30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: pásy, stk, správní řízení, výslech svědků  (Přečteno 4641 krát)

dwein dibly

 • Příspěvků: 18
  • Zobrazit profil
pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« kdy: 27 Duben 2017, 15:50:12 »

Zdravím,

stal jsem se podezřelým ze dvou přestupku a byl bych rád za vaši podporu a rady jak postupovat.
V bodech popíšu situaci

1.  8.2.2017 při odbočování do leva z hlavní silnice míjím na křižovatce hlídku pčr která stojí z leva a mě dává přednost. Hlídka se po mém projetí kolem nich otáčí a začíná pronásledování.  O několik stovek metrů dál jsem zastaven a ztotožněn. Udajně jsem nebyl připoután.
S přestupkem jsem nesouhlasil a nijak se nevyjádřil do záznamu, který jsem si jen ofotil. Nahrávání neproběhlo.
 
2.  1.3. fikcí doručeno předvolání k podání vysvětlení na 6.3.  toho dne však závažné zdravotní potíže a nedostavení se. Na druhý den poslána omluvenka s potvrzením lékaře  - uznáno

3.  30.3. doručení zahájení řízení a předvolání obviněného k ÚJ stanovené na zítra  28.4. včetně výslechu svědků -  viz. příloha

4.  24.4 chci spis bez ohlášení - úředník nepřítomen, tak jdu za jinou osobou a dožaduji se spisu.. no blabla on tady není a bude až ve středu - spis tedy nepřístupný - proběhla nahrávka telefonem, potvrzení že nebylo umožněno nahlédnout nevyžádáno.

5.  26.4. se telefonicky doptávám úředníka že bych přišel nahlédnout .. no nejdřív výmluvy že má jednání atd. nakonec ale domluva na půl
páté - hovor nahrán. Spis veden řádně ve složce, očíslován a obsahuje zřejmě vše co by měl : předvolání svědků, karta řidiče, doručenky, potvrzení o oprávnění úř.osoby, dopisy, úřední záznam policie včetně cd s videem a několik fotek z videa. Nahlížení do spisu nebylo však bez komplikací po vyžádání kopie cd! dostalo se mi výmluv že např. moji flešku do pc nemůže strčit kvůli virům a že vlastně to ani nemůže zkopírovat do pc když jsem tedy chtěl ať mi to vypálí.. i přes mé né moc značné naléhání se mi dostalo odpovědi ,, to je bezpředmětný pane,, a že to zkusí do pátku přes informatiky připravit a nebo dokonce že by požádal pčr o nové cd.. hm, do pátku pane?  video jsem si prohlédl a natočil na fotoaparát, není tam ale stejně nic vidět auto se jen mihne asi ve dvou vteřinách, záznam je nekvalitní a nejde z něj dle mě poznat zda li pás mám, či nikoliv.. video pokračuje otočením vozu pčr ale můj vůz již na záběru
není a záznam pak již nepokračuje zřejmě pro poruchu.. ještě jsem se pokusil naléhat na kopii cd,  ale stále stejná písnička o tom že nesmí dávat cizí předměty do pc... ofotil jsem si tedy podstatné častí spisu včetně těch fotek ale bohužel ruce neklidné a tak jsou fotky rozmazané a nejde nic vidět.. vše skrytě nahráváno na dva telefony. zvuk nic moc ale rozumět tomu jde.. podepsán papír o nahlédnutí do spisu bohužel chyba že jsem nepožádal doplnění o nevydání cd, ale tak zvukový záznam mám.
 
Na ÚJ se zítra dostavím a chtěl bych poprosit pokud někdo má podobnou zkušenost jaké otázky klást nebo neklást a nebo jak je správně formulovat tak aby se do toho kluci trošku zamotali. (samozřejmě chci požadovat výslech každého zvlášť) Mám něco sepsáno ale to jsou jen takové obecné jako kdo řídil, jestli viděli sponu pásu, kdo si toho všiml jako první, zdali řidič nebo spolujezdec a  jestli se tedy věnoval řízení a dávání přednosti vozidlům, tedy kam se vlastně ve chvíli průjezdu dívali atd..  co mě ještě napadne.
   
Po výslechu a új si vyžádám znovu kopii spisu nafotím dobře ty fotky z videa a vyžádám kopii videa na vlastní cd. požádám také o lhůtu na vyjádření, neb v poučení se píše klasika že po új bude dost podkladů pro vydání rozhodnutí a že se k nim budu moci vyjádřit.

    Nebude li mi vyhověno a úředník bude chtít ihned v ten den vydat a vydá rozhodnutí, které mi poté doručí pošta, budou tyto dvě věci, tedy dvakrát nevydání komplet spisu a nemožnost se vyjádřit k podkladům stačit na to aby se to v odvolačce vrátilo k novému projednání? a bude li to tak, budu moci poté navrhovat svoje důkazy?
 A pokud lhůtu dostanu tak předpokládám že musím do vyjádření všechny svoje důkazy a námitky uplatnit?
 

děkuji za podporu a rady

     

IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 329
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #1 kdy: 27 Duben 2017, 15:54:18 »

Vidím to velmi podobně.
IP zaznamenána

PVS

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 340
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #2 kdy: 27 Duben 2017, 16:01:38 »

Co bude nebo nebude fakt nemá smysl řešit předtím, než to nastane. Možností a kombinací je mnoho a výsledek nakonec stejně může být překvapivý.
Důležité je to, že podezřelý byl krácen na svých právech a podle interpretace podezřelého žádný relevantní důkaz ve spise není.

Vzhledem k postupu úředníka bych podal námitku podjatosti a stížnost k tajemníkovi úřadu. Obojí bude k ničemu, ale aspoň je to zaměstná a snad otráví.
IP zaznamenána

mrfelix

 • Příspěvků: 174
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #3 kdy: 27 Duben 2017, 17:28:10 »

Zde na fóru opravdu konkrétní rady k ústnímu jednání a k výslechu svědků nejsou.
Pro vzdálenou inspiraci vám přidávám některé stránky z mého zápisu z ústního jednání (žádní svědci), kde mě rozhodili nevinnou otázkou "souhlasíte s naměřenou rychlostí?" a já tam blekotal.
Doporučuji Vám čekat otázky správního orgánu, kam jste jel, zda jste jel sám, zda jste byl připoután, zda se běžně poutáte, jak probíhalo řešení přestupku na místě, proč jste nesouhlasil... atd. Lépe je mít odpovědi zformulované předem.

Řeknu-li to na rovinu, už jste udělal 2 malé chyby:
1) nemáte papír o tom, že Vás nenechali nahlédnout do spisu (podepsaný například sekretářkou vedoucího odboru)
2) nemáte zápis o nahlížení do spisu s řádkou o tom, že obviněný výslovně žádal kopii elektronické části spisu na CD a ta mu nebyla předána
Byl jste měkký. Papír o těchto skutečnostech by byl víc než šumící nahrávka.
Takže nyní přitvrďte a až Vás nenechají pokládat otázky každému ze svědků zvlášť, chtějte uvést do zápisu, že vás nenechali. Pak nechte uvést do zápisu, že nechtěli uvést do zápisu, že vás nenechali. Pak chtějte uvést do zápisu, že vaše návrhy k výslechu svědků zaprotokolovali až po vašem pátém upozornění. atd.
Omlouvám se, pokud jsem moc upřímný a moc kritizuji nebo moc radím.
Zkušeností mám málo, se svědky žádné.
IP zaznamenána

dwein dibly

 • Příspěvků: 18
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #4 kdy: 27 Duben 2017, 18:37:44 »

děkuji za podporu, další odstaveček do taháku připsán. A ano rad ohledně výslechu svědků tu je jako šafránu, což je škoda.

Těch chyb jsem si vědom. Ta nahrávka není zas tak strašná, navíc jsem svůj požadavek opakoval před odchodem když už byl tel. na stole a tam je to zřetelně slyšet, takže by se k tomu mělo přihlédnout. I když vypalovat cd a posílat s odvoláním je zbytečný nadstandart oproti podepsanému dokumentu kde by to bylo uvedeno. No zítra se již nedám a budu to chtít zaprotokolovat i po dalším nahlédnutí i s tím co se odehrálo včera a pokud to nebude akceptováno a cd nebude vydáno tak stížnost na úředníka včetně nahrávek kde kvalita bude dobrá a myslím že i bod do odvolání.
Na nějaké otázky typu kam a co a jak jsem snad připraven, doba na promyšlení a odpověd bude dostatečná
 
Mě třeba po zastavení jen oznámil že jsem nebyl připoután a že to mají na videu. Na to jsem hned odpověděl že jsem byl připoután a že se teda mrknem, ale to prej ne... takže nesouhlasíte? nemám s čím souhlasit pane!  tak my sepíšeme ozn. a půjde to na úřad.. ano! po sepisování ozn. se ještě přišel mrknout na stk,  ale žádné řešení na místě blokovkou mě nabídnuto nebylo, což bude asi také jedna z mých otázek proč..
Předpokládám že se na závěr új k ničemu vyjadřovat nebudu a nechám to až na doma v teple.

Ještě zvažuji založení DS ale to až jak to zítra dopadne, abych to vůbec stihl kdyby mě cpal rozhodnutí zítra.

děkuji
IP zaznamenána

PJ

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 286
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #5 kdy: 27 Duben 2017, 20:05:37 »

Vypadáte celkem připraveně, dodal bych že je vhodné pokládat otevřené otázky (tedy takové na které se nedá odpovědět ano/ne) - čím více se policajti rozkecají tím více rozporů jim v tom později můžete najít.

Pak k těm detailnějším bych se vyptával:
- viděl nezapnutý pás jak, přes okno jejich, vaše? Které? Bylo zavřené? Z jaké strany šlo slunce do okna?
- Je si jistý že ten pás byl skutečně nezapnutý? Jakto?
- z jaké vzdálenosti to viděl, jak se o tom přesvědčil (např jak dlouho se díval, podíval se podruhé)?
- popsat pozici aut vůči sobě když si toho všiml
- jaké oblečení měl řidič na sobě (barva pásu vs barva oblečení) co třeba nějaký vzorek?

Ale pokud to na tom videu není vidět, byl bych v vklidu.


EDIT: nevšiml jsem si že řeší ještě platnost TK, tam je to horší a čekal bych že půjdou spíše po tom. U tohoto si dejte pozor - pokud je jiný řidič a provozovatel abyste nezpůsobil riziko popotahování provozovatele za to že vám svěřil nezpůsobilý vůz. Například tak že vám provozovatel jízdu s autem bez TK přikázal.
Chtějte od nich uvést kdo kdy a jak ověřil propadlou TK.
« Poslední změna: 27 Duben 2017, 20:11:22 od PJ »
IP zaznamenána

dwein dibly

 • Příspěvků: 18
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #6 kdy: 27 Duben 2017, 20:31:59 »

Děkuji, podnětné. Přídáno k dalším připraveným otázkám. Jak budou záludné se ukáže.

Je lepší ty otázky pokládat přeházené nebo lépe v nějaké posloupnosti děje?
Co když bude chtít úředník ukázat video především mě ale zároveň i klukům? smí toto vůbec udělat? mám se tomu pokusit zabránit? 
a pokud se to nepodaří?   Pak by to totiž spousta mých otázek byla zbytečná.

děkuji
IP zaznamenána

sabca88

 • Příspěvků: 38
  • Zobrazit profil
Re:pásy, stk, správní řízení, výslech svědků
« Odpověď #7 kdy: 25 únor 2018, 10:08:50 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána