30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modrý, oranžový, červený maják...?  (Přečteno 27096 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #30 kdy: 30 Září 2017, 07:59:31 »

Já bych se pokusil argumentovat, že to není světlo, ale třeba přídavné dopení na přední sklo, nebo držák na voňavku a jako světlo to jen náhodou vypadá (nevím, jak to vypadalo, jestli je to trochu uvěřitelné). Když se vypořádáte se zorným úhlem (jak psal hh), tak tím rozbijete jakoukoliv formulaci stížnosti na osvětlení vozu.

Už se teším, až dáte vědět jak to dopadlo.
« Poslední změna: 30 Září 2017, 08:01:09 od jakubb »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #31 kdy: 30 Září 2017, 21:46:44 »

Nechci přetínat tento napínavý thread, ale zajímalo by mě, jestli se na tomto fóru už někdy řešilo "zneužití" oranžového zvláštního výstražného světla. Nebudu kvůli tomu zakládat nový thread, ale zajímalo by mě, jestli se to dá teoreticky nějak ukecat..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #32 kdy: 02 Října 2017, 12:12:00 »

Podmínky pro použití oranžového majáku jsou celkem jednoznačně dány srv. § 42 odst. 1 ZPPK, takže stačí odpovědět adekvátně. Nabízí se však otázka, k čemu by Vám oranžový maják byl, když ho nepotřebujete? Žádná extra speciální práva z jeho užití nevyplývají a když už s jeho použitím porušujete uvedená ustanovení, tak musíte mít připravené velmi pravděpodobné zdůvodnění. Nějaká drobnější diskuze zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4212.msg42958#msg42958
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #33 kdy: 02 Října 2017, 16:08:54 »

Už jsem to zde na fóru asi jednou popisoval. Stalo se mi, že najednou se v městě spustil opravdu extrémní déšť.. Takový ten déšť, kdy vám jednou stěrače na maximum. Najednou jsem si všiml, kolika lidem bliká za okny malý oranžový strobáč.. Byli fakt úžasně a z dálky vidět. Čili z takového důvodu. Obdobná situace se mi stala i při intenzivnějším sněžením. Pro takové situace, byť by byly jen párkrát ročně bych si klidně ten oranžovej (samozřejmě homologovanej) stroboskop koupil. Jinak v tom obviously žádnej další účel nehledejte.
« Poslední změna: 02 Října 2017, 16:14:02 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #34 kdy: 02 Října 2017, 16:14:59 »

Pro tyto účely existují zadní mlhovky, nevím proč by jste někoho za sebou měl obtěžovat světlem ze stroboskopu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #35 kdy: 02 Října 2017, 16:19:47 »

Byli fakt úžasně a z dálky vidět. ...

No asi jste měl štěstí, že jste za nimi nemusel jet v koloně třeba půl hodiny. Takovej malej úžasnej z dálky viditelnej stroboskop Vám nablízko vypálí do sítnice tmavej flek že za chvíli nevidíte nic ......
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #36 kdy: 02 Října 2017, 17:53:48 »

Zábleskový stroboskop je svinstvo, zejména za snížené viditelnosti. Existují i "rozumná" záblesková světla s delším svitem a nízkou hladinou maximálního světelného toku, k vidění na každém přesměrování dopravy v kombinaci se SDZ Z4. Na stejném HW jsou postaveny i některé majáčky na auta, které se chovají téměř jako ancient majáky s otočným zrcadlem.

EDIT: takový majáček s sebou vozím a občas ho použiji i mimo přímou souvislost s výkonem práce (typicky výměna kola po defektu či blbě stojící/odstavené auto po DN), nikdy jsem s tím neměl potíž. Na druhé straně mám trochu postarší stroj, kde mám oranžový maják zapsán v ORV.
« Poslední změna: 02 Října 2017, 17:58:43 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #37 kdy: 02 Října 2017, 18:57:43 »

Na ty záblesková světla/stroboskopy si dejte fakt pozor a raději je vůbec nepoužívejte.

Stačí když se poblíž vyskytne epileptik, tak do minuty mu to spolehlivě nastartuje záchvat.
A věřte mi — v té chvíli může být docela lhostejné, jestli sedí v autě jako řidič a nebo jen jako spolujezdec!!!


Děkuji za pochopení…
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #38 kdy: 02 Října 2017, 19:39:01 »

Na ty záblesková světla/stroboskopy si dejte fakt pozor a raději je vůbec nepoužívejte.

Stačí když se poblíž vyskytne epileptik, tak do minuty mu to spolehlivě nastartuje záchvat.
A věřte mi — v té chvíli může být docela lhostejné, jestli sedí v autě jako řidič a nebo jen jako spolujezdec!!!


Děkuji za pochopení…
Pokud se nepletu, tak epileptický záchvat dokážou nastartovat i pravidelně umístěná světla v tunelu, tady opravdu končí veškerá sranda!
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #39 kdy: 02 Října 2017, 20:41:48 »

Serou mě ostrá světla za normálního počasí, natož pak za snížené viditelnosti. A co se týče epilepsie - možná to způsobuje kde co, ale to rozhodně není důvod těch podnětů bez rozmyslu přidávat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #40 kdy: 02 Října 2017, 23:01:12 »

Díky za vysvětlení! Od svého plánu koupit stroboskop jsem ustoupil, neuvědomoval jsem si, že to může i takhle působit :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #41 kdy: 01 Listopadu 2017, 19:45:36 »

Hoši tak pozor!

Stala se mi taková zajímavá sranda. Jel jsem s vypnutým majákem za předním sklem, zastavili mě fízli a rovnou to fotili, co to tam mám atd. A pak k čemu to je, co to je, že zcela zřetelně vidí, že to je maják. Prý že s tím lidi blikají, jednal se mnou jako kdybych byl vinen. Já jsem poskytoval pouze neurčité odpovědi, abych jim nedal nic, čeho by se mohli chytnout.
A oni, že mi nyní věc bude odňata. A já na to: a co když uzamknu vůz a prostě odejdu? A pak se to rozjelo:

• Tak vás sebereme, odvezeme na služebnu, vyřídíme si potřebné papíry a věc vám následně odejmeme,
• Dáme vám pokutu za to, že vám to bránilo ve výhledu (věc je tak malá a je skutečně tak nízko, že zakrývala pouze přední část kapoty, takže ve výhledu nebránila - myslím že je to někde implicitně v zákoně, vyhláškách nebo judikatuře řečeno),

(už jen to, že mě chtěli někam odvážet, se mi nelíbilo)

• Ten jeden policajt se nasral a říká: "pičo to jsem ještě neviděl hoši! Jak já se na to dycky vyseru, tak pičo to vám říkám, tohleto dotáhnu do konce, to vám garantuju" - bohužel nemám nahrávku, do té doby jsem se s nima snažil vyjít v dobrém a bez ničeho a nechtěl jsem je zbytečně provokovat. Asi jsem udělal chybu.
• Policajti si vzali moji totožnost, řekli, že mi to teda nezabaví, vrátili mi doklady a řekli, že firmě (které patří auto) přijde od magistrátu něco k vyřešení.

Nezkoušeli na mě nic z přestupkem podle písm. k), nepoučili mě, neptali se, jestli chci blokově, neříkali, že něco dávají do správního řízení. Zkrátka jako bych já jako řidič pokutu nedostal, ale firmě že něco přijde, že jsem měl za předním sklem něco (co ani neuměli určit, jakou barvu může vydávat).


Otázka do pléna zní, jestli můžu případnému řešení u magistrátu říct, že je to oranžové pro doprovázení nadměrných vozidel a že to mám umístěné ve vozidle proto, že mi to ve výhledu nebrání a tudíž jsem nespáchal žádný přestupek.

Co si o celé aférce vůbec myslíte? :)
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #42 kdy: 01 Listopadu 2017, 19:52:15 »

Že nic nevíme, vyplňoval nějaký papíry?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #43 kdy: 01 Listopadu 2017, 20:07:57 »

aightie: klídek, pokud jste si ten maják dal tam sám, tak se v klidu ve firmě domluvte, že až jim něco dojde, tak aby Vám to předali. Pokud je maják firemní, neřešte to, je to záležitost firmy.
Jinými slovy až něco přijde, tak dejte vědět. Do té doby buďte v klidu. Maják v provozu nebyl, takže mají stejně smolu…
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Modrý, oranžový, červený maják...?
« Odpověď #44 kdy: 01 Listopadu 2017, 20:41:06 »

No,

někdo něco vyplňoval, ale dělali to v autě bez mé přítomnosti. Prakticky přišli, vzali doklady, začali stresovat, že mi to seberou, že dostanu pokutu, že mi to vadí ve výhledu, zalezli do auta s dokladama a pak vylezli ven, vrátili doklady a "firmě prý něco přijde".

Firma je moje.

Nestresuju, zatím si s tím dokážu poradit, ale řeším následující problémy:

1) Jak jim znemožnit, aby tu věc zabavili?
2) Jak jim to znemožnit tak, aby skutečně nepřistoupili k tomu, že mě zajistí a někam odvezou? Na to skutečně nemám čas - jezdit si někde s policajtama.
3) Jak se na místě vykroutit z toho, že mi to brání ve výhledu - když mi to v něm nebrání? Držák na GPS umístěný nad tím, který je přímo uprostřed čelního skla, jim evidentně nevadil.

Řeším prevenci do budoucna, abych si mohl bezstarostně jezdit dál s vypnutým majákem přísavkama přidělaným na čelním skle.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.