30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou  (Přečteno 11467 krát)

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil

Zdravím,
zrovna mi přišel SprDel příkaz do datovky, protože jsem nenahlásil na základě výzvy o zaplacení určené částky řidiče (už i v Ostravě přešli na turbo model). Výzvu mi ale zaslali klasicky poštou a uplatnili fikci doručení (ikdyž mám datovku), rozhodnutí o zahájení SprDele už správně datovkou. Má tady někdo vzor odporu / odvolání pro tento případ, kdy se vy*rali na svoji povinnost doručovat datovkou a první zpráva do DS byl až SprDelní platební rozkaz?
« Poslední změna: 20 Září 2017, 19:16:31 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2017, 11:08:37 »

Proti sprdelnímu příkazu zatím podejte odpor a vyčkejte dalšího kroku úřadu. Patrně půjde jen o výzvu podle § 36 SprŘ k vyjádření se před rozhodnutím. Pak můžete nedoručení odpustkové výzvy namítat (dejte si pozor na formulaci, nesmíte připustit, že vám byla doručena). Roli hraje i čas, pokud tu nebude pravomocné rozhodnutí do 30. 6. 2017 (což je při nespolupráci obviněného vyloučené), otevře se vám řada nových možností, jak do toho úřadu hodit vidle, v souvislosti s účinností nového přestupkového zákona.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2017, 11:14:30 »

To stejné jsem řešil viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4058.msg44350#msg44350
Ano, takže poslat odpor a nedělat nic. Počkat na rozhodnutí vinen.
Pak odvolačka a mělo by to vyjít v pohodě. Pokud budete chtít, napište mi SZ a vypomohu.
Přesně jak píše hh - pozor na tu formulaci nedoručení. Já psal, že z důvodu rekonstrukce se tam nepohybuji a dopis vhozený do schránky asi mezitím někdo ukradnul...
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2017, 11:31:22 »

Díky, zatím podám odpor a počkám, co dalšího úřad pošle.
Btw. rozumím tomu správně, že po zastavení SprDele už úřad nemůže překlopit zpátky na přestupek a začít celé kolečko znovu?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2017, 11:33:19 »

Ano. Máte to vyhrané, stačí držet pozice a nekašlat na to.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2017, 11:33:07 »

WIN. Ouřad sám po podání odporu v rámci přezkumného řízení zjistil, že rozhodnutí bylo vydáno v rozporu se zákonem a řízení zastavil.

Prostě to jen zmr*i zkusili, jestli zaplatím.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2017, 16:35:08 »

Tak radost byla předčasná, ouřad po zastavení SprDele rozjel nové kolečko s výzvou. Mám to ignorovat, nebo naprášit řidiče?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2017, 16:44:41 »

Naprašte klidně sebe a pak jim můžete omlátit o hlavu zahájenou sprdel, kdy už nelze přestupek stíhat. Důležité je, že další sprdel zahájit jde. Takže nahlašte sebe, to je na jistotu.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2017, 09:52:12 »

Po naprášení sebe mi přišlo předvolání...tak jsem jim poslal viz příloha a za tři dny přišlo vyrozumění o zastavení :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2017, 10:33:33 »

Citace
vaše předvolání z a m í t á m
Jsem si poprskal monitor. Jste ale dost tvrdý, zajatce neberete; ani jste SO nedal možnost opravného prostředku vůči Vašemu zamítnutí.
« Poslední změna: 01 Června 2017, 10:36:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #10 kdy: 01 Června 2017, 10:55:26 »

enzym: myslíte že tam chybí část..

Citace
Poučení
Proti tomuto zamítnutí můžete podat stížnost na adresu
Hlavní nádraží, lampárna
Wilsonova 300
110 00, Praha 2

??
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2017, 18:38:26 »

@2M: Přesně to jsem zrovna na mysli neměl. Instituce je shodná, ale zamýšlel jsem možnost podat jako opravný prostředek odvolání. Jak nad tím přemýšlím, nebyl to dobrý nápad, na lapárně se, jak správně konstatujete, stěžuje.

Vycházeje z přísloví Jaxe do lesa volá, taxe ucho utrhne bych tedy SO dal možnost odvolat se do Boubínského pralesa.
« Poslední změna: 01 Června 2017, 18:55:35 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #12 kdy: 19 Září 2017, 19:49:42 »

Tak estráda pokračuje. Po udání sebe samého mi přišlo pozvání k podání vysvětlení, na které jsem zdvořile odpověděl citací zákona, že jednou zahájený správní delikt není možno odstíhat jako přestupek. Přišel mi ovšem příkaz na přestupek a s argumentem nemožností odstíhání zahájené sprdele jako přestupku se orgán vypořádal tak, že řekl, že řízení o správním deliktu nebylo zahájeno (WTF?) ikdyž sám ve svém vyjádření říká, že Následně bylo přistoupeno k řešení správního deliktu vůči provozovateli dotčeného vozidla. Správní orgán dne xx.xx.xxxx vydal ve věci rozhodnutí v příkazním řízení č.j.: xxxxxx, zaslaný do datové schránky příjemce. . Rozhodnutí pak bylo zrušeno v přezkumném řízení po podání odporu a rozjelo se nové kolečko s výzvou.

Řešil někdo něco podobného, nebo si jen orgán ohýbá zákon jak uzná za vhodné?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #13 kdy: 19 Září 2017, 20:12:49 »

To zní jako nesmysl, nelze přece zrušit rozhodnutí (příkaz) v přezkumném řízení, byl-li podán odpor, a to hned ze dvou důvodů. Především přezkoumávat lze jen pravomocná rozhodnutí, a dále příkaz je bez dalšího zrušen právě odporem, pokud tedy byl odpor dán, není už co rušit. Lze maximálně zastavit řízení např. proto, že opadl jeho předmět (§ 66 SprŘ).

Nechcete nasdílet dokumenty? Pokus o resuscitaci ať už přestupku či sprdele po jednou zahájeném sprdelním řízení vypadá zajímavě a je velmi málo případů, kdy byl SO ochoten bojovat do konce. Je velmi slušná šance toto vyhrát.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Doručení výzvy klasicky, následně SprDel příkaz datovkou
« Odpověď #14 kdy: 19 Září 2017, 21:00:39 »

Zítra to anonymizuji a hodím to tady.
IP zaznamenána