30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - premiéra  (Přečteno 41173 krát)

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #60 kdy: 20 Května 2015, 15:51:54 »

Smozrejme dostal. Existuje vec, ktera se jmenuje "fikce doruceni".
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #61 kdy: 20 Května 2015, 16:01:09 »

Ano, ale obvykle dopis nehodí do schránky, ale vrací se odesílateli. Takže se k dopisu falešný Helmut stejně nedostane.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #62 kdy: 20 Května 2015, 16:16:50 »

Takže by ti sice na adresu falešného Helmuta přišla výzva k vyzvednutí dopisu na poště, ale dál by ses nedostal.

No a co. Na doručence bude číslo jebací a protože my víme vo co go, pošleme hezky písemně vysvětlení a přiznání stylem : Přiznávám že dne xyz jsem v abcd řídil vozidlo spz xyz1234 a dopustil jsem se tím díky své nepozornosti přestupku proti silničnímu provozu. K Vámi avizovanému jednání se nedostavím protože bych nic jiného k věci neuvedl.
« Poslední změna: 20 Května 2015, 16:21:15 od pk202 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #63 kdy: 20 Května 2015, 17:40:11 »

Kluci, pokud by šlo o ten můj předpokládaný způsob, který tady asi teď rozebíráme, tak jak jsem psal na 2 straně a k čemu vztahuju všechny mé otázky, tak to je trochu jiný režim, ale nemám zatím reálnou zkušenost s tímto nápadem. Helmut je "bezdomovcem" a bydlí na magistrátu a bydlí tam i reálný Helmut.

Dle toho, co jsem dohledal, přebírají snad všechnu poštu a jak jsem psal, některá města zveřejňují na netu, že přišla pošta, čísla jednací (např. rozsudek) i odesílatele. Takže mám velkou šanci, že budu vědět, o co jde. Viz třeba příloha.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #64 kdy: 20 Května 2015, 20:32:04 »

Citace
nebo by ještě mohl zkusit "ja nerozuměla co vy chtěla" ....

Ted se neco podobneho testuje. Nerealny helmut, realna postovni schranka na realny adrese. Helmutovi doruceno fikci a hozeno do schranky. Helmut si to ze schranky vybral a napsal ve sve rodne reci neco ve smyslu ja nerozumel vase rec a poslal to doporucene na narodni vejbor. A ted Helmut ceka jak si stim vejbor poradi. Tak pak mohu poreferovat.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #65 kdy: 21 Května 2015, 00:52:13 »

A má Helmut stejnou doručovací adresu jako provozovatel?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #66 kdy: 21 Května 2015, 19:37:42 »

Jak jsem vygooglil v jednom dokumentu:
Citace
K tématu se v minulosti též vyjádřil Nejvyšší správní soud, a to v rozsudku ze dne 25. 8. 2011, čj. 7 As 53/2011-77. Dospěl k závěru, že vložení nevyzvednuté uložené písemnosti do schránky je podmínkou pro nastoupení fikce doručení dle § 24 odst. 1 správního řádu.

Je to ovsem dokument, ve kterem ombudsman prave proti tomuto pohledu protestuje s tim, ze to je vuci uradu prilis prisne. Nemam tuseni, proc se tedy nazyva verejnym ochrancem prav..

Onen dokument: https://www.kr-zlinsky.cz/uplatneni-fikce-doruceni-ve-spravnim-rizeni-cl-2901.html
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #67 kdy: 21 Května 2015, 22:04:24 »

Asi jako ministerstvo pravdy a lásky  8)
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] SPRDEL - premiéra
« Odpověď #68 kdy: 14 Dubna 2023, 12:55:14 »

Udán řidič (Helmut) v UAE. SO nereagoval. Případ promlčen.

GAME OVER
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]