30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na chodníku  (Přečteno 15710 krát)

Viper90

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Stání na chodníku
« kdy: 23 Února 2014, 23:48:50 »

Zdravím, tak mi přistála na poště jedna "výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky". V mém případě se strážník domnívá, že jsem se dopustil přestupku zastavení a stání na chodníku. Chtějí po mě 500,-. Jak postupovat v tomto konkrétním případě? Napadlo mě několik variant:
1) dělat mrtvého brouka - tím nikdo nikdy nic nezkazil a kdyby to náhodou přešlo do řízení o SPRDELu, lze se tomu bránit dalšími způsoby
2) zaplatit 5-10 kč - prý se to zatím obešlo bez odezvy, z nějakého důvodu se mi tato možnost nesmírně zamlouvá
3) vyžadovat důkazy - vyzkoušel bych, jak moc byl strážník pečlivý při pořizování fotodokundamentace a zda umí vyvrátit pochybnosti o nenaplnění skutkové podstaty

Předem děkuji za odpovědi a vítám jakákoliv další řešení.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stání na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2014, 09:06:51 »

Body 1 a 2 lze uplatnit.
Bod 3 v této fázi ne - skutek se pokládá za prokázaný a vy máte možnost buď nereagovat, zaplatit nebo uvést řidiče, nic jiného. Jakýmkoliv vyžadováním důkazů apod. byste na sebe pouze zbytečně přitáhl pozornost a mohl nějakého úředníčka přimět k tomu, že se vám speciálně bude věnovat.
Dále jim můžete naservírovat nějakého řidiče - mrtvého, smyšleného nebo existujícího cizince, příbuzného v zahraničí apod.
IP zaznamenána

Viper90

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2014, 17:16:21 »

Nemýlím-li se, není to s tím cizincem zase tak jednoduché. Pokud se městapu nepovede do 30-ti dnů od nabonzování zahájit s domnělým viníkem řízení, obrátí se znovu na mě jako na provozovatele. Jedinou variantou tak zůstává osoba mrtvá, kterou jaksi není jak kontaktovat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stání na chodníku
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2014, 09:50:28 »

To, že se úřadu nedaří řidiči doručit, není zákonný důvod k překlopení do SprDel. Nevýhodou oproti osobě mrtvé je, že se o to úřady dnes a denně snaží, jelikož jim to radí i manuál Ministerstva dopravy. Ale rozbít by se to podle mě mělo dát v pohodě. Jen je u této metody vyšší pravděpodobnost, že se zasláním dopisu s údaji řidiče úřadu nezbavíte a ten vás bude otravovat dál.
IP zaznamenána