30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkoholtester  (Přečteno 15003 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Alkoholtester
« kdy: 20 Května 2017, 16:46:16 »

Uvažuji o koupi alkoholtesteru do auta, abych měl před jízdou jistotu a nespoléhal pouze na alkoholkalkulačku na mobilu. Máte nějaké ověřené? Nemám v úmyslu za to dát více jak 2000. Nejlépe nějaký samoregenerační.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2017, 17:08:41 »

Testoval jsem pár el. shitů v ceně do 3000. Nedá se tomu absolutně věřit.
Ten poslední, který jsem úspěšně reklamoval ukazoval do půl flašky nic a po půl flašce (40%) 0,6 promile. Možná jsem ho tím neustálým foukáním chlastu dovniř skolil.
Nevěřím ani Dragerovu detektoru pralinek za řádově 10x víc, proto do něj nefoukám.
To se, dle mého názoru, dá fakt spíš spolehnout na tu karkulačku ;)
« Poslední změna: 20 Května 2017, 17:18:01 od papros »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2017, 23:06:55 »

Uvažuji o koupi alkoholtesteru do auta, abych měl před jízdou jistotu a nespoléhal pouze na alkoholkalkulačku na mobilu. Máte nějaké ověřené? Nemám v úmyslu za to dát více jak 2000. Nejlépe nějaký samoregenerační.

Vtip je v tom, ze i ten fizlovskej drager meri kraviny. Aby zkouska byla prukazna, musi souhlasit vysledek dvou ruznych, na sobe nezavislych zpusobu mereni v ramci jedne zkousky (treba odber krve). Toto fizlovsky drager neumi a je proto oznacovan pouze za orientacni mereni. Skutecne se stava, ze nameri alkohol tam, kde zadny nebyl nebo naopak zmeri mene nez je skutecnost. Proto mnoho lidi odmita rng drager. Myslim si tedy, ze Vas pozadavek splnit nepujde.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2017, 23:40:22 »

Pokud prohledáte fórum, najdete příklad, k čemu může být takový detektor dobrý. To druhé je zábava po vydařené grilovacce. Pak už mne napadá jen mít ho ssebou, když budu cestovat ve Francii, jen si nejsem jistý, jestli nechtějí jednorázově použitelné meraky.

PS. Jeden okolo 2K vlastním, někdy mi to přijde seriózní, v souladu s alkulackou a někdy z toho lezou hrozná hausnumera. Typ mohu doplnit po víkendu.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2017, 00:04:41 »

Alkoholtestery mám dva, jeden asi za 3 litry, s výměnnými náustky a druhý cca za 8 stovek. Naprosto nemohu říci, že by měřily nějaká hausnumera. Mockrát jsem si dělal test, kdy jsem foukal do obou a výsledky se +- shodovaly (rozdíl do 10% max) . Jen ten dražší tester jsem musel nechat během 3 let 2 x překalibrovat. Takže určitě bych tyhle testery nezatracoval a na nějakou kalkulačku odbourávání alkoholu bych se nikdy nespoléhal.
 
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #5 kdy: 21 Května 2017, 00:17:48 »

Alkoholtestery mám dva, jeden asi za 3 litry, s výměnnými náustky a druhý cca za 8 stovek. Naprosto nemohu říci, že by měřily nějaká hausnumera. Mockrát jsem si dělal test, kdy jsem foukal do obou a výsledky se +- shodovaly (rozdíl do 10% max) . Jen ten dražší tester jsem musel nechat během 3 let 2 x překalibrovat. Takže určitě bych tyhle testery nezatracoval a na nějakou kalkulačku odbourávání alkoholu bych se nikdy nespoléhal.
1. zajima nas nejmensi hodnota, kterou umi namerit a prumerna(maximalni) odchylka s kterou meri
2. z hodnot jsou zajimave 0.24, 0.3 a 1 dle pravni kvalifikace
3. to ze 2 testery meri +- stejne neznamena, ze +- stejne nemeri nesmysly a uz vubec to neznamena, ze dalsi 2 alkoholtestry se budou chovat obdobne
4. protoze Vase meridla nejsou pravidelne kalibrovana a patrne nejsou ani dostatecne presna, nelze se na jejich vysledky spolehnout a uspesne argumentovat pred SO/soudem
5. kalkulacka, tabulka  + bezpecny cas odbouravani je rozhodne lepsi nez levne foukatka

Takze je to dobry kseft prodavat nevzdelanym hlupakum (a tim nemyslim Vas) foukatka.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2017, 09:45:09 »

A co ta d-fensova kausa kde rostřelil nějakých 0,3 v krvi a jednu z rolí v odvolání hrála věta "jelikož vlastním komerční dektektor alkoholu a vždy před jízdou kontroluji...."
Nebylo by dobré vlastnit pralinkovač i z tohoto důvodu ?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #7 kdy: 21 Května 2017, 20:04:15 »

Tam muze velmi podobne zafungovat "jelikoz vim, jakou rychlosti muj organismus alkohol odbourava a nemohl jsem se domnivat, ze bych jeste byl alkoholem jakkoliv ovlivnen..".
Samozrejme to ale nemuze zafungovat na pitomce, kteri pri namerenych 0.1 promile priznaji pet panaku, ctyri piva a jeste jointa s babickou..
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2017, 01:06:32 »

A jak jsou na tom s přesností foukátka s tím barevným čímsi, co se používalo kdysi s balonkem? Je to levné a na to, že párkrát do roka by se mi to hodilo.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2017, 07:20:13 »

Jo to celkem funguje. Reaguje to cca od 0,2, při takové hodnotě to zlehka zezelená, nad 0,3 už je to zelené dost :D Je tam ryska 0,3 . Myslím, že určitě lepší jak ty levné foukátka.

Jinak se divím, že se tu moc neveří dragerum , my používáme v práci a už jsme pár lidí vyhodili, ale je fakt, že tam měli víc jak 1 promile. Jinak co půl roku kalibrace + 1x ročně větší revize.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #10 kdy: 29 Května 2017, 10:35:49 »

Foukačka zobrazí i 0.15 (podle fízldrägeru) po jednom gambrihnusu, stačí tím nafoukat ten pytlík dvakrát :)

To měření alkoholu u zaměstnavatele by mě mimochodem do budoucna mohlo taky teoreticky zajímat - dovedu si představit slušnou právní tahanici, kdyby někdo fouknul do laciného chlebodárcova testeru bagatelní hodnotu typu 0.05, na základě toho by dostal padáka .. (v jednom z dávných zaměstnání jsme měli nějakého čínského Altesta, co jsem viděl na Aliexpressu asi za USD 20, takže bych ho považoval asi spíš za generátor náhodných čísel beroucí entropii z okolního ovzduší)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #11 kdy: 29 Května 2017, 14:49:09 »

Foukačka zobrazí i 0.15 (podle fízldrägeru) po jednom gambrihnusu, stačí tím nafoukat ten pytlík dvakrát :)

To měření alkoholu u zaměstnavatele by mě mimochodem do budoucna mohlo taky teoreticky zajímat - dovedu si představit slušnou právní tahanici, kdyby někdo fouknul do laciného chlebodárcova testeru bagatelní hodnotu typu 0.05, na základě toho by dostal padáka .. (v jednom z dávných zaměstnání jsme měli nějakého čínského Altesta, co jsem viděl na Aliexpressu asi za USD 20, takže bych ho považoval asi spíš za generátor náhodných čísel beroucí entropii z okolního ovzduší)

https://www.mesec.cz/clanky/zbytkovy-alkohol-v-krvi-neni-duvodem-k-vypovedi-rekl-soud/
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2017, 23:22:08 »

...

Kdysi dávno jsem pracoval v elektru a bývalý kolega přišel do práce pod vlivem, sám si vytáhl z regálu ze zvědavosti pralinkometr a ten mu ukázal 0,00 ... no docela ho to nasralo.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #13 kdy: 03 Června 2017, 13:13:45 »

Foukačka zobrazí i 0.15 (podle fízldrägeru) po jednom gambrihnusu, stačí tím nafoukat ten pytlík dvakrát :)
Okey, ale já si s tím nechci hrát a testovat hranice nebo přesnost. ;D Budou různý fesťáky, párty a než vyhazovat tisíce za generátor náhodnch čísel, koupím si za 2 kila 10 trubiček, co detekují od 0,2.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkoholtester
« Odpověď #14 kdy: 03 Června 2017, 13:56:28 »

Okey, ale já si s tím nechci hrát a testovat hranice nebo přesnost. ;D Budou různý fesťáky, párty a než vyhazovat tisíce za generátor náhodnch čísel, koupím si za 2 kila 10 trubiček, co detekují od 0,2.
Hrat si nemusite,  jak  budete vedet kolik vlastne mate?
Treba to detekuje 0.2 ±0.2, tak to mate treba 0, nebo 0.4. Tak spolehlivou informaci Vam za 30 Kc dam pres telefon taky...

Mimo to bych se divil u trubicek s tak nizkou hladinou 0,2 , obvykle byvaly kolem 0.8 vice. Kdyby neco prukazneho bylo, tak kvuli cene a kalibracim to fizlove uz davno maji.

Ale tak hlavne: Mamo mame trubicku!

PS: jeste k tomu mereni na pracovisti http://www.bozpinfo.cz/alkohol-na-pracovisti-0
« Poslední změna: 03 Června 2017, 18:03:57 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin