30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování - prosím o pomoc s odvoláním...  (Přečteno 1960 krát)

xajda

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Parkování - prosím o pomoc s odvoláním...
« kdy: 14 Června 2019, 11:33:14 »

Dobrý den,

Prosím můžete mi poradit?

Stalo se: Nasedl jsem do mého nejdražšího Peugeota v Čr, ujel jsem asi kilometr, přičemž jsem zjistil, že mi něco dře o kolo, zjistil jsem, že mám prasklou pružinu u pravého předního kola, když jsem zastavil...jelikož byla pružina horká, netroufal jsem si dále pokračovat v jízdě, jelikož jsem předpokládal prasknutí gumy...

Zastavil jsem vedle chodníku na cestě, ale abych nebránil provozu na komunikaci, tak jsem vozidlo odstavil na chodník. Označil jsem vozidlo výstražným trojúhelníkem vzadu za oknem a v předu jsem nechal vzkaz, že se omlouvám, že mi praskla pružina u kola a odtah zajišťuji a uvedl jsem mé telefonní číslo. Nepodařilo se mi odtah zajistit daný den. Asi druhý den bylo za stěračem upozornění o přestupku, které jsem jel řešit na MP, kde byla klasicky protivná ženská, se kterou jsem se neměl náladu o něčem bavit, takže to dala bez mého souhlasu do správního řízení. Před budovou MP mi jeden normální strážník poradil, že mám použít větu, která je v zákoně, že vozidlo bylo zastaveno nezávisle na vůli řidiče. To jsem také uvedl ve správním řízení, ale výsledek i po odvolání je v příloze a nelíbí se mi nelidský přístup. Prosím o radu, co uvést a jak se slušně bránit. Děkuji.
« Poslední změna: 14 Června 2019, 11:51:58 od xajda »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - prosím o pomoc s odvoláním...
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2019, 14:36:06 »

Máte doklad o odtahu a servisu?

Pokud ano, dejte odvolání a přiložte to tam.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - prosím o pomoc s odvoláním...
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2019, 14:41:50 »

Jako první podejte blanketní odvolání. Tím získáte více času na vypracování odvolání a také zvětšíte šanci na prekluzi. V případě JMK ale pravděpodobnost prekluze i tak nebude moc velká. *
Poté Vás SO vyzve k doplnění blanketního odvolání a dá Vám na to další lhůtu. Počítejte min 5 dní od doručení výzvy k doplnění.
Není důvod se neodvolat. Pokuta i náhrady řízení se v případě prohry nezmění.
Na čem stavět odvolání se bez znalosti spisu moc radit nedá.
Máte doklad o odtahu nebo servisu?
Trojúhelník jste tam dal, ale někdo ho ukradl?Jako první podejte blanketní odvolání. Tím získáte více času na vypracování odvolání a také zvětšíte šanci na prekluzi. V případě JMK ale pravděpodobnost prekluze i tak nebude moc velká. *
Poté Vás SO vyzve k doplnění blanketního odvolání a dá Vám na to další lhůtu. Počítejte min 5 dní od doručení výzvy k doplnění.
Není důvod se neodvolat. Pokuta i náhrady řízení se v případě prohry nezmění.
Na čem stavět odvolání se bez znalosti spisu moc radit nedá.
Máte doklad o odtahu nebo servisu?

* Pokud by odvolačka vrátila SO1, pak SO1 musí vydat nové rozhodnutí do roka od vydání prvního.
Podrobněji zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0
Psaní od a pro SO se přebírá a odesílá předposlední den lhůty.

--- Pokus o vtip
A nevím, jak jste přišel na to nelidské jednání. SO k Vám byl schovívavý, když Vám nepřitížil za to, že jste se nevěnoval řízení. Na konci 4. strany.

Psaní od a pro SO se přebírá a odesílá předposlední den lhůty.

* Pokud by odvolačka vrátila SO1, pak SO1 musí vydat nové rozhodnutí do roka od vydání prvního.
Podrobněji zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0

--- Pokus o vtip
A nevím, jak jste přišel na to nelidské jednání. SO k Vám byl schovívavý, když Vám nepřitížil za to, že jste se nevěnoval řízení. Na konci 4. strany.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - prosím o pomoc s odvoláním...
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2019, 17:23:02 »

Tak na Údolní to musel být zcela jistě městský opičák č 159... To je opravdu ultra magor... Mě nasadil botu na otevřenou firemní dodávku, z které se vynášela technika..

Jinak pokud máte doklad o odtahu a opravy, tak by to měl být silný argument do odvolání. A na fotodokumetaci je vidět ten trojuhelník a lístek za oknem? Pokud jste ho tam opravdu měl a ta opice byla 159, tak ve spise bude, že se záznam či fotografie
z důvodu technické chyby neuložily. ( U mne to tak bylo se 159 na ředitelství MP Brno. Bohužel záznam se neuložil,ale nemáme
důvod nevěřit strážníkovi  a on tvrdí, že botu nasadil na uzamčené auto u kterého nikdo nebyl.. A jaké bylo překvapení když jsem poskytl záznam ze soukromé kamery daného objektu, kde bylo jasně vidět jak opička číhá za palmou a jen co jsme vzali do rukou bednu a zašli do vchodu, tak tam hbitě dal botu na odemčené auto a sedl do auta a odjel- to bylo pak úplně jiné jednání na ředitelství MP :-)   )
IP zaznamenána