30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hasiči zatroubili na agresivního řidiče porsche. Ten za to vybrzdil jejich čtrná  (Přečteno 13322 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Tak je otázka, jak to bylo doopravdy. Možná se objeví video? Osobně moc nevěřím, že by to bylo jen tak, kvůli nějakému vytroubení... pls pokud si s nimi šel popovídat... možná bylo o čem. Já jsem taky jednou vybrzdil tuším tureckej kamion ... a měl jsem k tomu setsakra důvod - hodil mi to na dálnici do levého bez blinkru, těsně před auto a já to ubrzdil ze 160-170 na 90 tak metr za něj. Mám to asi ještě někde na videu.... Pak dobytek tak 3 minuty "předjížděl". Takže odstavným a stop za pokus o moji likvidaci.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Kde je zvuk? Že by se ti slušní hasiči styděli za svůj slovník?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

U podobných videí zvuk nebývá.... třeba, aby nebylo slyšet, že PČR - oproti jejich tvrzení - nehoukali... (viz to video, kdy jim agresivní a nepřejícný kamioňák myškou zabránil pronásledovat osobák)
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Tak jsem si projel zprávy a vypadá do na další mediální popravu. Sice se zachoval jako blb, ale ty dva-tři roky natvrdo za pokus o vraždu hasičů si nezaslouží  :-\
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil

No jako člen jedné z krizových složek,musím řict, že si jdou vzájemně na ruku. Tomu pánovi nezávidím, ale myslím, že to nebude tak horké. Co na něj můžou mít - vůbec nic.Hlavně se neposrat :D Oni ti hasiči si myslí, že jsou nedotknutelní v médiích se vykreslují jako že mají furt málo peněz atd.... a přitom i kancelářská krysa má po pár letech výslužbu atd.. Proste stát bují a bují.Stačí si třeba najít kolik na jednoho mokrého hasiče připadá hasičských úředníků v kanclu , v podstatě se stejnýma privilegiema .
 
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Píšou tam: "    Řidič luxusního automobilu předjel čtrnáctitunovou hasičskou cisternu protisměrným odbočovacím pruhem a navíc přes plnou čáru v křižovatce ulic Ortenovo náměstí a Osadní.

- já tam vidím předjetí na přerušované. Ta začíná od 0:04, kdy se také objevuje Porsche Turbo v záběru. Manévr asi zahájil na plné, ale to na záznamu vůbec není.

"Navíc svým manévrem omezil jak předjížděné, tak protijedoucí vozidlo,“ dodal mluvčí policie Tomáš Hulan."

- nemyslím, že by nějak zásadně omezill kterékoli z těch vozidel. Kdybych měl brát tyhle situace v  pražském provozu jako omezení, musel bych z toho za pár dnů zešílet....

Porsche pak v 0:11 hasiče vybrzdilo, řidiř fakoval a pak jel dál docela, dlouho. Zajímalo by mě, co se událo po 0:11, kdy Porsche jelo normálně dál směrem ke křižovcatce s Argentinskou, a 0:47 kdy zastavilo a řidič vystoupil. Tipuju na opakované troubení, možná sirénu, apod. Video neobsahuje zvuk, hmm.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Výslužbu nemají po pár letech, ale přesně po 15ti ze zákona. Jinak tomu chybí zvuk aby se dalo přesně říct jak to bylo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Tak těžko lze tvrdit, že se řidič porsche zachovat statečně. Je to dement.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Tak těžko lze tvrdit, že se řidič porsche zachovat statečně. Je to dement.

statečně určitě ne... dost nepochopitelně, po tom zastavení.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Spíš mě překvapuje, jak jsou ti lidé dementní, že se snažej osobákem zastavit 15ti tunový vozidlo, vždyť jim z toho jejich fára může zbejt taky jen kůlnička na dříví, nehledě na to, že dneska je celkem normální, že má každej v autě kameru.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil

jednak je blbost chtít zastavit 15tunový auto, ale hlavně, když už někoho předjíždím, tak je ještě větší blbost zvlášť když na takovém místě kohokoliv brzdit, ale pokračovat dál a nezdržovat se... proto taky předjíždím, ne?  ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Spíš mě překvapuje, jak jsou ti lidé dementní, že se snažej osobákem zastavit 15ti tunový vozidlo, vždyť jim z toho jejich fára může zbejt taky jen kůlnička na dříví, nehledě na to, že dneska je celkem normální, že má každej v autě kameru.

Tak blbost to nepochybně byla (pls kamery mají všechna hasičská vozidla, pokud se nepletu), osobně bych se na to vysral.... ale vzato technicky: ta auta nejela nijak rychle, je tam padesátka. Hasiči mohli jet třeba jen 30.....
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

A po předjetí muselo dát Porsche přednost zprava. Proto brzdil. A brždění na konci už byla blbost. Teda pokud si nemyslel, že to troubení a mávání neznačí život ohrožující poruchu. Porsche také rádo hoří.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

A po předjetí muselo dát Porsche přednost zprava. Proto brzdil. A brždění na konci už byla blbost. Teda pokud si nemyslel, že to troubení a mávání neznačí život ohrožující poruchu. Porsche také rádo hoří.

napadlo mě to samé, ale jste dřív  ;D


Pyrát a Hasič
Z videa jsem to pochopil asi tak ...
Vracím se autem domů, spěchám, práce je dost, času málo. Předemnou hasičák, nespěchá. Koukám, jestli tu někde nehoří, uklidňuju se, to by byli na majákách, předjíždím. Slyším troubení, to je klaksón, málem jsem..., srovnávám to, pánové,nelekjte mě, vždyť nehoří. Koukám do zrcátka co se děje? Pan Hasič něco gestikuluje a říká asi něco: "...Kam spěcháš, šák nehoří". Říkám si : aha, tak to se máte, já mám práce, že nevím, kam dřív skočit. Přidávám a přátelsky kynu hezký den levicí. Auto za mnou zrychluje a v kabině vidím nervozitu. Sanžím se, vysvětlit si, co mi tím chtějí naznačit. Hoří snad někde? Ne, to by zapli majáky. Mám je pusit?
No jasně, to hoří moje auto. Ale co hoří? Ješte kousek jedu, žádný kouř nevidím, ale slyším houkání. Aha ty májáky jim nefungují(taky by mohli mít jiný zvuk, než fízli) to hoří moje auto! Prudce brzdím, v rozrušení (a domělé krajní nouzi) zapomenu dát blinkr. Vystupuji z auta.
Kolem auta se mi rozeběhnou tři hasiči a hledají domělé ložisko požáru. Vždyť nehořím. Ufff
Uklidněn, laškovně hodlám prohodít s hasiči, že jsem rád, že mi nehoří auto a že nemuseli hasit...Ale proč pořád slyším blížící se majáky. Že by už ti teroristi? Přijíždí policie.
Uklidním se podruhé, nejsou to měšťáci. Jsem v dobrých rukou.
Policista, zjevně daleko nervóznější na mě spustí něco o znamení o směru jízdy, řečeno blinkr. Vůbec mu nerozumím.
Oddychnu si potřetí. Už jsem myslel, že se zítra bude plný Blesk a Nova toho, jak mi upostřed Prahy shořelo auto?
Fuj to mám dneska štestí.
Policistovi sděluji, že jsem mu po jeho poučení ochoten k tomuto přestupku se vyjádřit. Policista mě řádně poučí. S díky mu sděluji že se ochotně vyjádřím prostřednictvím správního orgánu.
Orgán mi přeje hezký den a hlavně opatrně, pane řidiči. Nešetřím díky a opět kynu levicí hasičům hezký den.
Hlavně aby nehořelo.
Škoda, že o mě někdy taky nevyjde článek v médíích, že se vlastně nic nestalo.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 17:42:24 od papros »
IP zaznamenána