30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu  (Přečteno 6834 krát)

chieftain

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

dnes jsem se setkal s klasickou výzvou provozovateli motorového vozidla k uhrazení stanovené částky (800Kč).

Skutkový stav je takový, že automatizovaným měřícím zařízením bylo zjištěno, že řidič vozidla jel rychlostí 64 km/h tam, kde je povoleno jet 50 km/h (obec).

Dále je ve výzvě uvedeno, že uvedené jednání vykazuje znaky přestupku dle par. 125c/1/f, kdy řidič vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více.

Správní orgán tedy pokutuje něco, co nebylo vůbec spácháno, jelikož řidič vozidla se dopustil přestupku překročení nejvyšší dovolené rychlosti v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1. (Řidič vozidla nejel více, než 70 kmh/h, pouze 64). Mám tedy za to, že správní orgán špatně kvalifikoval daný přestupek.

Dá se na tomto postavit kompletní obrana proti výzvě, popřípadě následujícímu správnímu řízení? A jaký by měl být tedy postup?

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2015, 00:37:48 »

Vzhledem k tomu, že tam bude i zdůvodnění výše odpustku, tak máte šanci to po upozornění srazit na 500-600,- Kč.
Nezákonnost výzvy to nezakládá, protože se to prostě jenom opraví a ten přestupek tam stále je.
Ale můžete si užít trochu humoru a odepsat jim jejich zmrdštinou ve smyslu ...
Vaši výzvu k úhradě určené částky...blabla...ZAMÍTÁM, pro zjevný rozpor mezi nalezeným a posuzovaným skutkem.... 
IP zaznamenána

chieftain

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2015, 09:53:25 »

Díky, to určitě zkusím. Dále jsem přemýšlel o využití Helmuta  s doručovací adresou v čechách, jelikož jsem sehnal člověka, se kterým to budu moci zprocesovat. Tím, že jim v první fázi napíšu, že zamítám, nezříkám se tím možnosti nabonzovat za přestupek někoho jiného poté, co mi přijde opravená výzva? Jestli teda přijde...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2015, 11:13:00 »

Řízení o přestupku Vašeho auta ještě nezačalo, protože zatím tam psali o přestupku úplně jiném. Stejné jako by Vám poslali výzvu za parkování, tak by se Vám to také nechtělo platit.
IP zaznamenána

chieftain

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #4 kdy: 22 Srpna 2015, 11:36:23 »

A nebylo by teda z hlediska efektivity nejvhodnější nedělat nic, čekat až výzva přejde do správního deliktu a dostanu pokutu příkazem, který bych poté prohlásit za nicotný, protože, jak jste sám řekl, řízení o přestupku mého auta ještě nezačalo, protože zatím tam psali o přestupku úplně jiném?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #5 kdy: 22 Srpna 2015, 18:57:20 »

Nevím.
Ta právní kvalifikace je v pořádku (znaky přestupku dle par. 125c/1/f ... http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-4.html ), ten další text bude považován za chybu, která nemá vliv na správnost zahájení řízení pouze na jeho ocenění.
Takže to, že provozovatel nekomunikuje kvůli chybě v textu nebude bráno jako natolik závažná vada v řízení, že by to mělo vliv na další rozhodnutí orgánu (zabalí to do formulací, že stejně by nekomunikoval i kdyby to bylo správně).  Pokud to má být řešeno Helmutem, tak na nějakém přecenění tolik nezáleží a vždy je možno uplatnitnit až v odovolání. 
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2015, 21:42:41 »

Ovšem pokud by to oddůvodnili „že stejně by nekomunikoval i kdyby to bylo správně“, pak by se jim to úspěšně rozstřelilo v odvolání jako neprozkoumatelné tvrzení.
IP zaznamenána

chieftain

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #7 kdy: 23 Srpna 2015, 16:19:01 »

Tudíž tudy cesta zřejmě nevede... Nyní tedy nabonzuji fiktivní osobu se sídlem v ČR, v sídle bude označená poštovní schránka této osoby. Po převzetí oznámení fiktivní osoba pošle úřadu vyrozumění, že daný skutek spáchala, úřad mu uloží sankci, kterou sice doručí jak fyzicky, tak případně fikcí, jenže tato osoba je už dávno v zahraničí. O přestupku je rozhodnuto a já, jako původní pachatel, jsem mimo.

Nicméně, co když v případě, že úřad toto vše zprocesuje a zjistí, že osoba je již v zahraničí a nelze sankci fakticky vykonat, neobrátí se poté znovu na mě a neuloží mi opět sankci jakožto provozovateli vozidla?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávná kvalifikace přestupku ze strany správního orgánu
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2015, 17:57:37 »

Tudíž tudy cesta zřejmě nevede... Nyní tedy nabonzuji fiktivní osobu se sídlem v ČR, v sídle bude označená poštovní schránka této osoby. Po převzetí oznámení fiktivní osoba pošle úřadu vyrozumění, že daný skutek spáchala, úřad mu uloží sankci, kterou sice doručí jak fyzicky, tak případně fikcí, jenže tato osoba je už dávno v zahraničí. O přestupku je rozhodnuto a já, jako původní pachatel, jsem mimo.

Nicméně, co když v případě, že úřad toto vše zprocesuje a zjistí, že osoba je již v zahraničí a nelze sankci fakticky vykonat, neobrátí se poté znovu na mě a neuloží mi opět sankci jakožto provozovateli vozidla?

No v tom je právě ta krása, úřad odsoudí za smrtící přestupek fiktivní osobu a n vás může leda tak zapomenout, pokud má pachatele který se navíc přiznal a má pravomocné rozhodnutí, výběr peněz je jen jeho boj :) A sprdel samozřejmě nemůže znovu začít jen tak protože se mu chce
IP zaznamenána