30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL rychlost (Helmut selhal)-zadost o spis InfZ ignorovana - dokaz.mimoustne  (Přečteno 6205 krát)

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Zdravim reformatory!

Kratce uvedu o co jde: 65km v obci - automatizovane rizeni (neprustrelne), vyzva, naprasen Helmut v rozvojove zemi (kde na ty samy adrese nahodou bydli Helmutuv obchodni partner, coz je muj kamarad), Helmut selhal = dopis "nedostal" (mohla selhat posta, co ja vim - viz dale), oni platebni rozkaz, ja odpor (bez udani duvodu), SPRDEL.

Mezitim jsem se odstehoval do zahranici (daleko od EU). Podle InfZ zakona jsem datovou schrankou zazadal o kopii kompletniho spisu (ze nejsem a nemuzu byt v CR pro osobni nahlidnuti do spisu jsem jim samozrejme nepsal - setrim si munici):
Prisla mimozni odpoved z jejich pravniho odboru:
"Podle judikatury jsou žádosti o poskytnutí kopie celého správního spisu požadavkem, který odpovídá nahlížení do spisu podle §38 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád v platném znění. Proto je nutné takovou žádost vyřídit přímo odborem ODP a to tak, že Vám jako účastníkovi řízení umožní ve smyslu §38 SŘ do spisu nahlédnout a pořídit si výpisy. Vaše žádost bude tedy neprodleně předána
příslušnému odboru k vyřízení."

Zadna jina odpoved mi ve lhute 30 dni neprisla, proste se na me vysrali!! Viz dale:

Misto toho priblizne v tom tydnu, kdy meli limit odpovedet na zadost o spis podle InfZ, prisel dopis, kerej se nejmenuje nijak, a zacina soupisem 3 svych casti:
1) Vyrozumění o pokračování správního řízení po podaném odporu proti příkazu
2) Vyrozumění o provedení důkazů mimo ústní jednání
3) Poučení o možnosti vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí

1) To je jediny jasny:
"Blabla. Svým jednáním nezjištěný řidič uvedeného vozidla porušil ustanovení § 18 odst. 4 zákona o silničním provozu, kdy porušení povinností řidiče vykazuje znaky přestupku podle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 zákona o silničním provozu."

Prekvapil me hlavne bod 2).
Celou dobu jsem na zaklade info zde z fora cekal, ze bude ustni jednani (a bude konflikt, protoze jsem mimo CR a fakt tam na to nepoletim). Misto toho pisou - redakcne kratim:
"Vyrozumivam vas, ze dne 2x.5.2017 bude spravni organ pani xy provádět dokazování mimo ústní jednání listinami:
- oznámení o přestupku v dopravě (automatizované měření)
- fotografická dokumentace
- výpis z karty vozidla

"3) Po provedení důkazu mimo ústní jednání bude mít správní orgán shromážděny všechny podklady pro vydání rozhodnutí. V souladu s ustanovením § 36 odst. 3 správního řádu máte možnost před vydáním rozhodnutí se k podkladům rozhodnutí vyjádřit. Podle ustanovení § 36 správního řádu jste oprávněn navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí a vyjádřit v řízení své stanovisko. Dále máte, dle § 38 odst. 1 správního řádu jako účastník řízení, právo nahlížet do spisu a činit si výpisy, či pořídit kopie spisu nebo jeho části v souladu s ustanovením § 38 odst. 4 správního řádu. K využití práva na vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí podle ustanovení § 36 odst. 3 správního řádu Vám stanovuji lhůtu 5 pracovních dnů ode dne provedení důkazů mimo ústní jednání, nejpozději však do dne 30.05.2017 včetně. Vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí můžete písemně, v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem, popřípadě ústně do protokolu, kdy se můžete dostavit na hlavní budovu Městského úřadu. blabla
Nedojde-li v uvedené lhůtě z Vaší strany k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí, bude bráno za to, že se tohoto práva vzdáváte a nechcete se vyjadřovat. Po uplynutí lhůty k vyjádření se k podkladům rozhodnutí bude ve věci vydáno rozhodnutí."

Co vas na todle tema napada? Mam tu dva aspekty k probrani:

a) Neposkytnuti spisu podle InfZ
Rikam si, ze je nebudu s tou zadosti podle InfZ urgovat, ze si to necham jako munici do odvolani. Ted jsem ale dostal neprijemnej pocit, ze prestoze cislama jednacima atp. to nesedi, ale ze oni povazujou ten svuj dopis s bodama 1+2+3 za odpoved na mou zadost podle InfZ.
Ciste mi jde o to, ze v odvolani muzu tvrdit, ze mi odmitli zakonne pravo na poskytnuti kopie spisu podle InfZ. A ze tim padem jsem se nemohl se spisem ani seznamit, natoz se k nemu vyjadrit, neb jsem trvale v zahranici (a k tomu prilozim prikaz k nastupu do zahranici a jednosmernou letenku, kterou jsem od zamestnavatele dostal).

b) Problem s dorucenim Helmutovi = obsah spisu
Dalsi aspekt je to, co se stalo na poste v rozvojove zemi (napraskal jsem mistniho "Jana Novaka", realna adresa a realnej byt, vymyslenej dat.narozeni). S postakem/recepci bylo domluveno, ze to normalne doruci. Co se stalo nevim, ale organ psal ve SPRDELi:
"Na základě sdělení osoby řidiče uvedeného vozidla, byla správním orgánem provedena kontrola v systému ISZR (Informační systém základních registrů), kde nebyla tato osoba (tj. Helmut) dle uvedených údajů zjištěna ani nalezena."  Koment: pochybuju ze v ty zemi maj nakej zakladni registr
"Přesto správní orgán prováděl nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku, a tedy vyzval" Helmatu k vyjadreni.
"V daném případě se ovšem jmenovanému řidiči Helmutovi nepodařilo doručit na adresu trvalého bydliště. Písemnost se vrátila zpět na adresu správního orgánu odboru dopravy jako nedoručitelná, po uplynutí maximální doby uložení, tj. 10 dní ode dne kdy byla připravena k vyzvednutí.
Správnímu orgánu se dále nepodařilo v dostupných databázích zjistit jinou kontaktní adresu, a tak se držel přesného podání vysvětlení od provozovatele vozidla. Tato předběžná informace však následně nebyla potvrzena samotným údajným řidičem tohoto vozidla.“

Jasne, co presne se stalo a nezafungovalo se asi nedozvim. Nemyslim si, ze blafujou. Asi to nejak podlozeny mit budou a mozna ze rozvojova zeme zafungovala lip, nez jsem si myslel (tj. ze organ ma na me v ruce klacek). Sice jsem jim tam psal, ze at me kontaktujou, pokud budou mit problem ho zastihnout (a at nepisou cesky ani anglicky, ze mluvi jen svetovou reci xy a svetovou reci yz), coz muzu pripadne pouzit ke svemu prilepseni – byt bude asi jen opticke.

A ted to hlavni: byl jsem v kontaktu se spolureformatorem zde z fora, ze by se mi tam stavil a spis mi ofotil. Prijde mi ale, ze bych si tim vyrazil munici viz muj bod a)  coz mi prijde jako potencialni win.

Zaroven muzu zpochybnovat doruceni. A tvrdit, ze me meli kontaktovat, ze bych jim dal email.

Co myslite? Jaky postup zvolit?
Urgovat zadost o spis podle InfZ nebo ne?
Stezovat si pro neposkytnuti spisu nekam/kam?
Ziskat kopii spisu na zaklade plne moci od kolegy z fora nebo ne? Muzu mi to potencialne nabit, ale spali mi to munici viz muj bod a).
Zkusit jediny vystrel? Tj. az vydaj rozhodnuti tak se odvolat a tam najmenovat vse vyse uvedene (poruseni zakona = ignorovani zadosti o spis dle InfZ; zpochybneni doruceni; vypichnuti ze jsem jim nabizel pomoc; Helmut mi emailem tvrdi, ze mu nikdy nic neprislo)?

Diky za postrehy!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Napiste, ze nerozumite tomu, co chteji. Bud budou shromazdovat podklady a az je budou mit, tak provedou dokazovani. Nebo uz dokazovani provadeli a ted se mate vyjadrit k podkladum pro vydani rozhodnuti. Nemuzou vyzvat k obojimu zaroven, protoze si to navzajem odporuje.

At provedou dokazovani bez vas. Zazadejte o kopii spisu podle spravniho radu s tim, ze bydlite v cizine a kupovat si letenku nedava smysl, kdyz to muzou poslat.

Dale na lhutu k vyjadreni na 10 dnu po doruceni kopie spisu.

Ustni jednani ve sprdeli neni, to je ok. Nejede se podle PresZ, ale podle SprR.

Pokud spis neposlou, vzhledem k bydlisti v v cizine je slusna sance, ze prostrelite zasilani spisu podle SprR.

Podle InfZ to nema smysl resit, to nema se sprdeli nic spolecneho, je to jine rizeni.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil

Vypadá to na stejný postup co zkusili na mně : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2162.0
Prostě žádný dopis neposlali, jen zkontrolovali, zda Helmut svůj pobyt v ČR nahlásil. 
IP zaznamenána

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Napiste, ze nerozumite tomu, co chteji. Bud budou shromazdovat podklady a az je budou mit, tak provedou dokazovani. Nebo uz dokazovani provadeli a ted se mate vyjadrit k podkladum pro vydani rozhodnuti. Nemuzou vyzvat k obojimu zaroven, protoze si to navzajem odporuje.

At provedou dokazovani bez vas. Zazadejte o kopii spisu podle spravniho radu s tim, ze bydlite v cizine a kupovat si letenku nedava smysl, kdyz to muzou poslat.

Dale na lhutu k vyjadreni na 10 dnu po doruceni kopie spisu.

Ustni jednani ve sprdeli neni, to je ok. Nejede se podle PresZ, ale podle SprR.

Pokud spis neposlou, vzhledem k bydlisti v v cizine je slusna sance, ze prostrelite zasilani spisu podle SprR.

Podle InfZ to nema smysl resit, to nema se sprdeli nic spolecneho, je to jine rizeni.

Jako chapu, kam ti mirite, ale neprijde mi to vadny postup, ktery by slo napadnout. Rikate napsat "ze nechapu co chteji". Oni ale nic nechteji. Pouze me informuji, ze
1. onoho dne budou provadet dokazovani mimo ustni jednani (pisou kdy a kde), tj. jako podklad pro rozhodnuti budou konstatovat, ze se skutek opravdu stal... a informuji me o tom, ze se tak stane.. rychlym googlem na NSS se domnivam, ze to je z obavy, aby nasledny rozhodnuti nebylo mozno oznacit za nezakonne - viz treti odstavec: https://www.judikaty.info/cz/search/?from_prediction=1&q=Prov%C3%A1d%C4%9Bn%C3%AD+d%C5%AFkaz%C5%AF+mimo+%C3%BAstn%C3%AD+jedn%C3%A1n%C3%AD&db=nsscr&mode=PHRASE&qplus%5B%5D=&qplus%5B%5D=&qminus%5B%5D=&qminus%5B%5D=&fDateFrom=&fDateTo=&fCatalogNr=&fForm=&fOprava=&fPrejudktr=&fPublicated=&fActors=&fMethod=&fVec=&fCisloOrganu=&qminus%5B%5D=&qplus%5B%5D=&qparagraf=

2. no a dale uvadej, ze se muzu PRED VYDANIM ROZHODNUTI vyjadrit (tj.navrhovat jine dukazy atp.) - "jste oprávněn navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí... ...K využití práva na vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí podle ustanovení § 36 odst. 3 správního řádu Vám stanovuji lhůtu 5 pracovních dnů ode dne provedení důkazů mimo ústní jednání, nejpozději však do dne 30.05.2017 včetně."

Pri vsi ucte k Vasim hvezdickam, jedine co tyto dva body rikaji, ze se to cele blizi k finale, a ze s k tomu muzu vyjadrit (a ze se muzu osobne stavit podivat do spisu).

Ze zadost podle InfZ s tim neni nic spolecnyho je jasne. Po precteni clanku "Vzdálený přístup k obsahu správního spisu" na epravo.cz je mi jasny, ze cesta kupredu by byvala byla podle InfZ zadat o konkretni dokumenty a ne cely spis. Jenze k tomu jaksi nemohlo dojit, protoze mi nikdy radne neodepsali. Budu podavat stiznost, ale to uz je mi ted houby platbe - je ti jiny proces.

Podle SprR vypada zaslani neprustrelne (coz vim od pocatku a proto jsem zvolil cestu InfZ, kde je vyssi sance na uspech). V textu zakona proste neni opora pro to, aby mi kopii spisu zaslali. To ostatne hned v uvodu konstatuje vyse zmineny clanek na epravo.cz. Asi by to byla zajimava cesta k NSS - ze stat, kterej ma prostedky mi do zahranici kopii poslat (a bezne tak cini u jinejch dokumentu = InfZ) a mi timto schvalne odpira pravo na obeznameni se s obsahem spisu a tedy i ucinnou obranu. Az na to, ze jsem ABSOLUTNI zelenac..

Ted me napadla zajimava vec. Pokutu po rozhodnuti zaplati (samozrejme az vycerpam vsechny bojove prostredky) a nasledne se zalobou domahat skody, ktera mi porusenim InfZ zakona prokazatelne vznikla.


Vypadá to na stejný postup co zkusili na mně : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2162.0
Prostě žádný dopis neposlali, jen zkontrolovali, zda Helmut svůj pobyt v ČR nahlásil.

v reakci na bonzuti = zahajeni SPRDELe ale jasne pisi "V daném případě se ovšem jmenovanému řidiči Helmutovi nepodařilo doručit na adresu trvalého bydliště. Písemnost se vrátila zpět na adresu správního orgánu odboru dopravy jako nedoručitelná, po uplynutí maximální doby uložení, tj. 10 dní ode dne kdy byla připravena k vyzvednutí."
tj. rozhodne to neni to same, co jste zazil Vy - mimochodem dost sila, s tou presumpci, ze lzete a vymyslite si

to mi ted vnuklo myslenku, ze i ja bych mohl pouzit presumpci lhani, ovsem na druhe strane, a tvrdit, ze se o doruceni dostatecne nepokusili, protoze Helmut na dopis cekal a zadny mu nikdy neprisel, a ze mi odmitaji prokazat, ze toto tvrzeni neni smyslene.. ano, placam a varim z vody, protoze munice kde nic tu nic!


NAPADA NEKOHO JESTE NECO?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Vy nechapete, kam mirim ja.

Pokud to dopisem o zmatecnosti posunete o pak tydnu, tak 1.7. nabyde platnosti novy PreZ a vypukne legrace.
IP zaznamenána

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Vy nechapete, kam mirim ja.

Pokud to dopisem o zmatecnosti posunete o pak tydnu, tak 1.7. nabyde platnosti novy PreZ a vypukne legrace.

Ano, tak to jsem Vas opravdu nepochopil. Jaky tedy bude mit novy PreZ vliv na mou bezici SPRDEL?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Novy PresZ vyzaduje zavineni. Uz to tu je reseno, nechce se mi to prepisovat.
IP zaznamenána

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

kratky update: podal jsem stiznost na kraj, ze se na me mestky urad zcela vysral s odpovedi na mou zadost o spis dle InfZ. kraj prikazal mestu (pravnimu odboru - ne dopravnimu kam jsem puvodne psal) mi spis poskytnout. ten onu sluzbu nabidl za neodolatelnych 45 Kc ;)

protoze je to ale proces mimo SPRDEL, a ja psal zdrzovaci dopis (viz rady vyse) ohledne proceduralni nejasnosti, zazadal o zaslani spisu "znova" i v ramci SPRDEL (nebot jsem prokazatelne v zahranici) a zadal jsem o 10 dni na prostudovani az to poslou. mesto mi napsalo, ze dokazovani uz problehlo a ze se tedy muzu vyjadrit -> poslalo mi spis, zadarmo, ale kurvy mi dali jen 5 dni na vyjadreni misto 10 co jsem zadal. tou dobou jsem ale za 2 dny odletal na dovolenou a nestihl jsem reagovat - docela me svine vytocili, kdyz 2 mesice cekam jestli/kdy mi to zaslou a pak to z nich nasilim vyrazim a oni mi na reakci daj 5 dni.

ted jsem si vsimnul, ze proti tomuto "rozhodnuti" ze mam na vyjadreni 5 dni, se muzu do 15 dnu odvolat na kraj. a ted dotaz - je lepsi:
1. odvolat, dokazat ze jsem byl na dovoleny, a chtit, at kraj prikaze mestu at mi prodlouzej lhutu na prostudovani spisu? to by znamenalo, ze vlastni "prvoinstancni" rozseknuti SPRDELE bude az po 1.7. coz mi otevira cestu z opratky?
nebo
2. nechat to bejt, pockat ted na rozhodnuti, kery behem par dni prijde (pocitam s datem max 30.6.) a odvolat se az nasledne se vsemi duvody, kery mam? teda duvodu bohuzel moc neni (selhal Helmut, razitko z posty v rozvojovy zemi moc citelny neni, ale ze se to vratilo jako nedorucitelny je vsem i me jasny): jedine snad ze me nenechali poradne vyjadrit..

diky za nazory!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Odvolat se až následně.. navíc když jste část lhůty byl doma tak argument s dovolenou neprojde..

Bonus level by byl jim poslat poslední den lhůty vyjádření poštou z dovolené.. nejlepší když by to byla nějaká země odkud jde pošta dlouho  :)
IP zaznamenána

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

tak jsem se ve lhute onech 5 dnu nevyjadril (z duvodu odjezdu na dovolenou) a prislo mi rozhodnuti, kde neni nic prekvapiveho: "pan xy tak porušil ustanovení § 10 odst. 3 zákona o silničním provozu, které uvádí „Provozovatel vozidla zajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.“

..tj. nedodrzel jsem, aby moje auto rizene Helmutem jelo v obci normalne..

jedine co me v rozhodnuti zarazilo, ze efektne zamlzili, ze jsem jim psal zadost o spis podle InfZ, na ktery mi vubec neodpovedeli, a ze jsem na ne kvuli tomu podal i stiznost na kraj. to je jedina munice na odvolani, jinak vubec nic!! :((

rozhodnuti ma ovsem datum 12.7. (tj. nestihli to do 30.6.). muze mi prosim nekdo rict, jestli na to tento pripad ma nejaky vliv novy PreZ a pripadne me i nasmerovat?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL rychlost (Helmut selhal)-zadost o spis InfZ ignorovana - dokaz.mimoustne
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2017, 16:06:49 »

jedine co me v rozhodnuti zarazilo, ze efektne zamlzili, ze jsem jim psal zadost o spis podle InfZ, na ktery mi vubec neodpovedeli, a ze jsem na ne kvuli tomu podal i stiznost na kraj. to je jedina munice na odvolani, jinak vubec nic!! :( (

No to nezamžili. Žádost o spis podle INF je zcela jiné řízení a formálně s Vaší sprdelí vůbec nesouvisí a nemá na ní sebemenší vliv.
IP zaznamenána