a zaroven sa ku mne zo zadu priblizovalo ine rychlo iduce vozidlo, kedze by bolo nebezpecne brzdit a riskovat naraz zozadu alebo riskovat ze ja nedobrzdim, zrychlil som aby som predbehol passat pricom si ale nepamatam aka bola moja rychlost.

3. Navrhy?

Pisane na mobile
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2017, 21:23:56 »

Nebudem zakladat nove tema skusim to tu.

Tak pokud vite dle Vasi kristalove koule, co maji ve spisu, jiste Vam i sdeli, jak dopadnete a strategii.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Projednání v nepřítomnosti
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2017, 21:51:34 »

Nebudem zakladat nove tema skusim to tu.

Tak pokud vite dle Vasi kristalove koule, co maji ve spisu, jiste Vam i sdeli, jak dopadnete a strategii.
Bol som zastaveny a stotozneny po tom ako som ich predbehol, fotku som videl na mieste. V spise je overovaci list oznamenie o priestupku a fotka. Je to na slovensku takze strategiu tu nebudem rozoberat pretozekopec judikatov co su v cr v sr neexistuje a zakony tiez nejsu rovnake.
Predpokladam vinny za kazdych okolnosti a takisto aj na odvolacke tak chcem mat len co najviac veci s ktorymi sa (ne)vysporiadaju  :)

« Poslední změna: 09 Července 2017, 21:54:58 od naftaman »
IP zaznamenána