30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: Soused opírá své auto o mé auto  (Přečteno 22257 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Soused opírá své auto o mé auto
« kdy: 03 Května 2017, 17:54:02 »

Zdravím zdejší osazenstvo,

řeším problém, můj soused neustále opírá své auto o kufr mého auta. Se sousedem máme trošku boje, takže domluva je zbytečná. Jednou jsem to zkoušek hlásit na pojišťovnu, ale tam s tím nic neudělají, jelikož to nešetřila PČR a sám soused to nenahlásí jako že on něco poškodil.

Lze v tomto případě nějakým "legálním" způsobem jednat? Jiné parkování, než auta za sebou u nás nelze. Tudíž se tomuto problému nemohu vyhnout.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2017, 18:06:47 »

Napište hochům z Moskvy ať pošlou pár samolepek za pár rublů...jdou blbě dolů, to může třikrát, čtyřikrát za sebou pěkně nasrat

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&v=OuZdIwlI_ZU
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2017, 18:14:21 »

Nápad zajímavý :D nicméně ten ko... je schopen mi za toto rozmlátit něco na autě a bohužel, ani v tomto případě nemohu nic dělat.

Jednou přijel nachcanej, normálně na féra na něj koukám z okna a on mě naboural do auta a odjel, PČR jasně řekla, že to musel být on, barva jeho auta na našem a naše na jeho, nicméně SO1 to posoudil, že jsme si to vymysleli.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2017, 18:18:29 »

Pokud je to takové to městské parkování, kde se letmo dotknou plastové nárazníky či rámečky RZ a nedojde k žádné škodě, tak je asi pragmatické to nechat plavat, případně to řešit mimoprávně.

Pokud škoda prokazatelně vznikla, soused vás se*e a odmítá to řešit po dobrém, máte v zásadě 2 možnosti. Ta mainstreamová je přivolat PČR - došlo k nehodě, byla způsobena škoda 3. osobě (vlastníkovi vozidla, které nemělo řidiče), dokonce lze souseda popotahovat za to, že místo „nehody“ nedovoleně opustil a nepřivolal PČR sám. A s tím pak jít na pojišťovnu viníka.

Alternativní je zkusit to bez PČR, tj. např. to nafotit, sám vyplnit euroformulář, udělat nějaký prokazatelný pokus o jeho podpis/uznání sousedem a při neúspěchu se obrátit nejdřív na jeho pojišťovnu a pokud ta odmítne plnit, o tu škodu ho žalovat. V případě, že zvládnete prokázat, že škoda vám vznikla a způsobilo ji sousedovo auto, nemělo by nijak vadit, že jste nevolal fízly, viz druhá věta hned prvního odstavce OZ.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2017, 18:20:18 »

Čistě technické řešení je získání důkazu kamerami s G-senzorem, ovšem poněkud nákladné. Pak by postup, který doporučuje hh, byl pro Vás poněkud snazší.
« Poslední změna: 03 Května 2017, 18:22:24 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2017, 18:21:51 »

Tak ono natočit to moc nepůjde, rozhodně ne od baráku, leda v lese fotopast a nasměrovat na auta.

HH - pokud bych falšoval podpis, nemůže to napadnout?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2017, 18:29:10 »

Podpis bych rozhodne nefalsoval, nehlede na to, ze to je trestne (kvalifikace je tusim podvod), snizite svoji duveryhodnost.

enzym: tak trochu tam chybi zpusobeni skody - pojistovna/pojistenec, ale mozna to je jinak
« Poslední změna: 03 Května 2017, 18:41:43 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2017, 18:34:27 »

Měl jsem na mysli spíše něco takového http://www.truecam.cz/kamery-do-auta-truecam/truecam-a6/ (parkovací mód). Drobná diskuze zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4500.0.

Falšování podpisu srv. § 21 odst. 1 písm. g) + odst. 2 PřesZ

EDIT:
fu: ano, bude pořád muset dokazovat souvislost mezi záznamem a škodou, ale pokud by se jednalo o stav podle
Citace
Jednou přijel nachcanej, normálně na féra na něj koukám z okna a on mě naboural do auta a odjel, PČR jasně řekla, že to musel být on, barva jeho auta na našem a naše na jeho, nicméně SO1 to posoudil, že jsme si to vymysleli.
důkazní nouze by byla podstaně menší.
« Poslední změna: 03 Května 2017, 18:45:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2017, 19:15:08 »

A co prostě namontovat kouli na auto?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2017, 19:19:04 »

Opírá Transportera o sníženého Golfa, takže koule je tady k ničemu, v podstatě se opírá o vršek nárazníku a skoro až o kufr.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2017, 19:19:25 »

Pokud bych tedy měl záznam na kameře, mám šanci někde obstát?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #11 kdy: 03 Května 2017, 19:23:06 »

Opírá Transportera o sníženého Golfa, takže koule je tady k ničemu, v podstatě se opírá o vršek nárazníku a skoro až o kufr.

Fajn, tak stačí jednoduše navařit na kus plechu podložku na roznesen váhy a na to kus desítky roxoru. Na magnet s tenkou gumou proti odření na zadní dveře a vyřešeno. Až přijede, roxor mu projede rovnou do chladiče. Dveřím to neublíží, když to bude na dost velký ploše.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2017, 19:37:56 »

:-D já toho Golfa za pár dní dám do garáže, pač se na něm bude dělat, ale budu tam parkovat služební (nové auto) a to fakt nepotřebuji mít omrdané od jeho šlupky, proto bych potřeboval nějakou účinnou obranu. Myslel jsem, že by to nějak šlo ouředně, kdyby mi to pokaždé zaplatila pojišťovna ty škrábance, třeba.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #13 kdy: 03 Května 2017, 19:41:36 »

Tohle je velmi účinná obrana. Můžete to nazval jako rychlokurz dodržení bezpečného odstupu :-D

Jinak za zadní sklo auto kameru s extra baterií a doufat, že nepřijede v noci.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #14 kdy: 03 Května 2017, 19:44:36 »

A co pak s takovým materiálem jako je video, na koho se s tím obrátit? Stačí pojišťovna? Nebo musím přes nějaký orgán? Žena dnes zjistila, že se do auta pokoušel dokonce někdo dostat, jelikož 2 měsíce nový zámek je vylámaný.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5