30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hasiči zatroubili na agresivního řidiče porsche. Ten za to vybrzdil jejich čtrná  (Přečteno 13349 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Pro mne je to opět potvrzením toho, že pokud se setkají dva dementi, pak je zaděláno na průser i v situaci kdy jde v zásadě wo howno.
Situace první : hasič=dement, poršák=normální : poršák předjede hasiče - ten dementně zatroubí - poršák se pohledem do zpětného zrcátka přesvědčí, že jde o howno a jede v klidu dál domů.
Situace druhá : hasič=normální, poršák=dement/normální : poršák předjede hasiče - ten si pod vousy řekne "měls to vo fous frajere" - a oba jedou v  klidu dál.
Situace třetí : hasič=dement, poršák=dement : tu máme popsánu v článku a zachycenu na videu.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Jednou jsem "opatrne vybrzdoval" s vystraznymi svetly, klaksonem TIR - tekla mu nafta z nadrze po litrech... nepochopil, tak jsem to zabalil a jel, pote patrne pochopil - brzdil.

Myslim, ze takovou hloupost uz nezopakuji, jeste me bude nekdo popotahovat za vybrzdovani - pripadne me sejme, protoze misto na cestu kouka na TV.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World

Mě v jednom zúžení na D1 kamion vybrzdil, a sem za to rád; z dálky viděl, že v mým pruhu bylo nějaký kolo nebo co, tak to odnes mimo vozovku. Kdybych do toho tam najel, tak už tu možná nejsem, nebyly tam kužely, ale svodidlová zídka. Vidět to bylo hovno, uhnout nešlo a ubrzdit bych to taky nemusel stihnout ani z těch ~80.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Jak by pak vypadalo hodnoceni situace ctvrte a to ze hasic tu kravu proste nestihne zabrzdit?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Jak by pak vypadalo hodnoceni situace ctvrte a to ze hasic tu kravu proste nestihne zabrzdit?

Jel tak 30-40kmh max. Kolize v podstatě vyloučená, osobák by popř. popojel. 4. situace nastat nemohla, resp. mohla nastat 5. kdy by cisterna Porsche záměrně nabořila.
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Papros: Díky za pobavení   :D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Šplouchající poloprázdná cisterna je lahůdka nejen v zatáčkách, ale i při brzdění. Kdo dokáže poznat zda je to cisterna, nebo vercajkový vůz?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Pozná se to podle označení, poloprázdná jezdit nesmí. Musí být vždy prázdná nebo plná. Jinak ji v pohodě ta voda přetočí na bok. Vždy se musí co nejblíže od místa zásahu voda vypustit nebo doplnit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Jak by pak vypadalo hodnoceni situace ctvrte a to ze hasic tu kravu proste nestihne zabrzdit?
Tak dobře :)
...
Situace třetí : hasič=dement, poršák=lehký dement : tu máme popsánu v článku a zachycenu na videu.
Situace třetí : hasič=dement, poršák=těžký dement : poršák předjede hasiče - ten dementně zatroubí - poršák to na místě zašlápne - hasiči vystříhají poršáka z jeho zdemolované chlouby a po 2 hodiná přijíždí pohřební služba odklidit zaloužilého vítěze Darwinovy ceny....
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil

Žádné přelévání se dávno nekoná. Jsou tam příčky (vlnolamy) aby tomu zabránily + další opatření, když hasičská cisterna vyčerpá půlku nádrže zbytek vody musí vypustit. Ale ty příčky jsou tam tak jako u cisternových vagónů nebo i třeba u osobních aut v nádržích na palivo.Tam to samozřejmě není tak markantní, u těch aut, ale je to tam taky :D
 



IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Žádné přelévání se dávno nekoná. Jsou tam příčky (vlnolamy) aby tomu zabránily + další opatření, když hasičská cisterna vyčerpá půlku nádrže zbytek vody musí vypustit. Ale ty příčky jsou tam tak jako u cisternových vagónů nebo i třeba u osobních aut v nádržích na palivo.Tam to samozřejmě není tak markantní, u těch aut, ale je to tam taky :D
Takze cisterna co veze 10t vody tech 5t vozi, aby je nepouzila k haseni, ale vypustila do kanalu... A TO SE VYPLATI pri cene 50-120,- za 1t ;)

http://www.leguan.cz/fotogalerie/#&gid=1&pid=5
http://files.leguan.cz/200000457-deac9dfa76/20160405_183559_Fotor.jpg
http://files.leguan.cz/200000459-40743416d1/20160413_082603.jpg

PS: predpokladam, ze se bavime o aktualnim vozovem parku, ne cisterne z protektoratu
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Tak záleží co to je za auto, technický mají kolem 3t vody a největší cisterny 9t vody, většinou se nevylejvá, ale doplňuje
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 15 Srpna 2017, 19:59:35 od t4455 »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Video z porsche:

http://tydenikpolicie.cz/ridic-porsche-vyvazl-po-incidentu-s-prazskymi-hasici-ze-spravniho-rizeni-s-tisicikorunovou-pokutou/

Takže se vlastně vůbec nic nestalo ale já jsem hasič, kdo je víc?

Takže zhruba tak, jak jsem předpokládal. žádné vybrždění a hasiči zbytečně vytrubovali.
IP zaznamenána