30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozdrav zrcátkama  (Přečteno 6450 krát)

1Q84

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Pozdrav zrcátkama
« kdy: 29 Dubna 2017, 22:04:50 »

Ahojte,
nejdřív Vám chci poděkovat za tohle bezvadné a neobvyklé fórum. Teď k věci.

Jedu po silnici, která se v jednom místě oboustranně zúžuje. Proti mě auto, a samozřejmě že se míjíme zrovna v tom zúžení. Vidím, že pro dvě auta je místa dost, a tak ani nepřibržďuju, jen najedu na max na kraj. Protijedoucí slečna tak ohleduplná není, drží se středu silnice, a jelikož nemám kam uhnout, odsere to zrcátko. Slečna pokračuje zvesela dál, tak nevím, jaké škody si sama způsobila (ale pravděpodobně taky zrcátko v (!) ).
Co se mne týče, těch pár stovek mě nezabije, a tak nehodlám nic řešit. Zajímá mě však, co mi hrozí, pokud by to slečna chtěla nějak rozmazávat . Předpokládejme, že mě má natočeného. Já ji natočenou nemám.
Řekl bych, že se na to taky vybodne, když neměla zájem řešit to na místě, ale co kdyby... Kdo je připraven, není překvapen....

Předem Vám mockrát děkuju ;)

 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2017, 22:43:08 »

Pokud se nepřiznáte že jste řidil tak nic.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2017, 07:56:02 »

Pokud jste ani jeden nezastavil, tak je to oboustrané zavinění a není možné určit konkrétního vyníka. Pokud jeden z řidičů zastaví, tak to jde za tím co jel.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2017, 09:55:18 »

Pokud jste ani jeden nezastavil, tak je to oboustrané zavinění a není možné určit konkrétního vyníka. Pokud jeden z řidičů zastaví, tak to jde za tím co jel.

A jak chcete dokazovat že si srážky mohl všimnout.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2017, 14:06:45 »

Mě se to jednou stalo. Oba jsme zastavili, ale ani jeden nebyl schopen obhájit názor, že za to mohl ten druhý. Takže jsme se dohodli, že si každý hradí svoji škodu a jelo se dál. Policii jsme nevolali, nemělo to smysl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2017, 08:57:37 »

Když tak o tom ještě přemýšlím, tak pokud se to opravdu odehrálo jak píšete - tedy že Vy jste byl u kraje a slečna jela prostředkem, tak buď to slečna nemá nahrané - a není co řešit, nebo to má nahrané a je jí to k ničemu, protože je to stejně její vina.
IP zaznamenána

1Q84

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav zrcátkama
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2017, 20:57:26 »

pk202: je to tak, jen nevím, zda by ze záznamu šlo poznat, že po kraji nejela.... takže v horším případě bych na videu byl já, nesnižujíc rychlost...

Nicméně zatím se nic neděje, takže asi cajk.... děkuji všem za reakce.
IP zaznamenána