30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahlížení do spisu dle §38 Praha  (Přečteno 16828 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #15 kdy: 13 Listopadu 2017, 17:40:48 »

Ať si to čtu jakkoliv, nikde tam nevidím „…zavolat předem úředníkovi“ či „…v případě že úřední osoba má spis uzamčen v trezoru…“ a tak dále. Občana tohle prostě nezajímá. Oni jsou povinni Vám spis vydat okamžitě a bez prodlení přesně v té podobě, v jaké se aktuálně spis nachází. Pokud nevydají, musí Vám vystavit o tom usnesení. A pokud ani tohle ne, pak je tu od toho audio či A/V záznam, kterým obstrukci úřadu pak prokážete. Tak tu prosím nekalte vodu. Zákon (zde výjimečně) hovoří jasnou řečí…
Já tu nekalím vodu - jen upozorňuju na riziko při přepadovce, kdy nám jde o něco konrétního a naléhavého ze spisu. Mám i pěknou nahrávku přesně v tomto duchu (i když nakonec nebylo účelné ji použít). Jen bych nechtěl např. trávit x hodin cestou z Pardubic do Prahy a zpět, jen proto, abych si pořídil bod do odvolání - i kdyby mi pak soud za x let nahradil ušlý zisk - půlden v prdeli, spis nikde. Jedna věc je právní nárok a druhá zamčený trezor. Ne vždy se asertivitou a trváním na právech dá získat to, co člověk požaduje a vítězství může být toliko Pyrhovo.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #16 kdy: 13 Listopadu 2017, 18:23:15 »

Nechal bych se inspirovat Pecinou, ten vi, jak zadat spravne o spis - Jundrov.
Nepamatuji se, ze by postupoval jako dite: "ted hned chci videt spis", zdvorile se zeptal, proc spis neni k dispozici a kdy mu umozni do nej nahlednout.

Udate: pro pobaveni, jak tyrat urednictvo
https://www.pecina.cz/files/coco2.mp3
https://www.pecina.cz/files/coco3.mp3
« Poslední změna: 13 Listopadu 2017, 19:26:58 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #17 kdy: 13 Listopadu 2017, 18:44:21 »

Ať si to čtu jakkoliv, nikde tam nevidím „…zavolat předem úředníkovi“ či „…v případě že úřední osoba má spis uzamčen v trezoru…“ a tak dále. Občana tohle prostě nezajímá. Oni jsou povinni Vám spis vydat okamžitě a bez prodlení přesně v té podobě, v jaké se aktuálně spis nachází. Pokud nevydají, musí Vám vystavit o tom usnesení. A pokud ani tohle ne, pak je tu od toho audio či A/V záznam, kterým obstrukci úřadu pak prokážete. Tak tu prosím nekalte vodu. Zákon (zde výjimečně) hovoří jasnou řečí…
Já tu nekalím vodu - jen upozorňuju na riziko při přepadovce, kdy nám jde o něco konrétního a naléhavého ze spisu. Mám i pěknou nahrávku přesně v tomto duchu (i když nakonec nebylo účelné ji použít). Jen bych nechtěl např. trávit x hodin cestou z Pardubic do Prahy a zpět, jen proto, abych si pořídil bod do odvolání - i kdyby mi pak soud za x let nahradil ušlý zisk - půlden v prdeli, spis nikde. Jedna věc je právní nárok a druhá zamčený trezor. Ne vždy se asertivitou a trváním na právech dá získat to, co člověk požaduje a vítězství může být toliko Pyrhovo.
No pokud mi spis nevydají, okamžitě je písemně upozorním a vznesu námitku podjatosti. Nechám je dělat co chtějí - ze všech jednání se omlouvám, protože jsem se nemohl seznámit se spisem a nechám je klidně vydat rozhodnutí. Pokud mi bylo znemožněno nahlédnutí do spisu musí jednoznačně SO2 vrátit vše k novému projednání k SO1 a vše musí začít od začátku. Zároveň jsem se o slušný kus přiblížil k dvouleté prekluzi, což mi za novou cestu docela stojí.
Ale samozřejmě si dovedu představit situaci, kdy je lépe spis najisto získat, pak je domluva s těma kurvama samozřejmě na místě.


IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #18 kdy: 13 Listopadu 2017, 18:51:48 »

A dále § 4 odst. 1 a 4 SŘ:
(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.
(4) Správní orgán umožní dotčeným osobám uplatňovat jejich práva a oprávněné zájmy.


Úřad tedy musí občanovi vyhovět během celé své pracovní doby a kterýkoli pracovní den (jsou údajně i tací ranaři, kteří si cestu ke spisu najdou i v okamžiku, kdy je přítomen byť jeden jediný zaměstnanec — vrátný) a nemůže se dovolávat nepřítomnosti úřední osoby a tak dále!

Tady trochu kalíte vodu vy, nedokážu si představit, že by vrátný někomu zpřístupnil nějaký spis. Nemá k tomu oprávnění i kdyby se sebevíc na hlavu postavil, bez úřední osoby to prostě nikdy nepůjde. Jinak ještě drobnost: v odst. 1 je uvedeno podle možností. I když je pravdou, že většina orgánů Vám zpřístupní spis i mimo úřední hodiny, tak to není jistota všude a ani milion stížností Vám s tím nepomůže. A poslední drobnost, stejně tak jako nejsou úřední hodiny uvedeny v zákoně, tak není uvedena ani žádná pracovní doba, není žádná judikatura a dokonce snad ani žádné nařízení či metodika jakéhokoliv ministerstva. Tedy je to jen o tom kdo dokáže být přesvědčivější v souboji občan X orgán, naštěstí ve většině případů vyměkne orgán. Ale rozhodně bych na to šel způsobem který zmiňuje fu.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #19 kdy: 24 Ledna 2019, 16:35:35 »

Dnes jsem byl mimo úřední dny  nahlížet v Rosicích a Židlochovicich. Rosice úplně v pohodě i přes to, že nebyl příslušný úředník na úřadě, během minuty obstaraly spis. Ochotně, bez blbejch keců.

Židlochovice přesný opak. Spis jsem nedostal, potvrzení, že jsem ho nedostal, prý příště taky nedostanu a spousta blbejch keců o tom, jak se musím domluvit a že není úřední den. Nahlížení zamítnuto pouze úředním záznamem. Nemluvě o ostatních dokumentech dalších nešťastníků poházených na stole úředníka, osobní údaje si tam může číst kdo chce dle libosti.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #20 kdy: 24 Ledna 2019, 22:07:50 »

Velmi mírně OT: podařilo se někdy někomu z vás na neumožnění nahlížení do spisu dosáhnout zastavení řízení nebo alespoň zrušení rozhodnutí? Nebo se vám dostává standardní reakce SO2, že jste na svých právech kráceni nebyli, neboť jste si mohli přijít o spis poníženě poprosit někdy jindy?

Popravdě nerozumím, co znamená “pěkný bod do odvolání”. Je to bod, v rámci nějž lze rozvinout literární talent, nebo bod, na kterém lze vyhrát?
« Poslední změna: 25 Ledna 2019, 01:46:58 od kdo »
IP zaznamenána

Freki

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #21 kdy: 10 Června 2019, 12:05:12 »

Budu teď posílat třetí osobu pro kopii spisu. Očekávám obstrukce úřadu (nedomluven termín, mimo úřední hodiny, atd.). Co můžu čekat pokud zmocněnec odmítne (v klidu beze slov) opustit úřad bez spisu nebo potvrzení o nevydání spisu?  Nechají ho vytáhnout fízlama? Co to může znamenat dál? Na případné Městapo zavolat PaChy? Atd.
 Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #22 kdy: 10 Června 2019, 12:18:10 »

no minimálně bude mít úřední záznam že tam byl a spis mu nebyl vydán.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« Odpověď #23 kdy: 06 Července 2019, 16:58:52 »

To ano. A k čemu a jakým způsobem ten záznam použije? SO2 mu s bohorovným klidem sdělí, že se měl dostavit jindy, a tedy jeho práva nebyla dotčena způsobem tak zásadním, aby bylo rozhodnutí SO1 možno vnímat jako nesouladné s právem. Takže zbývá stížnost na úředníka, která se může setkat s úspěchem pouze tehdy, když jeho nadřízený (obvykle ještě větší zmetek než podřízený) uvítá možnost si s ním vyřídit cosi, co je jen mezi nimi dvěma.

Ty úvahy shora jsou do té míry akademické, že si dovoluji tvrdit, že jsou z pohledu relevantnosti obsahu fóra až kontraproduktivní. Nechtěl bych být v kůži obviněného, který se bude domnívat, že má vyhráno, když mu SO1 na první dobrou neukázal spis.
IP zaznamenána